Trzanje u igrama

poruka: 95
|
čitano: 18.196
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Trzanje u igrama

Imam dosta stari komp i staru kofiguraciju sto se podrazumijeva.. Ugl celeron 2,53GHz.. Ati 9550 ,, i trza mi u igricama.. nije bitno koja je igra online offline na browseru prava igra trza prvih 2 min i to mozda trzne desetak puta i onda ne vise.. probo sam stavit novi windows i nije problem ocistio sam prasinu iz kompa najvise iz proca sto je pomoglo samo kod nekog pistanja al ugl jos uvijek trzaa.

Predobro, ovo se mora pogledat http://shrinkthis.net/1lu posjetite www.podbuzz.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Trzanje u igrama

kako mislis trza.
ide-Zakoci-Opet ide  ??????

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Trzanje u igrama
damir1994 kaže...

kako mislis trza.
ide-Zakoci-Opet ide  ??????

da.. ides ides zakoci i onda se stvoris malo dalje iznenada kuzis koda jedan dio toga nisi vidio a proso si ga

Predobro, ovo se mora pogledat http://shrinkthis.net/1lu posjetite www.podbuzz.com
14 godina
protjeran
offline
Trzanje u igrama

da pc ti je star,i za neke flash igre je star.
Koliko memorije na hardisku imas i koliko je slobodno od toga

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Trzanje u igrama
damir1994 kaže...

da pc ti je star,i za neke flash igre je star.
Koliko memorije na hardisku imas i koliko je slobodno od toga

imam disk od 80 i 2 particije C na kojoj je wind.. i D.. C ima 23 slobodo a D 13 na D sam instaliro igrice..  A i da samo napomenem da mi se to prije nije dogadalo to je pocelo prije nekih 6mj

Predobro, ovo se mora pogledat http://shrinkthis.net/1lu posjetite www.podbuzz.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u igrama
To je nekako normalno...

cisto dok se teksture ne ucitaju u memoriju... zato ti i zastaje... prvo nevjerojatno spor prijenos s hard diska u memoriju, a nakon toga i loša konfa... sto ces...

mozes samo na pocetku svakog levela ostaviti igru jedno 2 minute nek radi... pa onda igrati... najbolje esc i cekati :)
In Control
15 godina
offline
Trzanje u igrama

:(... al nije mi jasno zasto to prije nije bilo?? ... valjda godine xD.. konfa je stara 6godina :D

Predobro, ovo se mora pogledat http://shrinkthis.net/1lu posjetite www.podbuzz.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u igrama
Pa gle... moze biti to da je nesto s diskom otislo... ili mozda nesto na maticnoj...

problem je sto s time moze biti 1001 razlog...
In Control
14 godina
protjeran
offline
Trzanje u igrama

pokusaj novi pc da skrparis nekako

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Trzanje u igrama

skupljam pare sad lagano.. kupit cu ga kad tad.. a sad mi bas i netreba sve mi dosadilo neznam vise sta da radim na kompu nis mi se ne igra niti radi :)).. 

Predobro, ovo se mora pogledat http://shrinkthis.net/1lu posjetite www.podbuzz.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Trzanje u igrama

Ljudovi, imah ja jednom takav problem... Smijeh Znači, crkla CMOS baterija, BIOS na default i time se uključila funkcija naziva "CPU Thermal Throttling" (u nekim BIOS-ima je malo drugačije ime, ali svatko tko zna barem malo engleskog i koristi mozak može dokućiti da se radi baš o toj funkciji). Kod mene je to bilo na 50%, što znači - igra ide, ide, ide, i počne trzat, trza, trza i opet normalno. Isključenjem te funkcije te nabavkom nove CMOS-ice (morao sam kupiti novu jer je ova bila totalno prazna, par kuna niko neće propast :P) riješio sam problem.

 

P.S. Ta funkcija pri visokim temperaturama (iznad 65°C) na taj način sprječava procesor u "kuhanju".

 

Nadam se da sam pomogao.

 

Pozdrav!

Nikad ne učini danas ako možeš ostaviti za sutra.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u igrama
felonterx kaže...

Ljudovi, imah ja jednom takav problem... Smijeh Znači, crkla CMOS baterija, BIOS na default i time se uključila funkcija naziva "CPU Thermal Throttling" (u nekim BIOS-ima je malo drugačije ime, ali svatko tko zna barem malo engleskog i koristi mozak može dokućiti da se radi baš o toj funkciji). Kod mene je to bilo na 50%, što znači - igra ide, ide, ide, i počne trzat, trza, trza i opet normalno. Isključenjem te funkcije te nabavkom nove CMOS-ice (morao sam kupiti novu jer je ova bila totalno prazna, par kuna niko neće propast :P) riješio sam problem.

 

P.S. Ta funkcija pri visokim temperaturama (iznad 65°C) na taj način sprječava procesor u "kuhanju".

 

Nadam se da sam pomogao.

 

Pozdrav!

  Sorry ali ovo nisu visoke temperature... to su radne temperature...

In Control
13 godina
neaktivan
offline
Trzanje u igrama

meni isto trzaju sve igre moguce bile single ili multi bile stare ili nove. Recimo igramo cod igram 5 min ono jedno 30 sec usporeno sve bude...

 

 

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+ (2 CPUs), ~2.7GHz

 

2048MB RAM

 

215 GB

 

ATI Radeon HD 3600 Series

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u igrama
everest skini, idi na system stability test...

testiraj sat vremena...

napisi nam prema statistici koja je srednja, koja najniza a koja najvisa temperatura cpu-a... pa cemo dalje :)
In Control
13 godina
neaktivan
offline
Trzanje u igrama
evo ti sve temperature
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u igrama
Ne vidim ih :)
In Control
13 godina
neaktivan
offline
Trzanje u igrama
Temperature
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u igrama
i mozes mi jos SS grafa tog...

onog prvog... da vidim jos nesto...
In Control
13 godina
neaktivan
offline
Trzanje u igrama
evo :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u igrama

eto ti problema... Crta bi trebala biti sto ravnija... trza ti jer ti automatski windowsi downclockaju procesor da bi ga ohladili...

Vjerojatno si nesto micao u kucistu i pomaknuo hladnjak (koji radi i preko 3000 RPM-a, a ne bi smio)...

Znaci skini hladnjak, stavi termalnu pastu novu (20kn)... imas vamo na forumu kako se stavlja tutorial... i to ti je to...

 

 

btw evo ja cu sad napraviti 5 minutni stability test da vidis kako bi crta trebala izgledati...

In Control
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2010 19:06 (EnlightenedPhoenix).
13 godina
neaktivan
offline
Trzanje u igrama
merci beaucoup =)))
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u igrama

Evo crta bi ti ovako trebala izgledati...

 

edit: mogao si bar hvala kliknut :P

In Control
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2010 19:18 (EnlightenedPhoenix).
13 godina
neaktivan
offline
Trzanje u igrama
Koja od ovih svi crta treba bit sto ravnija???
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u igrama
ExE123 kaže...
Koja od ovih svi crta treba bit sto ravnija???

 

  plava i zelena crta :)

 

one koje ti oznacavaju cpu core 1 i cpu core 2 (one sto imaju peakove i rupe kod tebe :) )

 

Kad ima peak i onda se strmoglavi dolje, to ti hardware automatski downclocka da se ne bi pregrijalo..

 

 

Termalna pasta nova :) i sve bi trebalo biti uredu...

 

imas tutorial vamo na forumu kako staviti novu...

In Control
13 godina
neaktivan
offline
Trzanje u igrama
Moze link? xD
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Trzanje u igrama
Moze link??
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u igrama
ExE123 kaže...
Moze link??

  Mogao si i sam potraziti... ali EVO :)

In Control
13 godina
offline
RE: Trzanje u igrama
MarioVk kaže...

Imam dosta stari komp i staru kofiguraciju sto se podrazumijeva.. Ugl celeron 2,53GHz.. Ati 9550 ,, i trza mi u igricama.. nije bitno koja je igra online offline na browseru prava igra trza prvih 2 min i to mozda trzne desetak puta i onda ne vise.. probo sam stavit novi windows i nije problem ocistio sam prasinu iz kompa najvise iz proca sto je pomoglo samo kod nekog pistanja al ugl jos uvijek trzaa.

Jesi probao defragmentirati disk?

I probaj besplatni program: Game Booster

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
15 godina
offline
RE: Trzanje u igrama
Top Bugovac kaže...
MarioVk kaže...

Imam dosta stari komp i staru kofiguraciju sto se podrazumijeva.. Ugl celeron 2,53GHz.. Ati 9550 ,, i trza mi u igricama.. nije bitno koja je igra online offline na browseru prava igra trza prvih 2 min i to mozda trzne desetak puta i onda ne vise.. probo sam stavit novi windows i nije problem ocistio sam prasinu iz kompa najvise iz proca sto je pomoglo samo kod nekog pistanja al ugl jos uvijek trzaa.

Jesi probao defragmentirati disk?

I probaj besplatni program: Game Booster

a sta cu ga defregmentirat imam novi windows sve sam pobriso a i dok ga nisam rusio pokuso sam defrag i nije pomogo game booster također nije pomogo tada a nece ni sada (pokuso)

Predobro, ovo se mora pogledat http://shrinkthis.net/1lu posjetite www.podbuzz.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u igrama
MarioVk (vinkovcaninu moj lol)

ajde skini everest... napravi test kao i onaj gore... od jedno pol sata...

postaj graf i statistike...
u svakom slucaju jos par dana sam u vk pa ako hoces mogu doci pogledati kako i zasto...
In Control
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice