Treba mi kabel, al nezz kako se zove kod nas :)

poruka: 4
|
čitano: 4.119
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Treba mi kabel, al nezz kako se zove kod nas :)

Pozdrav,

 

Ovako treba mi kabel sa slike 1. , ali po mogucnosti da ima dvi prikljucak ko na slici 2. i av prikljucak uz njega(ako se to tako zove), dali toga ima kod nas bitnije mi je HDMI->AV nego HDMI->AV+DVI , ali ako ima s dvi dobro bi bilo. 

Slika 1 Slika 1
Slika 2 Slika 2
Proud to be Mrcina! www.mrcine.org
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 22:16 (Skillzor70).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Treba mi kabel, al nezz kako se zove kod nas :

Ovdje treba razjasniti da se radi o dva različita sučelja, analogno i digitalno. VGA kabel prenosi analogni dok DVI i HDMI prenose digitalni signal. Dakle kabel sa slike 1. (HDMI-VGA) nemože služiti za prijenos signala možda isti konektori služe za povezivanje nekih uređaja i namjenu ali ne i prijenos slike.

DVI - HDMI kabeli i adapteri postoje jer radi se o digitalnom prijenosu signala ali AV-chinch koji se poglavito koristi za prijenos analognog video i audio signala (žuti=komp::ozitni video, bijeli i crveni=analogni L&R audio) u ovom slučaju vjerojatno prenosi digitalni auduo (koaksijalni).

Ako sam dobro shvatio tebi treba kabel za povezivanje kompa i TV-a odnosno DVI-na HDMI s tim da zvuk vučeš sa digitalnog koaksijalnog izlaza. Samo jedan savjet, koristi DVI konektor i DVI-HDMI adapter koji si dobio uz svoju VGA jer drugi DVI konektor od neke druge kartice moigao bi imati drugačiji raspored pinova...

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Treba mi kabel, al nezz kako se zove kod nas :
Hardwhelper!!! kaže...

Ovdje treba razjasniti da se radi o dva različita sučelja, analogno i digitalno. VGA kabel prenosi analogni dok DVI i HDMI prenose digitalni signal. Dakle kabel sa slike 1. (HDMI-VGA) nemože služiti za prijenos signala možda isti konektori služe za povezivanje nekih uređaja i namjenu ali ne i prijenos slike.

DVI - HDMI kabeli i adapteri postoje jer radi se o digitalnom prijenosu signala ali AV-chinch koji se poglavito koristi za prijenos analognog video i audio signala (žuti=komp::ozitni video, bijeli i crveni=analogni L&R audio) u ovom slučaju vjerojatno prenosi digitalni auduo (koaksijalni).

Ako sam dobro shvatio tebi treba kabel za povezivanje kompa i TV-a odnosno DVI-na HDMI s tim da zvuk vučeš sa digitalnog koaksijalnog izlaza. Samo jedan savjet, koristi DVI konektor i DVI-HDMI adapter koji si dobio uz svoju VGA jer drugi DVI konektor od neke druge kartice moigao bi imati drugačiji raspored pinova...

 

 

Sluzio bi mi za spajanje konzole na monitor(ili mozda stariji TV) pa sam pitao takav kabel, HDMI bi ukopcao u konzolu dok DVI u monitor, u monitor mogu ukopcati i bijeli i plavi i treba mi AV ako se odlucim spojit na stariji tv.

Proud to be Mrcina! www.mrcine.org
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 10:05 (Skillzor70).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Treba mi kabel, al nezz kako se zove kod nas :
Skillzor70 kaže...
Hardwhelper!!! kaže...

Ovdje treba razjasniti da se radi o dva različita sučelja, analogno i digitalno. VGA kabel prenosi analogni dok DVI i HDMI prenose digitalni signal. Dakle kabel sa slike 1. (HDMI-VGA) nemože služiti za prijenos signala možda isti konektori služe za povezivanje nekih uređaja i namjenu ali ne i prijenos slike.

DVI - HDMI kabeli i adapteri postoje jer radi se o digitalnom prijenosu signala ali AV-chinch koji se poglavito koristi za prijenos analognog video i audio signala (žuti=komp::ozitni video, bijeli i crveni=analogni L&R audio) u ovom slučaju vjerojatno prenosi digitalni auduo (koaksijalni).

Ako sam dobro shvatio tebi treba kabel za povezivanje kompa i TV-a odnosno DVI-na HDMI s tim da zvuk vučeš sa digitalnog koaksijalnog izlaza. Samo jedan savjet, koristi DVI konektor i DVI-HDMI adapter koji si dobio uz svoju VGA jer drugi DVI konektor od neke druge kartice moigao bi imati drugačiji raspored pinova...

 

 

Sluzio bi mi za spajanje konzole na monitor(ili mozda stariji TV) pa sam pitao takav kabel, HDMI bi ukopcao u konzolu dok DVI u monitor, u monitor mogu ukopcati i bijeli i plavi i treba mi AV ako se odlucim spojit na stariji tv.

Gore sam pojasnio, DVI-HDMI signal je digitalan i komp mozes prikljuciti na npr. TV sa HDMI ulazom ALI ne i obratno dakle konzolu na DVI monitor ovakovim pasivnin kabelom (bez aktivne elektronike za konverziju signala!).

Dakle jednostavno imas pasivni nefunkcionalan kabel koji npr. elektroničaru služi za dovodenje signala na utikac radi testiranja.. 

Rjesenje koje si zamislio mozda i postoji ali takav kabel mora imati implementiranu elektroniku!

Preostaje ti konzolu spojiti na moniror ilii TV sa HDMI suceljem (za sliku i zvuk), za zvuk dalje mozes koristiti opet receiver sa HDMI suceljem ALI pod uvjetom da TV podrzava HDMI -ARC ili zvuk u zvučni sustav (hi-fi ili racunalni) optickim ili digitalnim koaksialnim kabelom bilo direktno iz konzole bilo iz TV-a ukoliko TV isto ima.

I sliku i zvuk raznim konverterima signala D/A mozes spojiti i na starije analogne uredaje...

Pretpostavljam kako nemas analogni audio izlaz da se radi o novijoj PS4 konzoli jer starije su imale AV sucelje...

Obrati pozornost i na reviziju HDMI kabela uzmi 1.4 ili 2.0 da "proguras" signal u dovoljno visokoj rezoluciji.. 

Ukoliko imas jos nejasnoca kontaktiraj me putem PM.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 22:27 (Hardwhelper!!!).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice