Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?

poruka: 13
|
čitano: 19.655
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?

Pozz ljudi, u čemu bi mogao biti problem i kako ga riješiti kada tipkovnica ne funkcionira kako spada, tipa: kad se pritišću strelice on na ekranu izbacuje slova, kad se pritišće razmak ili enter- on prebaci na početak pisanja, i tako još neki 'bugovi'.

Sa driveom tipkovnice je sve u redu, provjeravane su neke stvari, ali nije se došlo do rješenja.

Ja osobno mislim da je neki tehnički problem, tipa da bi se trebalo rastaviti i očistiti i vidjeti da li nešto ne valja iznutra...

 

E sad, ako imate još kakve sugestije u čemi bi mogao biti problem i kako to pokušati rješiti (prije otvaranja), bilo bi super...;)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?

Provjeri si postavke tipkovnice u windowsima i koji ti je jezik pisanja ? 

O kojoj se tipkovnici uopće radi ? 

 

 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?

Isprobaj tipkovnicu u drugi USB port (ako je USB tipkovnica) ili na drugom računalu.

Koja je tipkovnica uopće i koliko je stara?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?

ako imaš bilo koji boot medij, bootaj i u 'čistom DOSu' (svejedno koji OS), isprobaj tipkovnicu. Ako radi OK tad je soft uzrok (npr malware), ako je jednako-loše, tad je crkla.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?
TheMenstalist kaže...

Provjeri si postavke tipkovnice u windowsima i koji ti je jezik pisanja ? 

O kojoj se tipkovnici uopće radi ? 

 

 

Zaboravio sam napomenuti da je riječ o LAPTOPU, znači- tipkovnici na laptopu (ASUS).

 

Postavke tipkovnice su u redu, kao i jezik, a evo koji su problemi: kad se ide Delete- onda prebaci na početak, ne funkcionira lijevo i desno (krene pisati 3 i n, tako nešto), 3 i 7 ne funkcioniraju kak spada, izbacuju druga slova, funckija ctrl+c također ne funkcionira, miješa stvari. Uglavnom, dosta toga ne funkcionira, a potrebna je hitna pomoć!?

 

Oko čega bi mogao biti problem!?

15 godina
offline
Re: Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?

-num lock ili funkcijske tipke..?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 11:52 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?
Bart kaže...
TheMenstalist kaže...

Provjeri si postavke tipkovnice u windowsima i koji ti je jezik pisanja ? 

O kojoj se tipkovnici uopće radi ? 

 

 

Zaboravio sam napomenuti da je riječ o LAPTOPU, znači- tipkovnici na laptopu (ASUS).

 

Postavke tipkovnice su u redu, kao i jezik, a evo koji su problemi: kad se ide Delete- onda prebaci na početak, ne funkcionira lijevo i desno (krene pisati 3 i n, tako nešto), 3 i 7 ne funkcioniraju kak spada, izbacuju druga slova, funckija ctrl+c također ne funkcionira, miješa stvari. Uglavnom, dosta toga ne funkcionira, a potrebna je hitna pomoć!?

 

Oko čega bi mogao biti problem!?

Momak, laptop tipkovnice obicno nemaju onaj numericki dio sto je na normalnim tipkovnicama odvojen desno. Tvoja tipkovnica to moze emulirati. Nadji tipku koja ce ti to pogasiti (obicno numlock ili Fn+numlock)

battlelog: b4stardo_CRO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?
Bastardo kaže...
Bart kaže...
TheMenstalist kaže...

Provjeri si postavke tipkovnice u windowsima i koji ti je jezik pisanja ? 

O kojoj se tipkovnici uopće radi ? 

 

 

Zaboravio sam napomenuti da je riječ o LAPTOPU, znači- tipkovnici na laptopu (ASUS).

 

Postavke tipkovnice su u redu, kao i jezik, a evo koji su problemi: kad se ide Delete- onda prebaci na početak, ne funkcionira lijevo i desno (krene pisati 3 i n, tako nešto), 3 i 7 ne funkcioniraju kak spada, izbacuju druga slova, funckija ctrl+c također ne funkcionira, miješa stvari. Uglavnom, dosta toga ne funkcionira, a potrebna je hitna pomoć!?

 

Oko čega bi mogao biti problem!?

Momak, laptop tipkovnice obicno nemaju onaj numericki dio sto je na normalnim tipkovnicama odvojen desno. Tvoja tipkovnica to moze emulirati. Nadji tipku koja ce ti to pogasiti (obicno numlock ili Fn+numlock)

Znam da nemaju, imaju iznad slova, i nisu samo ti brojevi pobrkani, nego i druge funkcije: delete, smjerovi, enter, ctrl, kao da je došlo do neke funkcijske greške u tipkovnici gdje se sve pobrkalo i ne funkcionira isporavno, sad da li je to hardevrski ili softverski problem, ne bih znao sam...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?
ihush kaže...

-num lock ili funkcijske tipke..?

Funkcijske tipke: delete, smjerovi, enter, ctrl, kao da je došlo do neke funkcijske greške u tipkovnici gdje se sve pobrkalo i ne funkcionira isporavno, sad da li je to hardevrski ili softverski problem, ne bih znao sam...

15 godina
offline
Re: Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?
Bart kaže...
ihush kaže...

-num lock ili funkcijske tipke..?

Funkcijske tipke: delete, smjerovi, enter, ctrl, kao da je došlo do neke funkcijske greške u tipkovnici gdje se sve pobrkalo i ne funkcionira isporavno, sad da li je to hardevrski ili softverski problem, ne bih znao sam...

- ako je soft tad mora raditi npr u BIOSu ili s nekog liveboota/OSa jer se eliminira svaki utjecaj drivera, postavke, malwarea.. ako je HW tad je jednak problem. Probaj.

Druga stvar je same opcije-funkcije (FN ili multimedija) na tipkovnicama koje to mogu mijenjati (čitaj oznake na tipkovnici, RTFM), kao što držeći shift imaš velika slova. Provjeri dali je neka tipka zaglavnjena, prolupaj-protresi...

 

btw, svaki scancode se može mapirati na bilo koju tipku-slovo (tj. znak). Poneki utilsi to čak rade kao i makroi, kao i bindanje u igri za primjer. Ako je chip 'prolupao' tad nema pomoći ali to bi bio jako rijedak slučaj skoro nemoguć, tj moralo bi biti neko random brljavljenje... ili da ne radi. Uzrok može biti neki utils, miš i sl.. ali to moraš ti znati, jer si vjerojatno instalirao, pokrenuo i 'podešavao'... ili neka malware zezalica koja to radi ali to npr antivirus ne mora detektirati kao malware jer je zapravo utils.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?

Imam dva problema na laptopu Samsung, nedavno stavljen Win 10 umjesto Win 7 i otada postoji problem.

Prvi poblem je što mi numerički dio tipkovnice funkcionira osim tipke "0" bez obzira što je uključen Num Lock. Dakle, normalno pritisnem sve brojeve, ostali brojevi pišu, 0 uopće ne reagira, već mi baca brzi izbornik kao da sam stisnula desnu tipku miša (i u Wordu i na netu). 

Drugi problem je što tipke F1 do F12 uopće nemaju svoju primarnu funkciju već se običnim pritiskom ponašaju kao da je pritisnuta istodobno Fn tipka. Npr. ne mogu koristiti F7 za spelling chech u Wordu već mi odmah stišava zvuk, iako nisam pritisla F7 i Fn tipku zajedno. Imate li možda ideja što se dogodilo i kako to popraviti? Hvala ;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?

-funkcija funkcijskih :) tipki se može podesiti u biosu, klasično ili multimedijalno (defaultno za većinu). Korištenje je uvjek jednako, Fn-tipka za ono drugo kao shift dok je upaljen capslock.

-os (w7-w10) nema veze s nulom-numerički.. tj to znači da je neki fizički problem ili chip. .. tj može se sve remapirati, a da si isto to rekla za npr zarez na numeričkom dijelu tad bi to bila pogrešna regionalna-layout postavka npr točka-ili-zarez za decimalne brojeve kao razlika hr-usa. Nula s tim nema veze tj ne ovisi o layoutu kao ni slovo A-a .. ili razmaknica zato je to 99% neki kvar. Ali, da bi potvrdila ili demantirala, moraš napraviti neutralan test, npr bootati neki live-install-boot medij (stikić) i probati tipkati.. ako je isto, tad je to potvrda kvara-problema tj eliminira sve moguće soft uzroke. Ako je dobro tad je neki soft-uzrok ali ne nešto normalno-uobičajeno nego neki dodatak-util jer sve se može remapirati npr tipke za gaming, miš +driver za neke kombinacije tipki ili macroe itd.. sam os to ne dira tj nema razlike koji os osim u dijelu jezika-rasporeda + layouta tipkovnika kao qwerty-z ili dvorak i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
protjeran
offline
Re: Tipkovnica ne funkcionira ispravno!?
Svaka tipkovnica ima svoj driver. I Windows definitivno može upaliti num lock, caps itd...
Recimo meni windows kod upisa pina za prijavu prima num dio iako je num lock ugašen. Nakon prijave ga moram upalit da bi radio.

Što se tiče dijela za FN tipke, u mome slučaju imam Lenovo upravljački program u kojem mogu odabrati opciju da Fx tipke budu FN tipke, tj. Da ne trebam pritisnuti Fn + Fx tipku već samo Fx.
Vjerojatno je i kod tebe takva situacija, samo za Samsung.
Koji model laptopa je? Koje godište?
Pretpostavljam da korisnik nije spojio laptop LAN kabelom na net tokom instalacije winsa. Što je svakako preporuka da Windows odmah povuče drivere.
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 12:18 (Caustic).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice