TBS 6984 PCI Express na PCI-e x16

poruka: 10
|
čitano: 1.135
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
TBS 6984 PCI Express na PCI-e x16
Imam plocu:

ECS Z97I-DRONE koja ima samo PCI-e x16 utor za graficku karticu...posto koristim integriranu graficku karticu na CPU (HD4600) u ovaj slot bi stavio PCI-x x1 satelitsku karticu pa me zanima dali to moze tj probao sam ubaciti karticu x1 u x16 spojio sam joj dodatno napajanje preko molex konektora windows se podigao ali u device manageru uopce ne prepoznaje karticu tj uopce nema found new hardware...pa me zanima dali bi to moglo tako raditi i sto treba da napravim da proradi ili moram da uzmem drugu 1150 MBO koja ima x1 utor?
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
TBS 6984 PCI Express na PCI-e x16

Trebalo bi raditi, u nečem drugom ti je problem. Možda je u biosu ugašena pcie kartica, tj odabrana samo integrirana.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TBS 6984 PCI Express na PCI-e x16
Ok budem sutra probao pa javim...probat cu staviti onaj redosljed boot first from PEG, PCIex i te fore pa cu da vidim..cudi i mene sto uopce ne pojavi se uredjaj u device manageru a x16 i x1 su isti samo sto ovaj ima vise staza za gpu a meni ionako trebaju samo x1 a mislim da su i ploce koje imaju x16 i dva tri x4 pciexpress prikljucka spojene sve na isti lane..tj x16 i x4 idu istim laneom u cpu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TBS 6984 PCI Express na PCI-e x16
Evo probao i isto nista kartica spojena z x16 i windows uopce ne prepozna new device...u uefiju sam probao staviti pci i pciexpress ali nista..ima ko ideju sto da jos probam?
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
TBS 6984 PCI Express na PCI-e x16

Koje su ti sve opcije u biosu za int. grafičku, ja npr imam igp, pcie, i dual, da upali obje. Možda i ti imaš nešto tako. Možda da uslikaš bios.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TBS 6984 PCI Express na PCI-e x16

resetiraj BIOS (isključi fast boot i sl., može kompletan uefi, možeš odspojiti hdd dok isprobavaš, tj u POSTu moraš vidjeti device..).

- u spuprotnom, ili je crkla kartica ili pcx-mbo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: TBS 6984 PCI Express na PCI-e x16
Evo slike iz UEFI-ja.

Probao sam sve te opcije i nista kartica nije prepoznata od OS-a....kartica je ispravna jer kod kolege u x1 MBO radi.
14 godina
odjavljen
offline
TBS 6984 PCI Express na PCI-e x16

Ne znam onda, probaj linux dignut da vidiš jel hardware ili software.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TBS 6984 PCI Express na PCI-e x16
roby84 kaže...
Evo slike iz UEFI-ja.

Probao sam sve te opcije i nista kartica nije prepoznata od OS-a....kartica je ispravna jer kod kolege u x1 MBO radi.

 POST! (većina MBO u postavkama nudi prikaz POSTa ili neki logo..), odspoji disk, napravi.. i vidi što piše na ekranu, bez tog da uređaj vidiš u POSTu (tj da ga vidi MBO) nema smisla bilo što drugo. Tad znaš, ili postavka biosa ili kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: TBS 6984 PCI Express na PCI-e x16
Upostu isto nevidi karticu..poslao sam upit u DFI pa cu vidjeti sto ce odgovoriti....
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice