There is a problem with your PC and your PC...

poruka: 13
|
čitano: 2.145
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
There is a problem with your PC and your PC...

Pozdrav,

 

U zivotu nisam imao ovako slican problem pa me bas zanima da li se netko susreo sa ovako necim.

 

Znaci proslog petka nakon 4 godina normalnog rada(dan i noc rada), odjednom pocelo racunalo nesto stekati. Imam otvoreno vise tabova u google chrome, gimp i jos par programa u kojima radim. 

I prvo pocne da ne mogu vise otvorit novi tab u chromu (ili tako neka glupost), nekad mogu i otvorit ali nece da otvori niti jednu stranicu. U tom trenutko mogu raditi u drugim programima koji su pokrenuti. 

Mogu obraditi npr. slike u Gimp-u i mogu ALT+TAB na bilo koji otvoreni program. I onda nakon par minuta ne mogu nista vise osim micati misa. Sve stane, ali mis mogu micati.

I onda nakon 5 minuta samo windowsi izbace poruku tipa "Windowsi su naisli na gresku i vase racunalo se mora resetirati". Kad to napravi, onda mi izbaci poruku prije boota da ne moze naci niti jedan

bootabilni uredaj... Onda rucno ugasim racunalo i kad upalim, udje bez problema u windowse. I onda recimo radi nekad 15min, 30min, ili 2 sata i opet se ista stvar dogadja.

 

Racunalo je full cisto, pasta na procesoru i grafickom par puta mijenjana. Temeperature su sve uredne. 

Testirao sam napajanje, graficku, memoriju i maticnu. Prakticki sve osim procesora i opet se isto ili slicno dogadja. 

 

Pod testiranjem hocu reci da sam isao komponentu po komponentu, mijenjao i palio racunalo da vidim hoce li se opet blokirati.

 

Probao sam i Geek Squad software-om napraviti test kompletnog hardware-a i on kaze i da je sve od hardware uredno. 

SSD disk koji je star 6 mjeseci sam isto testirao sa Seagate testom i on prosao uredno.

 

Cak sam isao i Windowse srusit i opet nista. Zanimljivo mi je da nije se zablokirao dok sam radio taj Geek Squad test koji boota sa CD-a i vrti jedno 3-4 sata ovisno o hardware-u.

 

Jedino sto nikako nisam testirao je procesor(koji je FM2 AMD Quad neki) jer ga nemam.

 

Imao li tko mozda kakav savjet sto da napravim kako bi mogao naci uzrok problema?

 

Konfiguracija:

 

x2 4GB Patriot DDR3 1333

SSD 150GB

AS Rock maticna ne znam vise koji model, a ne da mi se gledati :) 

AMD Quad FM2 neki model.

Geforce 650 Ti Boost

Corsair CX430 napajanje

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
There is a problem with your PC and your PC...

"Pod testiranjem hocu reci da sam isao komponentu po komponentu, mijenjao i palio racunalo da vidim hoce li se opet blokirati"
Da li si testirao sa potpuno drugim komponentama ili si samo npr mijenjao redoslijed ramova i slično ?

Resetuj cmos
Prva misao da je do ram memorije ili sata kablova,  zatim napajanja ali u tom slučaju računar bi se restartovao odmah ili nakratko blokirao zbog pada napona.
Ipak pogledaj pomoću nekog programa npr. aida64 kakvi su naponi da li su velike oscilacije npr na 12V ti je +/-5% tolerancije.

neka ti bude u pozadini neki program spreman za testiranje proceso pa kad primjetiš da ti se treba desiti taj problem. pokreni cpu test.

Provjeri da li su uredni kontakti na ramovima i gpu, pokušaj koristiti komp putem safe moda

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: There is a problem with your PC and your PC...
kR1pt0n1t3 kaže...

Pozdrav,

 

U zivotu nisam imao ovako slican problem pa me bas zanima da li se netko susreo sa ovako necim.

 

Znaci proslog petka nakon 4 godina normalnog rada(dan i noc rada), odjednom pocelo racunalo nesto stekati. Imam otvoreno vise tabova u google chrome, gimp i jos par programa u kojima radim. 

I prvo pocne da ne mogu vise otvorit novi tab u chromu (ili tako neka glupost), nekad mogu i otvorit ali nece da otvori niti jednu stranicu. U tom trenutko mogu raditi u drugim programima koji su pokrenuti. 

Mogu obraditi npr. slike u Gimp-u i mogu ALT+TAB na bilo koji otvoreni program. I onda nakon par minuta ne mogu nista vise osim micati misa. Sve stane, ali mis mogu micati.

I onda nakon 5 minuta samo windowsi izbace poruku tipa "Windowsi su naisli na gresku i vase racunalo se mora resetirati". Kad to napravi, onda mi izbaci poruku prije boota da ne moze naci niti jedan

bootabilni uredaj... Onda rucno ugasim racunalo i kad upalim, udje bez problema u windowse. I onda recimo radi nekad 15min, 30min, ili 2 sata i opet se ista stvar dogadja.

 

Racunalo je full cisto, pasta na procesoru i grafickom par puta mijenjana. Temeperature su sve uredne. 

Testirao sam napajanje, graficku, memoriju i maticnu. Prakticki sve osim procesora i opet se isto ili slicno dogadja. 

 

Pod testiranjem hocu reci da sam isao komponentu po komponentu, mijenjao i palio racunalo da vidim hoce li se opet blokirati.

 

Probao sam i Geek Squad software-om napraviti test kompletnog hardware-a i on kaze i da je sve od hardware uredno. 

SSD disk koji je star 6 mjeseci sam isto testirao sa Seagate testom i on prosao uredno.

 

Cak sam isao i Windowse srusit i opet nista. Zanimljivo mi je da nije se zablokirao dok sam radio taj Geek Squad test koji boota sa CD-a i vrti jedno 3-4 sata ovisno o hardware-u.

 

Jedino sto nikako nisam testirao je procesor(koji je FM2 AMD Quad neki) jer ga nemam.

 

Imao li tko mozda kakav savjet sto da napravim kako bi mogao naci uzrok problema?

 

Konfiguracija:

 

x2 4GB Patriot DDR3 1333

SSD 150GB

AS Rock maticna ne znam vise koji model, a ne da mi se gledati :) 

AMD Quad FM2 neki model.

Geforce 650 Ti Boost

Corsair CX430 napajanje

Daj mi minidump datoteke koje su se stvorile kod BSOD-a ako ti je pravilno podešen sustav.

Nalaze se u C:/Windows/Minidump.

Jesi li RAM testirao Memtestom86+ ili samo Geeksquadom?

Što kaže SSDLife na SSD Health ili još bolje, službeni SSD-ov alat za tu namjenu?

13 godina
neaktivan
offline
Re: There is a problem with your PC and your PC...

Sa drugim komponentama. 

 

Znaci otisao sam u lokalnu informaticku firmu gdje imaju svakakvih dijelova i onda sam sam jednu po jednu komponentu mijenjao i palio racunalo i cekao da vidim hoce li se opet ista stvar dogoditi.

 

Probao sam sa novim napajanjem, novom maticnom, polovnom grafickom. 

 

Jedino sto nisu imali procesor FM2 pa to nisam nikako mogao testirati. 

 

Memoriju nisam stavljao novu jer mi je geek test prosao uredan. Probao sam vaditi jednu, pa drugu i zamjenio slotove, ali opet se isto dogadjalao. 

 

@softwaremaniac

 

Budem pogledao kad sastavim racunalo pa posaljem. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2017 10:01 (kR1pt0n1t3).
13 godina
neaktivan
offline
There is a problem with your PC and your PC...

Zamjenio sam Intel SSD sa SATA diskom i na njega stavio win10 i sad PC radi uredno...

 

Testirao sam SSD sa sluzbenim intelovim alatom i dijagnostika kaze da je sve uredno sa diskom... Ne mogu ga poslati ni na reklamaciju...

 

Koji k...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: There is a problem with your PC and your PC...
kR1pt0n1t3 kaže...

Zamjenio sam Intel SSD sa SATA diskom i na njega stavio win10 i sad PC radi uredno...

 

Testirao sam SSD sa sluzbenim intelovim alatom i dijagnostika kaze da je sve uredno sa diskom... Ne mogu ga poslati ni na reklamaciju...

 

Koji k...

Daj mi minidumpove, možda je nekaj pronađem. Još bolje, pusti ovaj alat i daj mi njegov zip s Deska.

13 godina
neaktivan
offline
There is a problem with your PC and your PC...

Ostavio sam disk ovima na servisu da ga jos testiraju i da posalju na reklamaciju ako mogu...

 

Meni je od intela dijagnostika prosla uredno tako da ne znam hoce li sto moci napraviti.

 

Vise nemam minidumpove jer su bili na tom SSD-u, a on je i formatiran u međuvremenu.

 

Nisam ni posumljao da bi SSD mogao stvarati probleme jer je oko 6 mjeseci star. 

Dijagnostika jos kaze 100% Health diska i kao 75% neiskoristen.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 18:36 (kR1pt0n1t3).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: There is a problem with your PC and your PC...
kR1pt0n1t3 kaže...

Ostavio sam disk ovima na servisu da ga jos testiraju i da posalju na reklamaciju ako mogu...

 

Meni je od intela dijagnostika prosla uredno tako da ne znam hoce li sto moci napraviti.

 

Vise nemam minidumpove jer su bili na tom SSD-u, a on je i formatiran u međuvremenu.

 

Nisam ni posumljao da bi SSD mogao stvarati probleme jer je oko 6 mjeseci star. 

Dijagnostika jos kaze 100% Health diska i kao 75% neiskoristen.

Teško da je do SSD-a. Nisam čuo da je Intel nekome crknuo.

13 godina
neaktivan
offline
Re: There is a problem with your PC and your PC...

I ja sam se cudio...

 

Kako objasnjavas da danas cijeli dan komp radi bez problema sa SATA diskom kojeg sam spojio sa istim kablom na plocu u isti utor i sa istim konektorom od napajanja.

 

Doslovno sve sto sam napravio je zamjenio diskove, a sve ostalo je isto. Od kablova do komponenata.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 22:41 (kR1pt0n1t3).
14 godina
offline
Re: There is a problem with your PC and your PC...
kR1pt0n1t3 kaže...

I ja sam se cudio...

 

Kako objasnjavas da danas cijeli dan komp radi bez problema sa SATA diskom kojeg sam spojio sa istim kablom na plocu u isti utor i sa istim konektorom od napajanja.

 

Doslovno sve sto sam napravio je zamjenio diskove, a sve ostalo je isto. Od kablova do komponenata.

 

 

Je li zadnja verzija firmwarea bila na njemu?

11 godina
offline
There is a problem with your PC and your PC...

Pozdrav.

 

Meni ti je bacalo identičnu grešku zadnjih mjeseci (rijetko no uvijek ista - no bootable device found) dok nisam pronašao uzrok, izludio sam bio. Problem je bio u HD-u. Imao sam WD-ov blue edition 1TB hard disk, kojeg sam checkirao sa svim mogućim alatima, te poslao u servis na pregled i nigdje nije nađena nikakva greška, bad sector ili problem sa MBR. Windowse sam reinstalirao valjda 15 puta taj tjedan jer mi je svaki puta nakon prvog restarta ili bacilo tu grešku ili nešto drugo nije radilo.

 

Uglavnom, čim sam maknuo taj HD i winse instalirao na drugi HD, sve radi ko beba već 3 mjeseca. Očito nekakav defekt u HD-u koji se ne može vidjeti na servisu.

 

Moj savjet ti je da probaš instalirati winse na skroz drugi HD, ako imaš bilo kakav slobodan, a znaš da nema kvar.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: There is a problem with your PC and your PC...

@softwaremaniac U tom alatu za dijagnostiku kaze da je zadnji firmware unutra.

 

@bezjak78 Hvala, vec sam rekao da je disk neispravan iz nekoga razloga. Stvar je sad sto ja imam garanciju na taj disk i zanima me hoce li mi ju prihvatiti jer disk je 100% neispravan iako svi alati kazu da je ispravan.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2017 12:27 (kR1pt0n1t3).
11 godina
odjavljen
offline
Re: There is a problem with your PC and your PC...

Ako si u mogućnosti, odnesi cijeli PC u trgovinu gdje si uzeo komponentu, i tamo im osobno pokaži o čemu se radi.

SkorvY
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice