"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

poruka: 32
|
čitano: 13.570
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Lijep pozdrav administraciji i clanovima,vec duze vrijeme citam forum pa se odlucih na registraciju,pa usput da potrazim pomoc jer sam uvjeren da je puno kompetentnih ljudi regano ovdje.

 

Naime radi se o sljedecem:

 

Pri igranju odredjenih igara javlja mi se ponekad kratki zastoj,ili bolje receno "graficki lag" na djelic sekunde iako mi inace sve fercera jako glatko i imam dobar FPS na svim novijim naslovima.Konkretno recimo kod BAD COMPANY 2,mada sam citao na stranim forumima da je to vise-manje "common issue",i stvar se da dosta srediti podesavanjem igre na rad s DirectX 9 umjesto defaultnih 11 ili auto.

 

Medjutim recimo kod igranja CoD4 Singleplayer-a takodjer mi se s vremena na vrijeme desi taj kratki zastoj,evo i kod CoD 5(WAW),otvorim na MP praznu mapu i kruzim sam po mapi nekih par minuta i najednom zastoj od par milisekundi nakon cega se sve nastavi odvijati normalno.Primjetio sam cak i u CoD2 SP da mi se ta stvar desi.To nije toliko cesta pojava i ne javlja se kod nekih igara,ali kao sto rekoh kod nekih je to evidentno i sama cinjenica sto znate da je to prisutno stvara dosta iritacije,pogotovo ako bi se upustio u kakvu MP makljazu.

 

Da li imate neki savjet kako da se rijesim toga,svaka ideja je dobrodosla i spreman sam pokusati.

 

Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Koja ti je konfiguracija?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Konfa je sljedeca:

 

 

Intel i5-650 3.2GHz 4MB L3 LGA1156 BOX

Gigabyte MB GA-P55-UD3L 2.3;Intel P55 LGA 1156;RAID;GLAN;2xPCI-E 16x Crossfire

Kingston HYPER-X Limited Edition DDRIII 4GB 1600 MHz (radi na 1333)

ATI HD 6850 1 GB GDDR5 u Gigabyte izvedbi

Western Digital Raptor WD740ADFD-00NLR4

 

Western Digital HDD 1 TB SATA 64MB Caviar Green 3Gb/s

GIGABYTE PSU Superb Power 720W

 

AOC 22"

 

Razer Copperhead........

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Probaj staviti najnovije drivere i updejtati DirectX, da se radi o hardverskom problemu javljalo bi se u svakoj igri.

I'm just sayin'
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
Ja se mogu kladiti da su ovdje temperature (grafe ili procesora) u pitanju...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Daj temperature da vidimo.

I'm just sayin'
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
temperature bez loada i u full loadu (i grafe i cpu) nakon 10 - 15 minuta...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

E ovako decki sto se tice DirectX-a:

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 12:36 (infeqt0r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
bolje da si napravio temperature nego directx...

ajde idi se baci... skini everest, aidu, cpuz... ili sto god ti se vec svidja... i testiraj u igri, daj nam log vamo...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
EnlightenedPhoenix kaže...
bolje da si napravio temperature nego directx...

ajde idi se baci... skini everest, aidu, cpuz... ili sto god ti se vec svidja... i testiraj u igri, daj nam log vamo...

 

Ide ide,malo sam se zapetljao samo sec..........;)

 

Zadnja slika je pri igranju Bad Company 2 nekih pola sata,postavke sve na MX,od rezolucije do AA.Jedino sam VSYNC iskljucio.Mada moram biti iskren nakon sto sam uninstalirao video drivere i sav softver vezan uz grafu i stavio najnoviji Catalyst,te povecao Pagefile na diskovima,osjetio sam da se trzanje svelo gotovo na minimum,ali ovo je samo nakon par sati testiranja jucer,nisam jos siguran da sam u potpunosti rijesio problem.U toku testanja samo jednom mi je komp kratko zastao prilikom igranja COD4 MP(otvorio sam praznu mapu i kruzio malo),nakon toga nisam primjetio trzanje ni tu ni u COD5,a i BFBC2 je radio sasvim ok na max postavkama.Znaci nisam jos siguran u potpunosti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 12:45 (infeqt0r).
15 godina
protjeran
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Ne vjerujem da je pregrijavanje, barem na prvu - ne vidim baš dobro na slici, al čini mi se iz dxdiag-a da nemaš najnoviji driver za grafičku. Probaj promijeniti driver.

 

Edit: vidim da imaš 11.2, no na dxdiagu ti piše druga verzija nego recimo meni, zato sam mislio da nemaš najnoviji.

Nobody expects the Spanish inquisition!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 12:45 (PsychoticBaklava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
PsychoticBaklava kaže...

Ne vjerujem da je pregrijavanje, barem na prvu - ne vidim baš dobro na slici, al čini mi se iz dxdiag-a da nemaš najnoviji driver za grafičku. Probaj promijeniti driver.

 

Edit: vidim da imaš 11.2, no na dxdiagu ti piše druga verzija nego recimo meni, zato sam mislio da nemaš najnoviji.

 

 

 

 

 

Da i ja sam to sad primjetio,cudna stvar.Da li je to zaista zadnji driver za jednu ovakvu grafu poput moje? Hm..

 

Btw sto se temperatura tice najvisa na onom SS-u je od graficke i iznosi 59 celzija pri onakvom opterecenju.Ostale temperature se krecu izmedju 40-52 stepena,dok su u idleu te iste temperature za nekih 10-tak stepeni nize.Sumnjam da je u tome bio belaj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 12:52 (infeqt0r).
13 godina
neaktivan
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Sad me buni to sto imam verziju 11.2 Catalysta a u DXDIAG-u mi je navedeno da je driver iz septembra 2010.godine.Zar ne bi trebalo da je negdje u februaru 2011.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Ništa, probaj ovako, bootaj u safe mod i deinstaliraj drivere te počisti sve što je ostalo sa driver sweeperom ili nekim sličnim programom - nakon toga normalni boot u windowse i ponovna instalacija 11.2

Evo ti moj dxdiag, driver 11.2

Nobody expects the Spanish inquisition!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
PsychoticBaklava kaže...

Ništa, probaj ovako, bootaj u safe mod i deinstaliraj drivere te počisti sve što je ostalo sa driver sweeperom ili nekim sličnim programom - nakon toga normalni boot u windowse i ponovna instalacija 11.2

Evo ti moj dxdiag, driver 11.2

 

Evo ga druze,sad mi je prebaceno kako treba.Doduse u mene je 32-bitni OS trenutno pa se mozda zbog toga malo razlikuje u datumu ali u biti to je to.Vidjet cemo da li mi odgovaraju ovi driveri nakon par sati testanja.Hvala puno.

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Evo mali update......

 

Dakle Bad Company 2 radi ok s tim da s vremena na vrijeme zna "zakociti" na jedno pola sekunde,a dalje ide normalno.Znate li mozda sta dovodi do tog kratkog zastoja kad inace sve radi kako treba?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Samo ti MP "šteka"? Ne bi pomislio da je onda možda to veze? Recimo loša ti parica, router ili tako nešto?

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
Pero Dinamit kaže...

Samo ti MP "šteka"? Ne bi pomislio da je onda možda to veze? Recimo loša ti parica, router ili tako nešto?

 

Ma ne,ne igram uopste MP(zasad).Igram samo SP znaci.U Modern Warfare II igram recimo sve Special Ops misije bez trzanja ikad.

16 godina
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
infeqt0r kaže...

Evo mali update......

 

Dakle Bad Company 2 radi ok s tim da s vremena na vrijeme zna "zakociti" na jedno pola sekunde,a dalje ide normalno.Znate li mozda sta dovodi do tog kratkog zastoja kad inace sve radi kako treba?

To ti je sigurno do igre jer se vjerojatno radi o pritaskoj verziji. Ja imam original pa mi na početku lagano zatrza i poslije sve normalno. Ne trebaš se zabrinjavati zbog tog kratkog lagga.

I'm just sayin'
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
Dodinho kaže...
infeqt0r kaže...

Evo mali update......

 

Dakle Bad Company 2 radi ok s tim da s vremena na vrijeme zna "zakociti" na jedno pola sekunde,a dalje ide normalno.Znate li mozda sta dovodi do tog kratkog zastoja kad inace sve radi kako treba?

To ti je sigurno do igre jer se vjerojatno radi o pritaskoj verziji. Ja imam original pa mi na početku lagano zatrza i poslije sve normalno. Ne trebaš se zabrinjavati zbog tog kratkog lagga.

 

Ma vecina toga je piraterija iskren da budem.Evo npr.cijeli CoD5 predjem bez imalo laga dok se u CoD4 zna desiti da zastane igra na djelic sekunde,kod Bulletstorm-a mi isto laga i to u malo vecoj mjeri.Zanima me samo sta moze uzrokovati taj lag,temperature su mislim ok,jer da nisu lagalo bi puno cesce i u duzim intervalima,a ovako samo nekad na moment zakoci i dalje sve ok.Imam jednog WD Raptora na kojem drzim sistem dok su mi ostale stvari na WD Green-u od 1 TB.Mozda da pokusam iskopcati Green i da pokrenem igru sa Raptora.

13 godina
neaktivan
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

I dalje sam imao nekih sitnijih micro stutteringa/lagova, ali jave se jako rijetko.Pomislio sam da bi mogao da se malo poigram s virtualnom memorijom pa sam na svaki disk (Raptor 10.000 i Caviar Green 7200 rpm) stavio po 6000+ MB page fajla, manuelno dakle.Takodjer pomislio sam i da se poigram s memory timingom, da postavim na nesto nize (trenutno je 9-9-9-24, RAM je HyperX Limited Edition 1600Mhz, radi na 1333).

 

Kao sto sam vec rekao u nekim igrama nemam takvih "problema", ali u nekima zna doci do tog milisekundnog zastoja pa zelim znati sta ga uzrokuje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

ja sam primjetio da kod nekih, samo nekih igara (BF2,COD4,COD5,DNF,Bulletstorm..) imam zastoj po 1-2 sekunde kad u pozadini radi uTorrent  i kad se nesto skida.....

cim stopiram sve torrente radi OK.

 

Kad downloadam nesto drugo npr. rapidashare ili nesto slicno...sve radi OK.....

 

pa sad.... sto ti se sve vrti u pozadini?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Ugasio sam sve nepotrebne procese, ukljucen je Catalyst Control Center i nista posebno, torrenti su off naravno.Btw koristim Premium Game Booster koji u biti gasi sve nepotrebne procese da optimizira racunar za gaming.

 

Mozda ce ove promjene otkloniti i te najmanje sitnice, kad dodjem kuci testiracu malo duze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
infeqt0r kaže...

Ugasio sam sve nepotrebne procese, ukljucen je Catalyst Control Center i nista posebno, torrenti su off naravno.Btw koristim Premium Game Booster koji u biti gasi sve nepotrebne procese da optimizira racunar za gaming.

 

Mozda ce ove promjene otkloniti i te najmanje sitnice, kad dodjem kuci testiracu malo duze.

Ugasi ti taj game booster to ti je nepotrebno, a mozda i radi toga trza

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja
13 godina
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
Mitsuoka kaže...
infeqt0r kaže...

Ugasio sam sve nepotrebne procese, ukljucen je Catalyst Control Center i nista posebno, torrenti su off naravno.Btw koristim Premium Game Booster koji u biti gasi sve nepotrebne procese da optimizira racunar za gaming.

 

Mozda ce ove promjene otkloniti i te najmanje sitnice, kad dodjem kuci testiracu malo duze.

Ugasi ti taj game booster to ti je nepotrebno, a mozda i radi toga trza

da,to je meni bio slučaj,taj Game Booster mi je pomogao samo kod GTA IV dok sam imao slabiji komp,jer on oslobodi nešto RAM-a i pogasi neke procese,ali za druge igre mi je samo usporavalo,npr.Bad Company 2 nisam mogao igrati dok mi je bio uključen Game Booster jer je previše trzala igra,a kad ga ugasim,sve normalno radi.potpuno nepotreban program.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 13:47 (antimadridista).
13 godina
neaktivan
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Hajd mogu probati i tu varijantu, a sto se tice Bad Company 2 ona svima redovno trza, to je "common issue" koliko sam pohvatao po forumima, postoje neki tweakovi koji to srede ili makar ublaze dijelomicno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
infeqt0r kaže...

Hajd mogu probati i tu varijantu, a sto se tice Bad Company 2 ona svima redovno trza, to je "common issue" koliko sam pohvatao po forumima, postoje neki tweakovi koji to srede ili makar ublaze dijelomicno.

Meni bome nije trzao. Isključi ti samo GameBooster i trebalo bi bit OK.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja
13 godina
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara
ni ja nemam problema sa Bad Companyem,prije mi je trzao jer sam imao slabiji CPU,ali sada ne trza nikad.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Trzanje"prilikom igranja nekih igara

Ovisi i o grafickim postavkama u igri, ako je rijec o forsiranju textura, AA i ostalog trzanje na nekim dijelovima se vise osjete, ali inace sve u svemu igra shiba ok sasvim.U cfg-u se moze podesiti par stvarcica da se optimizira kao sto sam vec i rekao, kao i editovanje linije za DirectX koji postavljanjem na 9-ku navodno daje bolje performanse, u sta sam se i sam uvjerio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Trzanje"prilikom igranja nekih igara
infeqt0r kaže...

Ovisi i o grafickim postavkama u igri, ako je rijec o forsiranju textura, AA i ostalog trzanje na nekim dijelovima se vise osjete, ali inace sve u svemu igra shiba ok sasvim.U cfg-u se moze podesiti par stvarcica da se optimizira kao sto sam vec i rekao, kao i editovanje linije za DirectX koji postavljanjem na 9-ku navodno daje bolje performanse, u sta sam se i sam uvjerio.

Jesi izgasio game booster?

 

Meni je bilo sve na max na FullHD tako da ne vidin smisao u tome što ti govoriš i tebi ne bi trebalo biti ni najmanje trzanja.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice