Sporo računalo

poruka: 18
|
čitano: 3.752
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Sporo računalo

POzdrav,

 

 

Imam računalo staro 6-7 godina ( sada namjeravam na novo ) ali ovaj bi ostavio jer mi je još dobro samo užasno sporo otvara tabove na net-u , youtube videa treska dok očita..i šta sve ne...

 

digao sam nove win XP, nemam puno programa instalirano, tj. računalo je čisto...ali opet nije to to...

 

Koristio sam Chrome, pa sam prešao na Mozillu. neznam više što da učinim s njim.

 

Ako bi netko mogao pomoći sa savjetima kako ga ubrzati...

 

Hvala unaprijed..

Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Sporo računalo

Napiši specifikacije pc-a ili popuni rubriku Moj PC.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo računalo

Evo ovako: 

 

Pentium 4  2.8 ghz

Grafička: ati 128 pro

matična via PT800/P4X533

512 RAM-a

disk 80 Gb

 

Nadam se da je to što si tražio...

10 godina
offline
Sporo računalo

Za igre nikako...2d da i stare 3d tipa quake ili unreal

 

Ako si radio ono sto i dosad surfanje, filmovi neces vidit poboljsanja....

 

Ali skini glary utilities,ccleaner i update drivere ako nisi i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sporo računalo

OK hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sporo računalo

ma kaj bi to bilo to, treba biti realan i reći da je taj komp - krama (bez ikakve uvrede). danas ni sa 1GB ram nisi komforan u radu, kamoli sa 512.

procesor je isto na zadnjim trzajima života (youtube ga pojede bez problema), otvaranje više tabova da ne pričam..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo računalo
nixass kaže...

ma kaj bi to bilo to, treba biti realan i reći da je taj komp - krama (bez ikakve uvrede). danas ni sa 1GB ram nisi komforan u radu, kamoli sa 512.

procesor je isto na zadnjim trzajima života (youtube ga pojede bez problema), otvaranje više tabova da ne pričam..

nixass...ma slažem se da je krama... nebrini... :)

 

 

Samo htio sam ga barem malo ubrzati... jer neznam što mu jede toliko memorije kad je prazan....

16 godina
offline
Re: Sporo računalo

pogledaj u task manager.

danas ti browseri, i još ak imaš koji tromi antivirus, pojedu sve kaj imaš..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo računalo
nixass kaže...

pogledaj u task manager.

danas ti browseri, i još ak imaš koji tromi antivirus, pojedu sve kaj imaš..

da imam mozzilla uzima mi najvise memorije... ( a čuo sam da najmanje uzima)

 

A antivirus je NOD , s njim sam zadovoljan

10 godina
neaktivan
offline
Sporo računalo

Skini HD Tune pa nam javi koliko ti disk ima radnih sati, jer moguće je da se ležaj diska istrošio od silne vrtnje 

Link za download HD Tune

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo računalo
eXtreme69 kaže...

Skini HD Tune pa nam javi koliko ti disk ima radnih sati, jer moguće je da se ležaj diska istrošio od silne vrtnje 

Link za download HD Tune

 

Piše da ima 22665 sati ( 944 dana )

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo računalo
Ghost158 kaže...
eXtreme69 kaže...

Skini HD Tune pa nam javi koliko ti disk ima radnih sati, jer moguće je da se ležaj diska istrošio od silne vrtnje 

Link za download HD Tune

 

Piše da ima 22665 sati ( 944 dana )

Sorry što ovako kasno odgovaram (9 dana razlike) ali disk ti nije toliki bottleneck (usko grlo) u brzini kompjutera nego memorija. Imaš li antivirus? Ako da onda ti je moj savjet da kupiš jaču pločicu memorije jer ti antivirus zauzima dosta radne memorije. Isto tako briši cache(history u svim browserima) redovno jer i to ti zauzima radne memorije. 

 

LP

10 godina
offline
Sporo računalo

cache browsera se drži na disku.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo računalo
eXtreme69 kaže...
Ghost158 kaže...
eXtreme69 kaže...

Skini HD Tune pa nam javi koliko ti disk ima radnih sati, jer moguće je da se ležaj diska istrošio od silne vrtnje 

Link za download HD Tune

 

Piše da ima 22665 sati ( 944 dana )

Sorry što ovako kasno odgovaram (9 dana razlike) ali disk ti nije toliki bottleneck (usko grlo) u brzini kompjutera nego memorija. Imaš li antivirus? Ako da onda ti je moj savjet da kupiš jaču pločicu memorije jer ti antivirus zauzima dosta radne memorije. Isto tako briši cache(history u svim browserima) redovno jer i to ti zauzima radne memorije. 

 

LP

da imam Nod32..imao sam avast,norton ali mi jedu memorije da to nije normalno...tako da sam ostavio nod jer mi najmanje "jede"

 

nebi baš nadograđivao je već sam naručio jednu zvijer iz links-a ... :) a ovaj sam mislio ubrzati sa postojećim komponentama

 

kako god ...hvala na savjetu stari... 

9 godina
protjeran
offline
Sporo računalo
probaj bez anti virusa :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sporo računalo
Ghost158 kaže...

Evo ovako: 

 

Pentium 4  2.8 ghz

Grafička: ati 128 pro

matična via PT800/P4X533

512 RAM-a

disk 80 Gb

 

Nadam se da je to što si tražio...

Ukoliko dodas vise rama poboljsat ces multitasking odnosno performanse kada imas vise otvorenih tabova u browseru bez obzira na to sto imas staro racunalo ali to se odnosi na "normalnije/jednostavnije" stranice. Za flash opcenito, youtube itd trebas puno vise od toga odnosno bolje/jace racunalo, prvenstveno procesor ali opet, problem je sto drugi procesor znaci i druga maticna te drukciji rami (DDR2 ili DDR3, u realnim uvjetima za obicne korisnike DDR3 npr. ima prakticki iste performanse kao i DDR2 ali problem je sto je "verzija" DDR-a usko povezana s maticnim plocama i procesorom) jbg.

 

Najvise problema imas upravo zbog procesora (zato ti video na youtube-u i steka, zato ce ti HD/Full HD video i stekati). Sve u svemu, ne isplati ti se nadogradivati PC, bolje idi na potpuno novo racunalo ako vec planiras ulagati u racunalo jer imas vrlo staru maticnu (to nam govore tvoj procesor i rami). Eventualno mozes zadrzati kuciste i HDD koji je vrlo vjerojatno PATA ali neke novije maticne podrzavaju SATA i PATA diskove.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 5:45 (lovac82).
15 godina
offline
Sporo računalo

Da je CPU neki dual core i da imaš bar 2gb memorije, radilo bi to solidno, osim igara, naravno! Pogledaj moju konfu, iz 2007. Žvače definitivno sve šta joj podmetnem, prede kao mačka, osim novih igara, koje doduše nisam ni provao niti me zanimaju...;)

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo računalo

Ma da,slažem se ..to sve veže jedno s drugim....tako da nema šanse da njega nadograđujem..

 

Ma već sam si složio drugo računalo ( the beast  :)  ) tako da ode u links u ponedjeljak to riješiti.... :)

 

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice