Tipkovnica poludila - laptop problem

poruka: 18
|
čitano: 19.502
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Laptop + Pivo -> Loša kombinacija
pitanje

Pozdrav svima.

 

Dakle da krenem sa problemom.

 

Imam laptop Fujitsu Siemens, jučer sam za vrijeme tekme nekaj radio po njemu sa pivicom pored. Cura uleti i želi nešto pokazati i naravno, 3 deci piva po tipkovnici.

 

Odmah sam ga okrenuo, da ode tekućina van, međutim nešto je ipak ostalo. Sad je problem u slijedećem:

Mogu ga upaliti i sve radi ok softverski, međutim, touchpad uopće ne radi, tipkovnica je u komi, niti jedna tipka ne radi kako treba i moram koristiti virtualnu tipkovnicu.

 

Da dočaram: Kada stisnem Escape, upali se Caps Lock, kada stisnem backspace, utipka se nekoliko znakova uključujuči p, +, itd. Strelice također ne rade, većina tipki ne funkcionira a one koje rade šalju signal kao da sam pritisnuo nekoliko random tipki.

 

Je li moguće da sam nešto stisnuo na tipkovnici pa da se signal koji ona šalje promijenio ili je to ipak sve do piva? Imam li koju drugu opciju ili je najboljeotići u servis.

 

Samo napomena, ni u bios ne mogu ući budući da ni F2 ne prepoznaje.

 

Svaka pomoć je dobrodošla. Hvala unaprijed.

 

Daniel

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop + Pivo -> Loša kombinacija

joooj, i ti se stvarno nadas da je nesto softwerski!?

pa dobro, nada umire zadnja.

 

sve je piva kriva (i za mlohavu cunu). Definitivno je nesto izgorilo, tj stvari bas ne gore kada se prolije piva po njima ali ucinak je isti.

 

Otidzi do servisa, mozda oni imaju rjesenje, ali NIKAKO ne ostavljaj laptop na suncu ili ga pokusaj susiti fenom, samo ces pogorsat situaciju.

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
Tipkovnica poludila - laptop problem

To se smocila folija tipkovnice, meni se nesto slicno desilo s mobitelom prosli mjesec.

 


Koliko znam nema nacina da to sam sredis.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Laptop + Pivo -> Loša kombinacija
autorov komentar

Ne ne, ne nadam se da je softverski, napisao sam da je softverski sve u redu...

Al hvala na odgovoru.

 

Možda još nešto?

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2008 9:53 (Danny_HR).
16 godina
moderator
offline
Tipkovnica poludila - laptop problem

Frend je narucio za njegov model laptopa tipkovnicu na ebay-u, jeftino. Pokusaj tako.

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tipkovnica poludila - laptop problem

Skopčaj vanjsku tipkovnicu, normalnu od desktopa, pa oprobaj. Možeš je koristiti dok ovu ne popraviš.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tipkovnica poludila - laptop problem

Odnesi u servis, nova tipkovnica je oko 400kn. Doduše, jedan moj kolega je sam riješio sličnu situaciju (prosuo je sok po laptopu), pitam ga danas što je točno radio pa javim.

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Tipkovnica poludila - laptop problem
autorov komentar
ambivalent kaže...

Odnesi u servis, nova tipkovnica je oko 400kn. Doduše, jedan moj kolega je sam riješio sličnu situaciju (prosuo je sok po laptopu), pitam ga danas što je točno radio pa javim.

 
Thx stari... Pa javi kaj veli.
Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
16 godina
offline
Tipkovnica poludila - laptop problem

Kaže da kod tipkovnice ima dvije folije, jedna na drugoj. Onda je rastavio te dvije folije i svu vodu između obrisao suhom krpom (ne fenom!).   Laptop radi bez problema dan danas.

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Laptop + Pivo -> Loša kombinacija
Danny_HR kaže...

Pozdrav svima.

 

Dakle da krenem sa problemom.

 

Imam laptop Fujitsu Siemens, jučer sam za vrijeme tekme nekaj radio po njemu sa pivicom pored. Cura uleti i želi nešto pokazati i naravno, 3 deci piva po tipkovnici.

 

Odmah sam ga okrenuo, da ode tekućina van, međutim nešto je ipak ostalo. Sad je problem u slijedećem:

Mogu ga upaliti i sve radi ok softverski, međutim, touchpad uopće ne radi, tipkovnica je u komi, niti jedna tipka ne radi kako treba i moram koristiti virtualnu tipkovnicu.

 

Da dočaram: Kada stisnem Escape, upali se Caps Lock, kada stisnem backspace, utipka se nekoliko znakova uključujuči p, +, itd. Strelice također ne rade, većina tipki ne funkcionira a one koje rade šalju signal kao da sam pritisnuo nekoliko random tipki.

 

Je li moguće da sam nešto stisnuo na tipkovnici pa da se signal koji ona šalje promijenio ili je to ipak sve do piva? Imam li koju drugu opciju ili je najboljeotići u servis.

 

Samo napomena, ni u bios ne mogu ući budući da ni F2 ne prepoznaje.

 

Svaka pomoć je dobrodošla. Hvala unaprijed.

 

Daniel

 Sjajna rezija i gluma, mala je za oskara (sala), ma kako i nebi Laptop- tekm- piva..
ambivalent kaže...

Kaže da kod tipkovnice ima dvije folije, jedna na drugoj. Onda je rastavio te dvije folije i svu vodu između obrisao suhom krpom (ne fenom!).   Laptop radi bez problema dan danas.

 Tako je, prvo obrises folije, a onda s pamucnom vatom (mali doprinos cure), obrises kontakte, ako ima necistoca na kontaktima, dovoljno je malo nanijeti WD40 spreja na pamucnu vatu i ponovno proci kontakte. Provjeri da se spojne tocke dodiruju i rijeseno.
Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Laptop + Pivo -> Loša kombinacija
autorov komentar
Kažu, evo, stričeki u servisu da bi servis mogao koštati od 500 kn na dalje, s tim da je kao gornju granicu rekao nekakve 4000 ako je došlo do matične.

Mislim da ću odfurat to tamo, vidit kaj vele pa odlučit, al iznad 1000 nedam. :)

Hvala svima na odgovorima.
Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
16 godina
offline
Tipkovnica poludila - laptop problem
autorov komentar

Na kraju ispalo 1200 kn.

 

Jel se isplati?

 

Šta bi vi napravili.

 

S tim da je laptop koštao nekakvih 5k.

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica poludila - laptop problem
Danny_HR kaže...

Na kraju ispalo 1200 kn.

 

Jel se isplati?

 

Šta bi vi napravili.

 

S tim da je laptop koštao nekakvih 5k.

 1200 kn popravak????? jel to samo tastatura??? ma ja bi kupio tastaturu na usb i to je to. ovo mi je totalno previše
16 godina
moderator
offline
RE: Tipkovnica poludila - laptop problem
Danny_HR kaže...

Na kraju ispalo 1200 kn.

 

Jel se isplati?

 

Šta bi vi napravili.

 

S tim da je laptop koštao nekakvih 5k.

 Ma odi na ebay, frend je narucio za svoj compaq tastaturu, kaze da ima neki broj tastature na zadnjoj strani pa potrazis preko njega.
Dodje tastatura sa limom odozdo, samo ukljucis flat kabl i zavrnes 4 serafa (ovo se odnosi na taj compaq). Ne kosta te da potrazis, on je platio to oko 15-ak dolara.
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2008 13:05 (DrNasty).
16 godina
offline
RE: Tipkovnica poludila - laptop problem
Danny_HR kaže...

Na kraju ispalo 1200 kn.

 

Jel se isplati?

 

Šta bi vi napravili.

 

S tim da je laptop koštao nekakvih 5k.

 a sad, šta je, tu je.
ja bih tražio jeftinije rješenje....tipa kako jedan user predlaže usb tipkovnicu ili nekaj drugo.....al ak laptop trebaš prenositi, i teba ti svakodnevno doma i na poslu, onda je ok kaj si to popravio
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2008 13:13 (mali.ivica87).
16 godina
offline
Tipkovnica poludila - laptop problem

Na tvome mjestu ja bih rastavio laptop i pokušao sam očistiti, a ako ne uspije onda tek na servis. I otišao bih kod više različitih servisera da usporedim cijene.

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Tipkovnica poludila - laptop problem

1200kn RipOff, poslusaj ambivalent, uvijek mozes koristiti vanjsku tipkovnicu dok ovu ne sredis/zamjenis... 

Zlo i Naopako
16 godina
offline
Tipkovnica poludila - laptop problem
autorov komentar

Da, ne znam, još ću malo pogledati okolo do idućeg tjedna.


Stvar je u tome šta su touch pad i tipkovnica sprženi, tako da čišćenje ne prolazi. Došlo je čak i do matične, ali to je sređeno bez ikakvih problema.

 

Ništa probam naći jeftinije riješenje. Ak ne ide, valjda bum platil, ko mi je kriv. :)

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice