TV-Kartice

poruka: 57
|
čitano: 16.370
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
TV-Kartice
pitanje

Molim za pomoć !

Ako kupim tv-karticu da li ću moći gledati tv programe na kompjuteru i kako to sve ide u praksi. Hvala


čokolado
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-Kartice

Pa tv kartica sluzi za gledanje programa na kompu Coolkvaliteta ti ovisi o samoj kartici pozz

16 godina
neaktivan
offline
TV-Kartice

Možeš još snimat filmove (Neke podržavaju direktno u DivX) imaš još i teletekst, radio , možeš pauzirati program dok ga gledaš (timeshifting) ...

 


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-Kartice

tv kartica analognih (znači za prijem svih programa koje dovodiš do nje antenskim kablom) imaš vrlo jeftinih, moj favorit je gigabyte-ova http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=22205 koja za 170 kn nudi puno toga. osim dobrog tunera, ima radio, internetski radio, daljinac i s njom dolazi vrlo dobra cyberlinkova aplikacija powercinema koja se izvrsno slaže s karticom i sliči media centru.

 

instalacija je vrlo jednostavna, utakneš karticu, spojiš antenu i pokreneš instalaciju koja instalira drivere i aplikaciju. pri prvom pokretanju powercinema iskenira sve kanale i to je to. imaš timeshifting, programirano snimanje i reprodukciju videa i zvučnih zapisa.

 

i kvalitet prijema kod novijih kartica ne ovisi o samoj karticii tuneru, jer sve one imaju više-manje tunere sličnih mogućnosti, već u najvećoj mjeri ovisi o kvaliteti signala koji joj dovedeš... znači kvalitetna antena, (možeš spojiti i na kabelsku), dobro napravljeni spojevi kablova i konektora i sve što vidiš na tv-u vidjećeš i na kompu....

16 godina
offline
TV-Kartice

mene bi nešto zanimalo u vezi tv-kartice......ako si kupim karticu koja prima signal digitalne televizije,dali mogu gledati te programe,bez plačanja???


Oko za oko, četkica za zube.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TV-Kartice

Ajd meni preporucite neki "high end" TV tuner!!


Double posters deserve to die!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TV-Kartice

Bila je high-end kada sam ju ja kupovao (prije otprilike godinu dana), ne znam kako sada stoji s konkurencijom ali tada je bila bog i batina. Po meni savršena - odličan prijem, softver nema bugova i ima odlične mogućnosti. Nemam nikahvih prigovora na nju.


http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=21204


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TV-Kartice

hey cokolada man pa ja sam ti uzeo neku tv karticu za kojih 70kn i slika je ok nije kao tv ali je gledljiva

za neke skuplje nebih ti znao reci samo stavis antenski prikljucak u nju i gledas filmove

plus

-mozes snimat filmove sa kazeta u komp sa nje i sl.

--mozes spojit stare kamere bez po frke

-i mozes se divit svojoj kutiji ako ima plexi stranicu pa kao jos nesto novo strsi na ploci pozrav nadam se da sam ti rasvjetlio tu temuCool

 


sebaaaaaa
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TV-Kartice

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=21070

 

Ja imam ovu-Tiger 2 Hybrid (digital-analog) card,odlična je,još je sada pala cijena,koštala je skoro 400 kada sam je ja uzeo...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TV-Kartice

Ja imam PixelView PlayTV Cinema BX1500 koja je kombo kartica - analogna i digitalna DVB-T televizija - ima daljinski, radio, sa njom dolazi CyberLinkov PowerCinema koji je skroz OK program. Sve u svemu zadovljan sam. Slika peko DVB-T-a je super. Košta 300-tinjak kuna. Imaš je npr. u Diskontu 24 gdje sam je ja kupio, ali vjerujem da se može naći i drugdje.

Ako kupiš DVB-T karticu primat ćeš signal digitalne televizije, naravno pod uvjetom da živiš na području koje je pokriveno digitalnim signalom. Za sada se digitala ne naplaćuje. Ja živim na Braču i lovim HRT 1, 2, RTL i NOVA-u sa odišaljiča "Labištica" i slika je super.

 

Kad vidiš nekoga da se odmara, pomozi mu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2008 0:12 (Neverminder).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TV-Kartice

EDIT-double post

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2008 23:00 (Blaze).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: TV-Kartice

Ako kupiš DVB-T karticu primat ćeš signal digitalne televizije, naravno pod uvjetom da živiš na području koje je pokriveno digitalnim signalom. Za sada se digitala ne naplaćuje. Ja živim na Braču i lovim HRT 1, 2, RTL i NOVA-u sa odišaljiča "Labištica" i slika je super.


Kad vidiš nekoga da se odmara, pomozi mu!
16 godina
neaktivan
offline
TV-Kartice

Najbolji izbor je hibridna kartuša...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TV-Kartice

ok....znači bez problema mogu gledati digitalnu,ako lovim signal.....jer mi prijatelj ima u kući,uzeo je neku pretplatu od 40-ak kuna i stavili su mu resiver i sad može gledat samo na jednom tv tu digitalnu televiziju


Oko za oko, četkica za zube.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: TV-Kartice

Već 2 god koristim AverMedia TV karticu - analognu, i to u izvedbi za laptop (pcmcia). Radi ko sat. Slika naravno ovisi kakav signal donosiš u karticu. Program uz nju je čist ok. Može se snimati od shit postavki pa do DVD kvalitete (naravno suludo jer tv slika nije tako kvalitetna). Ukratko, stari ak misliš da će ti dobro doći, kupi tv karticu, tehnologija jednostavno funkcionira.

 

Usput jedno pravno pitanje. Ako si složim HTPC tak da npr. preko jako velikog monitora (ne i LCD TVa ili plazme!) gledam HTV i na njem slušam i radio, mogu li onda HRTove inkasatore poslati u rodni kraj. Ili pak bi mogli zapečatiti antenske ulaze na pc komponentama?! Mislim bi li prošla fora, nemam ni TV ni radio (u klasičnim izvedbama) pa ne moram plaćati famoznu pristojbu!


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
offline
RE: TV-Kartice
LupusInFabula kaže...

Već 2 god koristim AverMedia TV karticu - analognu, i to u izvedbi za laptop (pcmcia). Radi ko sat. Slika naravno ovisi kakav signal donosiš u karticu. Program uz nju je čist ok. Može se snimati od shit postavki pa do DVD kvalitete (naravno suludo jer tv slika nije tako kvalitetna). Ukratko, stari ak misliš da će ti dobro doći, kupi tv karticu, tehnologija jednostavno funkcionira.

 

Usput jedno pravno pitanje. Ako si složim HTPC tak da npr. preko jako velikog monitora (ne i LCD TVa ili plazme!) gledam HTV i na njem slušam i radio, mogu li onda HRTove inkasatore poslati u rodni kraj. Ili pak bi mogli zapečatiti antenske ulaze na pc komponentama?! Mislim bi li prošla fora, nemam ni TV ni radio (u klasičnim izvedbama) pa ne moram plaćati famoznu pristojbu!


 Mislim da tv tuner kartica ide u kategoriju tv prijemnika ... niš od toga, plačat ćeš i dalje.
16 godina
neaktivan
offline
TV-Kartice
autorov komentar

Hvala svima na odgovorima ,

Ovo sa ANTENOM me zanima još,. 01.Moj priključak od antene je u dnevnom boravku, a ja imam kompjuter u sobi koja je 6 m udaljena od tog priključka kako da onda spojim antenu na tv-karticu i da li postoji neki bežični sistem.???

                                                       02. Kada kupim tv -karticu kako se ona spoji na kućište i ostale komponente da bi mi to sve uopće radilo.????

                                                       03. Imam digitalni signal ali mi još uvijek nije jasno što mi je bolje analogna ili digitalna kartica.?????


čokolado
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: TV-Kartice

Kupi hibridnu karticu (analognu i digitalnu) pa nećeš pogriješiti. Za antenu će ti trebati neki splitter (razdjeljnik signala) i nešto kabela. Karticu samu utikaš u komp u slobodan PCI ili PCI-E utor, ovisno o tome koju karticu kupiš.

 

Kad vidiš nekoga da se odmara, pomozi mu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2008 8:53 (Neverminder).
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-Kartice
autorov komentar

Da li mogu u isto vrijeme gledati televiziju na pola monitora i na pola npr. slati mailove ili nešto drugo


čokolado
16 godina
offline
RE: TV-Kartice
čokolado kaže...

Da li mogu u isto vrijeme gledati televiziju na pola monitora i na pola npr. slati mailove ili nešto drugo


 Može.... sve može gledati tv, i paralelno gledati dvd i pisati mail i slušati radio i slušati mp3... sve može

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
TV-Kartice

Evo ja prije 2 tjedna kupio Gigabyte U8000, takodjer kombo ali externi dongle, znaci ne PCI kartica. Cyberlink power cinema dolazi s njime i slika je stvarno dobra, mozes snimat i sve. Naravno, kvalitetea slike ti ovisi o kvaliteti antenskog prijema. Jedino sam imao problema kada sam htio instalirat drugi softver za gledanje, npr Inter Video, nadje sve programe i sve pet ali nema zvuka...poludio sam. Uglavnom nemrem fulat, ova moja je oko 350kn bila.


...:::MB Gigabyte M55S, AMD Athlon X2 64 4000+, 2x1GB Kingmax 800Mhz,XFX 8800GTS 512MB Alpha Dog Edition,160GB & 250GB Seagate Baracuda & 750GB WD external,Foltron 500W Blue,Thermaltake Soprano case,MX518 gaming mouse,Audigy2,Samsung SyncMaster 226BW,2X Pioneer DVD/RW:::...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TV-Kartice

Ja koristim trenutno PVR plus karticu i nisam bas zadovoljan.

Prije sam imo neku ATIevu i bio sam zadovoljan, al je crkla na zalost.


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TV-Kartice

Kupio sam pcmcia karticu točnije PixelView PlayTV Mobile DVB-T (dig.zemaljski resiver),imam instaliranu Windows Vistu,software koji sam dobio uz karticu je katastrofa,dešava mi se da notebook zamrzne,plavi ekran i  td. isto to mi se dešava i na Windows xp-u,pa stoga ako netko zna koji mi je problem  i kako da ga otklonim.

Mislim da je kartica koju dosta spominju po forumima prenapuhana i td.signal mora biti 90% da bi nešto uhvatila a antena koja ide u kompletu ne služi ničemu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-Kartice
Probaj instalirati najnoviju verziju drivera i softwera, ako ne radi stavi Cyberlinkov power cinema
16 godina
offline
RE: TV-Kartice
noname0107 kaže...

Kupio sam pcmcia karticu točnije PixelView PlayTV Mobile DVB-T (dig.zemaljski resiver),imam instaliranu Windows Vistu,software koji sam dobio uz karticu je katastrofa,dešava mi se da notebook zamrzne,plavi ekran i  td. isto to mi se dešava i na Windows xp-u,pa stoga ako netko zna koji mi je problem  i kako da ga otklonim.

Mislim da je kartica koju dosta spominju po forumima prenapuhana i td.signal mora biti 90% da bi nešto uhvatila a antena koja ide u kompletu ne služi ničemu.

 Odi u google i upiši Dscaler... to je pravi software za tv.

Dalje naravno da je antena u banani... dovedi signal s vanjske antene!

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
offline
TV-Kartice

moze pitanje?

jel ima neka karta hrvatske na kojoj bi mogao vidjeti pokrivenost digitalnim signalom

gdje se nalaze odasiljaci itd

ja sam iz vinkovaca pa me zanima jel mi se isplati kupovati tv kartica

 i da li hvatate digitalne signale iz susjednih drzava npr madjarske

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2008 2:11 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-Kartice

potraži prek neta 'odašiljači i veze'. hrt-ov odjel za tehnikalije, tamo negdje je i karta pokrivenosti DVB-T signalom... znam da sam tamo provjeravao pokrivenost kada sam kupovao svoju TerraTec Cinergy 1400 DVB-T karticu (iako živim u ZG). inače, kartica je dobra, slika je perfektna za sve koje zanima (negdje je na razini 80-90% slike na DVD-u). da sada uzimam novu, obavezno bi uzeo hibridnu, i sa FM prijemnikom, a pogotovo sa hardverskim kodiranjem u DivX (moja kartuša podržava samo MPEG 2, nije to toliko loše osim kaj 1h videa koji se plasira s specifikacijom <=15 Mbit/s zauzima cca 2-2.5 GB, pa svaki put kada nekaj snimim moram prekodiravat... sreća da su dvojezgreni procesori jeftini Cool). nikako se nemojte dvoumit između analogne i digitalne, ova druga daje daleko superiorniju sliku sa upola lošijim antenskim signalom. imao sam i analognu svojevremeno, ali slika je bila katastrofa (pogotovo jer analogna uključuje isprepletenost, pa ako imate iole slabiji CPU - tada sam imao Duron - usage CPU-a će vam se popet do 90-100% obzirom da kartuša mora u letu micat isprepletenost... zahtjevan posao koji u priličnoj mjeri prepušta CPU-u... i imala je Philips-ov tuner, nije bila nikakav no-name).

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2008 7:04 (TripperNX).
16 godina
online
TV-Kartice

Trenutno imam Prolink BX-1500 i nisam previše zadovoljan driverima ove kartice. Često kartica nakon par promjena kanala zaredom prestane raditi i jedino restart kompa ju vrati među žive. Na visti radi, na serveru 2008 ne radi (svi ostali uređaji rade). Nakon instalacije drivera za daljinski jedna jezgra procesora je stalno na 100%, itd...

 

Tako da mi treba savjet za slijedeću kupnju. Dvoumim se između Hauppauge WinTv-HVR-1300 i Terratec Cinergy HT PCI. Najbitnija mi je stabilnost drivera za Vistu (i x86 i x64), i da se mogu gledati programi i u drugim programima (nero home, powercinema, Progdvb,...) a ne da sam osuđen na njihovu aplikaciju. Na službenim stranicama se i jedni i drugi hvale driverima za vistu (doduše hauppage kaže da jedino ova kartica koju sam izabrao još nema vista premium certifikat), ali me zanima kako to radi u praksi.

 

Thx unaprijed...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TV-Kartice

ma kupis si karticu pinnacle..! neces pogrijesiti ni s jednom..! softwer joj je odlican daljinski takodjer..! sve ti slici na Media Centar e sad o tebi zavisi oces uzeti analognu ili digitalnu..! kvaliteta slike je super sto se tice samih kartica ali najvise ti ovosi to o anteni i signalu koji priimas..! i ako ti je soba udaljena nemozes to nikak bezicno prenjeti..! ebiga nema ti druge morat ces na tavan busi rupu u svojoj sobi spustaj antenu i gledaj snimaj i uzivaj..!


nešo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: TV-Kartice

Evo, bas malo gledam po Pinneacle stranicama i ono sto bi odgovaralo je PCTV Dual Hybrid Pro PCI Express. Međutim, gledam drivere i vidim da su driveri iz 2006 godine, s tim da su x64 driveri tada bili i ostali u beta verziji (2 godine bez ikakvog updejta?!?), a to mi nikako ne uljeva povjerenje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice