Titrajuće linije pri povišenom radu

poruka: 8
|
čitano: 3.035
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Titrajuće linije pri povišenom radu

PC je ovaj iz profila, monitor i konfa (integrirana grafa) kupljeni prije dva dana u dućanu. Monitor i konfa spojeni VGA kabelom. Kada upalim dotu i browser, na jednobojnim i općenito crno-bijelim pozadinama uočavam titrajuće linije raznih debljina kao jače ili slabije osvijetljena područja ekrana, čini mi se da se kod intenzivnijeg javljanja i čuje. Osnovni driveri instalirani, reza I Hz sve namješteno. Kod malog opterećenja linije se ne javljaju. Pomozite, frišak i gladak komp+monitor i onda sranje pokvari veselje :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Titrajuće linije pri povišenom radu

Za početak spoji monitor sa kompom sa DVI kabelom ili HDMI , pa vidi dali će bit promjene.

 

VGA je star i ne treba ga se koristit na novijim monitorima i konfiguracijama.

There is only one rule in metal, play it F*CKING LOUD!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Titrajuće linije pri povišenom radu
AntGadget kaže...

PC je ovaj iz profila, monitor i konfa (integrirana grafa) kupljeni prije dva dana u dućanu. Monitor i konfa spojeni VGA kabelom. Kada upalim dotu i browser, na jednobojnim i općenito crno-bijelim pozadinama uočavam titrajuće linije raznih debljina kao jače ili slabije osvijetljena područja ekrana, čini mi se da se kod intenzivnijeg javljanja i čuje. Osnovni driveri instalirani, reza I Hz sve namješteno. Kod malog opterećenja linije se ne javljaju. Pomozite, frišak i gladak komp+monitor i onda sranje pokvari veselje :(

Bez ljutnje, no nije mi uopće jasno kako ti je palo na pamet spajati moderan CPU s integriranom grafikom  i odličan monitor VGA kablom ?

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
13 godina
offline
Titrajuće linije pri povišenom radu

Uz monitor sam dobio samo VGA i DP kabel, a HDMI monitor ne podržava. Nemam DVI, a dućani ne rade. Mogu se probat spojit na novi TV HDMI kabelom pa vidjet. Nije mi jasno, što sam ja to spojio, kada taj CPU dolazi spojen s GPUom, jel nisi pročitao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Titrajuće linije pri povišenom radu
AntGadget kaže...

Uz monitor sam dobio samo VGA i DP kabel, a HDMI monitor ne podržava. Nemam DVI, a dućani ne rade. Mogu se probat spojit na novi TV HDMI kabelom pa vidjet. Nije mi jasno, što sam ja to spojio, kada taj CPU dolazi spojen s GPUom, jel nisi pročitao?

Covjek prica o spajanju monitora i kompa, ne o internoj sabirnici APU-a kojeg posjedujes (CPU + GPU).

 

Sam ti njega (monitor) spoji bilo kakvim digitalnim kablom (ako monitor uopce podrzava, jer DVI ne mora biti digitalan...) pa ako ne bude u redu ili mmonitor ili komp ne sljakaju

 

 

Inace, slobodno pristekaj TV preko HDMI na komp i provjeri je li problem jos uvijek prisutan, bar da probas eliminirat dok ne kupis negdje DVI (pretpostavljam neces moc prije utorka)

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
13 godina
offline
Titrajuće linije pri povišenom radu

Monitor podržava VGA, DVI-D i DP, a matična VGA, HDMI i DVI. Ja imam sve kabele osim DVI-D kabela. S obzirom da se problem javlja kod zahtjevnijih i opširnijih procesa, 99% se radi o bandwidthu/brzini/stabilnosti kabela ili o kompjuteru. Kad uspijem prenijet sve, spojit ću se HDMI kabelom na TV pa javim. Inače, temperatura CPU pri tom opterećenju je nekih 55 °C. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Titrajuće linije pri povišenom radu

Namjestio sam RAM za grafičku na 2GB, spojio se u druge utičnice, ponovno spojio kabel i dalje nikakvo poboljšanje. Instalirao sam MSI afterburner i kombuster i napravio sve stress testove, temperatura GPU-a ispod 20°C max, a CPU do 55°. Za gpu memory clock mi pise 1200mHz. Kada igram dotu nekih 20-30 min, slika odjednom nestane, monitor javlja da je izgubljena veza s kompjuterom, tipkovnica i mis odlaze u stand bye, kompjuter moram restartirat da bi mogao bilo što jer ne reagira, a radi. Osim toga i titrajućih linija nema nikakvih simptoma, niti neki pad fpsa, niti brejkanje niti pretjerano grijanje. DVI bi mogao donijet neku razliku, ali ne bih rekao da je puno do njega. Što mi je činiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Titrajuće linije pri povišenom radu

Odnijeo sam ga na reklamaciju i problem je bio što su RAM stavili na takt od 2400MHz, a procesor je namijenjen za 1866MHz. Spustili su ga na 2150 i sada radi stabilno. 

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice