Tipkovnica piše random znakove

poruka: 17
|
čitano: 2.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Tipkovnica piše random znakove

Hej, nisam česti korisnik ovog foruma i ispričavam se ako sam krivo sortirala temu. Našla sam neku ''Najčešći hardverski problemi i rješenja FAQ'', ali je zaključana, sooo...

 

Ugl, imam acer aspire 7736zg i do sad je sve savršeno radilo. Čistila sam tipkovnicu sa alkoholnim sredstvom za dezinfekciju, kao i inače, ali od zadnjeg puta je tipkovnica poblesavila i počela tipkat random slova, znakove. Ne naizmjenično nego kao da se tipka zaglavila, neka slova ne rade, kad upalim laptop i win se dignu - kao da je strelica 'desno' ili 'lijevo' pritisnuta i redom selektira sta ima.. 

 

AVG - bez ikakvog malwera

driveri - reinstalirani

win7 - prije mj dana novi stavljeni

 

Reko, ajd ishlapit će taj alkohol i proradit će, ali nou.

Prije sam tak čistila i ništa.. Ekipa s BUG-a mi možda može pomoć :)

 

HELP ME 

 

Pišem na onscreen tipkovnici (umrla sam)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Tipkovnica piše random znakove

Nova tipkovnica s ebaya, nije teško zamijeniti.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Tipkovnica piše random znakove

Tko ti je kriv kad radiš gluposti, sad ćeš morati kupiti novu, ova je očito otišla na vječna lovišta. Elektronika i tekućine se ne vole, makar u pitanju bio alkohol. Znajući da je nova elektronika tako osjetljiva da joj i vlaga smeta (još se sjećam zgode kad su HRT-u u Brazilu od vlage prdnule tri paprene HD Sonyce), ti i dalje radiš takve ekshibicije. Sad pravac oglasnici i tražiš novu tipkovnicu koju više nećeš tako mučiti.

Rich bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tipkovnica piše random znakove

A 5 i nešt godina isti postupak svaka 2 mjeseca!!!

 

Tražim, tražim, al sve su EN. Joj što sam ljutaaaaaa

 

8 godina
odjavljen
offline
Tipkovnica piše random znakove

Probaj na hrvatskim oglasnicima pronaći isti, ali pokvareni laptop s ispravnom tipkovnicom. Sumnjam da ćeš hrvatsku tipkovnicu uspjeti naći na stranim internetskim trgovinama, ali nikad se ne zna. Možeš natjerati englesku tipkovnicu da se ponaša kao naša, ali ne vjerujem da ti to igra neku ulogu, pogotovo ako ne tipkaš naslijepo. :)

 

P. S. Taj postupak pranja nema smisla, a pogotovo ne svaka dva mjeseca. Ako si takva čistunka, trebala bi to raditi gotovo stalno, a periodičnim čišćenjima samo zoveš vraga u posjet (povećavaš rizik od kvara).

Rich bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tipkovnica piše random znakove

Tako i tražim. Na njuškalu sve prodano, ostatak eng. Druge upravo bezuspješno pretražujem..

 

Stvarno jesam čistunka koja dezinficra sve u stanu, pa tako i tipkovnicu. Postupak je da sa Cyber Cleanom (svaki dan) pokupim mrvice ako ima i onda iz daleka 2 puta špricnem to sredstvo (cca svaka 2 mj baš iz tog straha što se baš desilo).

Ovaj put sam naa, šta mogu. Ugl, ne bi imala problema sa eng tipkovnicom, znam raspored, samo ću morat prilagodit našem jeziku..

8 godina
odjavljen
offline
Tipkovnica piše random znakove

Onda ćeš valja uspjeti nešto pronaći, makar englesku tipkovnicu ako znaš domaći QWERTZ raspored bez gledanja. Ipak, moraš znati da pravi informatičari ne mogu ni početi tipkati dok im prsti nisu masni od ćevapa, a tebi i mrvice smetaju. :D

Rich bitch!
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tipkovnica piše random znakove

Na aliexpresu sam našla za 14$, još ću kopat 

No da, sad ću ispast finjak nad finjacima, ali sam semivegeterijanka, cevape nisam bar 10 godina jela 

Bit će da moram obuzdat svoj obsessive compulsive cleaning oko elektronike.. 

 

Nego, hvala na savjetu. Ako netko ima neko drugo rješenje ili link tipk na hrv, pratit ću i dalje temuu 

13 godina
offline
Re: Tipkovnica piše random znakove
ena123 kaže...

Ako netko ima neko drugo rješenje ili link tipk na hrv, pratit ću i dalje temuu 

Možda probati kontaktirati neki servis, pa vidjeti s njima, možda mogu nabaviti tipkovnicu za neku razumnu cijenu.

ps. ista tipkovina odgovara za više modela laptopa, treba provjeriti za koje modele još odgovara, onda si tražilicu podesiš drugačije, možda nešto izleti.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2015 16:14 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tipkovnica piše random znakove

Eeee da, mogla bi kontaktirat servis neki. Hvala

A ovo drugo sam provjerila i tražim sad pod drugim modelima 

16 godina
offline
Tipkovnica piše random znakove

Tipke i tipkovnica nisu isto. Tipke se da skinuti sa tpikovnice pa tako mozes i cistiti. Dakle probaj isčupati tipkice (imas sigurno primjera na yt kako da ih ne ozlijediš) prije toga si fotkaj dA znas gdje je sto bilo. Mozda tako ocistis i kontakt. Ako ne, možeš dakle hrvatske tipke staviti na kupljenu tipkovnicu. Pogledaj po oglasima, da se naći rabljenih ispravnih. Iako dijagnozu i zamjenu mozda da vidi neki povoljan serviser.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tipkovnica piše random znakove

A joj u krajnjem slucaju ću zamijenit strane tipke našima. Didn't think of it

Također, dobra ideja sa čišćenjem pojedinačne tipke. Idem na što manji trošak prvo..

14 godina
odjavljen
offline
Tipkovnica piše random znakove

Uzmi englesku i naljepi naljepnice na naše slova, imaš već gotovih. Nemoj skidati tipke, ja sam to radio i zbilja nije zgodno, nije 100% da ćeš ih vratiti kako treba.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Tipkovnica piše random znakove
Jakovp kaže...

Uzmi englesku i naljepi naljepnice na naše slova, imaš već gotovih. Nemoj skidati tipke, ja sam to radio i zbilja nije zgodno, nije 100% da ćeš ih vratiti kako treba.

 Zeznuta je samo razmaknica (Spacebar) jer je izvedena malo drugačije od ostalih tipaka. Ima, naime, onu tanku metalnu žičicu koja prenosi potisak.

Rich bitch!
16 godina
offline
Re: Tipkovnica piše random znakove
Arendelle kaže...
Jakovp kaže...

Uzmi englesku i naljepi naljepnice na naše slova, imaš već gotovih. Nemoj skidati tipke, ja sam to radio i zbilja nije zgodno, nije 100% da ćeš ih vratiti kako treba.

 Zeznuta je samo razmaknica (Spacebar) jer je izvedena malo drugačije od ostalih tipaka. Ima, naime, onu tanku metalnu žičicu koja prenosi potisak.

 Tako je. Ali s malo proučavanja i par pokušAja, da se sve uklikati. Neke space tipke osim žičane oprugice imaju i dva federa. Ništa komplicirano, ali valja pripaziti da se što ne zagubi.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
odjavljen
offline
Re: Tipkovnica piše random znakove
overhaul kaže...

Tako je. Ali s malo proučavanja i par pokušAja, da se sve uklikati. Neke space tipke osim žičane oprugice imaju i dva federa. Ništa komplicirano, ali valja pripaziti da se što ne zagubi.

 Za namještanje razmaknice ne treba biti pametan nego uporan. Dok sve upadne u utore, pogotovo ako postoje i te opruge, zna proći dosta vremena. :) Doduše, ne znam koliko je pametno često vaditi sve tipke, pogotovo na laptopu gdje je problem potrgane tipkovnice višestruko veći, no to je odluka autorice.

Rich bitch!
8 godina
neaktivan
offline
Tipkovnica piše random znakove

Evo tetak mi je maloprije rekao da će dat kolegi da prvo pregleda kontakte, pa ću onda znat ziher.

 

Ljudi, HVALA!!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice