Staro računalo - bootanje traje 10 minuta

poruka: 12
|
čitano: 2.254
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Pozdrav svima, novi sam na forumu, imam problem sa

Pozdrav, imam problem sa starijim racunaraom PC, nije dugo koristen, ali eto kao osposobio sam ga,  kod paljenja pojavi se crni ekran, i tu se pocnu load bios one informacije, (intel, memeory frequency, driveri....) to strasno dugo traje cca 10 min, i kada se sve to iz loada onda windows starta bez problema, i normalno radi, kompjuter se moze normalno da koristi, da li imate neki savjet kako to da rijesim i do cega je

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pozdrav svima, novi sam na forumu, imam problem sa

napisi prvo i kakve komponente su u tom racunalu. mozda je jednostavno star i treba mu dugo da podigne sustav.Ovako sa nikakvim informacijama nitko ne moze dat neki pametan savjet

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pozdrav svima, novi sam na forumu, imam problem sa


Intel Core 2 duo
4gb rama
ATI Radeon HD 5570
300gb HDD
Napajanje 500w


kad se pali, taj crni ekran, kao slovo preko slova da se loada, prvi put to vidim, tako da ne znam sta bi moglo biti. Hvala, pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 16:20 (a.kadic).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pozdrav svima, novi sam na forumu, imam proble

Otvori stranicu i vidi na matičnoj ploči  bi morala biti oznaka , neznamo ni kad prođe taj post koji operativni sustav je (winXP  , win7 i sl.)

Ako bar imaš programčić  kao HWinfo , Aida64 i sl. da vidiš sve podatke a vidi na tom početku kad sa "del" uđeš u bios je li vrijeme točno

jer je moguće da je cmos baterija ispražnjena pa treba nova...

...neznamo ni nakon ovih podataka koje si dao koji je procesor, koja vrsta ram-a ( DDR1 ,2 ) ?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pozdrav svima, novi sam na forumu, imam proble

OS Windows 7, maticna ploca Gigabyte G33M-S2H FSB 1333, sva cetri slota za RAM su puna, mislim da su DDR II.

15 godina
offline
Pozdrav svima, novi sam na forumu, imam problem sa

Zamjeni CMOS bateriju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Pozdrav svima, novi sam na forumu, imam problem sa

Ovo je problem? Meni se to dogodilo kada sam kupio novu grafu prije par godina, točno određeni model je radio problem. Zamjenio za drugu i problem se riješio, pa probaj s nekom drugom ako imaš.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 17:40 (manutdsnak3).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Pozdrav svima, novi sam na forumu, imam proble
plavi08 kaže...

Zamjeni CMOS bateriju.

 ovo, baterija na maticnoj je otisla...imas u mikronisa finu panasonic za 15kn

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 17:42 (Gorstak79).
6 godina
neaktivan
offline
Staro računalo - bootanje traje 10 minuta

Bas ovo sto kaze manutdsnak3, pokusavao sam bateriju mijenjati ali uzalud. Poludim cekajuci, a trebao bi mi taj stari komp.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pozdrav svima, novi sam na forumu, imam proble
manutdsnak3 kaže...

Ovo je problem? Meni se to dogodilo kada sam kupio novu grafu prije par godina, točno određeni model je radio problem. Zamjenio za drugu i problem se riješio, pa probaj s nekom drugom ako imaš.

 bas taj problem, ali sve je normalno radilo prije, sa istom grafickom i svim istim komponentama.

6 godina
protjeran
offline
Staro računalo - bootanje traje 10 minuta

Kao što video kaže, promijeni grafičku, pokušaj ju osposobiti ili stavi neku ispravnu jeftinjaru.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pozdrav svima, novi sam na forumu, imam proble

Pozdrav,

provjerite brzinu cpu-a i memorije u biosu. Možda bi bilo dobro satviti kod butanja osnovne postavke biosa za početak. Kasnije pogledati na internetu koje su frekvencije preporučene za Vaš procesor.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice