"Starting Windows"

poruka: 16
|
čitano: 2.606
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Starting Windows i ni makac dalje

Pozdrav svima!

Imam problem i molio bi za pomoc jer se ne razumijm previse u hardveraj.

Nedavno sam se odlučio za upgrade ram memorije sa 4 na 8 GB.

Prvo sam uzeo 2 x 4GB transcend, a zatim ih zamjenio sa   2x4 gb (kit) branda hyper (na prijedlog covjeka iz protisa), a rezultat je bio isti:

 

Stvar je da prilikom bootanja sa harda wind 7 x46 professional, sve stane na "Starting Windows". I dalje ni makac..

Isto tako prilikom nove instalacije windowsa nakon što se louda sa cd-a dolazi do te "Starting windows" poruke i tu stoji beskonacno - naravno sa novim mem. stickovima.

Stavio sam i zadnji bios (F11) , mjenjao vrrijednosti u biosu vrijednosti za latenciju i opcet nista..

 

U biosu su memorije prepoznate, a rade i u frendovom računalu tako da su ispravne.

Clear-o sam bios nekoliko puta i nista nisam uspio..jednostavno nejde u windowse (koje sam instalirao sa starom memorijom 2x2 gb G.skill) sa navedenim novim memorijama .

 

vec razmisljam da uzmem i novu maticnu ako treba (moze prijedlog koju), ali ako ima neko ideju sto bi jos mogao napraviti rado bi ustedio novce..

 

Ploča je GA P55A UD3 revizija 1, procesor i3 530.

 

Pa šta da radim, šta :)

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Starting Windows"

To mi vise smrdi na problem sa HDD, a ne sa RAM-om.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Starting Windows"

nisi napisao koje točno memorije imaš na kojem naponu rade i na kojoj su brzini postavljene

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 16:10 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Starting Windows"

Jesi probao samo jedan stick, jesi probao mjenjati slotove, provjeri u bios da li su latencije i voltaza namjestene kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Starting Windows"

kad je samo jedan keks unutra tj jedan memorijski modul tada se u loopu komp restarta- ne mogu ni uci u bios..e sad posto su te memorije iz kita ne znam dal moze samo jedna raditi, ne kuzim se u to bas.

 

sta se hdd-a tice...imam novi ssd i stari hdd ...isto se pojasa i na jednom i na drugom prilikom nove instalacije kako sam gore naveo :(

probao sam i sa drugim medijem windowsa no nema promjene.

 

sad znaci imam hyper fury na 1.5 V radi, 1866 cl 10 240 pin.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Starting Windows"
reaction kaže...

kad je samo jedan keks unutra tj jedan memorijski modul tada se u loopu komp restarta- ne mogu ni uci u bios..e sad posto su te memorije iz kita ne znam dal moze samo jedna raditi, ne kuzim se u to bas.

 

sta se hdd-a tice...imam novi ssd i stari hdd ...isto se pojasa i na jednom i na drugom prilikom nove instalacije kako sam gore naveo :(

probao sam i sa drugim medijem windowsa no nema promjene.

 

sad znaci imam hyper fury na 1.5 V radi, 1866 cl 10 240 pin.

Treba raditi sa jednim stickom. Probaj baterijicu izvaditi na 10 sec, prvo iskljuci kabel od pc-a, probaj druge slotove.

9 godina
neaktivan
offline
"Starting Windows"

na drugim slotovima ista stvar..  ,probat cu opet resetirat bios jer nije mi jasno zasto s jednim keksom ne sljaka... totalno cudno. Najgore od svega kaj na trzistu nema bas 1156 maticnih ploca :) I m so f** up.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
"Starting Windows"

To je i meni jednom bilo... a ispalo je da se kabel šta ide u hdd nije dobro sjeo...

toniklismanic
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Starting Windows"

 

Evo snimio sam 3 minutni klip gdje promjenim memorije.. :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Starting Windows"

Moraš ići po redu i otklanjati sumnju korak po korak. Ako imaš svoju staru memoriju pokušaj je vratiti u slotove i pokušaj s instalacijom. Ako prođe onda ti memorija nije kompatibilna s MBO i trebaš je zamijeniti. Ako pak ne ide, onda prije sumnje u MBO odspoji sve što možeš iz nje osim nužnog. I probaj ponovno.

Zlo se sprema, dobro biti neće ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Starting Windows"
reaction kaže...

 

Evo snimio sam 3 minutni klip gdje promjenim memorije.. :D

jesi probao u plave utore

kradem mine iz minskog polja
11 godina
protjeran
offline
"Starting Windows"

a da odneseš PC na servis , neka se njime bave oni koji su za to školovani i plaćeni ?

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Starting Windows"
josip-kr kaže...

a da odneseš PC na servis , neka se njime bave oni koji su za to školovani i plaćeni ?

Zašto bi plaćao nešto zbog ovako banalnog problema kojeg i sam može detektirati.
Misliš da su na PC servisu svi školovani {#}? Čovjek nije toliko glup da nemože zbrojit dva i dva, na forumu se riješilo više stvari nego što bi potrošio novaca na jednom servisu.
Već je rekao da je isprobao rame na drugom pc-u i ima zadnju verziju bios-a. Očito je da je neka nekompaktibilnost između samog rama i pc-a koju je već sam zaključio i netreba mu neki servis to reći ako se i sam razumiješ u to.

11 godina
offline
"Starting Windows"

Zašto se samo vrtiš oko RAM-a, ajde za početak probaj dignuti windows u safe mod-u. Ako ne bude išlo skini hirens boot cd, stavi ga na stik ili CD pa redom ispituj stvari...

na njemu imaš dpsta alata za ispitivanje rada PC-a... memtest ti je za rame no čisto sumljam da je u njima problem, radije prvo provjeri hard sa HD-Tune-om

Javi rezultate

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Starting Windows"

Evo update...isao sam linijom manjem otpora i uzeo kit od 2x2 gb dual channel...nes mi je govorilo da moj komp muce keksi veci od 2 gb....sad radi i sa starim memorijom sam se popeo na 8gb.

Hvala svima na trudu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Starting Windows"

Svi testovi su mi prosli sa hirensom... Fakat nemam zivaca vise pokusavat..u biosu prepozna i mem i hard sve uredno al nece bootat..jbg sad umjesto 12 imam osam gb al nije lose. Inace mem sam uzimao za potrebe video editiranja.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice