Udar groma - potrebni hitni savjeti za matičnu

poruka: 4
|
čitano: 1.106
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Udar groma - potrebni hitni savjeti za matičnu

Pozdrav ekipi s foruma,

 

imam veliki problem za koji mi treba hitno rješenje zbog odlaska na put i svaki savjet je dobrodošao.

 

Naime, grom je provjereno udario u PC preko LAN kabela (spržen router). Od udara računalo ne daje nikakve vizualne ni zvučne signale na matičnoj ploči.

Stavio sam drugo ispravno napajanje i testirao, opet nikakvi signali, vadio i kombinirao RAM pločice - opet ništa.

 

Ne mogu primjetiti nikakve napuhane kondenzatore niti vizualna oštećenja na matičnoj, a nemam drugi procesor niti ploču pri ruci da isprobam valjanost komponenata.

 

Postoji li kakav efikasan način za provjeru ispravnosti ploče fizičkim putem.

Razmišljam da kupim drugu matičnu i ubacim je ako ništa drugo pa što bude bude. 

 

Hvala vam unaprijed ekipa

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Udar groma - potrebni hitni savjeti za matičnu

Po opisu i jest najvjerojatnije da je ploča stradala, još  probaj (ako već nisi) izvaditi/odspojiti sve ostale komponente s ploče (ostavi samo procesor) - ako se ni tada ploča ne javi (signalni zvučnik - niz bipova), vrlo je vjerojatno problem u samoj ploči.

Ne mora biti ništa vidljivo spaljeno, ali je lako moguće da je prenapon uništio neku komponentu na ploči.

KaeR
13 godina
offline
Re: Udar groma - potrebni hitni savjeti za matičnu
hdoz kaže...

Pozdrav ekipi s foruma,

 

imam veliki problem za koji mi treba hitno rješenje zbog odlaska na put i svaki savjet je dobrodošao.

 

Naime, grom je provjereno udario u PC preko LAN kabela (spržen router). Od udara računalo ne daje nikakve vizualne ni zvučne signale na matičnoj ploči.

Stavio sam drugo ispravno napajanje i testirao, opet nikakvi signali, vadio i kombinirao RAM pločice - opet ništa.

 

Ne mogu primjetiti nikakve napuhane kondenzatore niti vizualna oštećenja na matičnoj, a nemam drugi procesor niti ploču pri ruci da isprobam valjanost komponenata.

 

Postoji li kakav efikasan način za provjeru ispravnosti ploče fizičkim putem.

Razmišljam da kupim drugu matičnu i ubacim je ako ništa drugo pa što bude bude. 

 

Hvala vam unaprijed ekipa

 

 

 

 Mozes odnijeti plocu na servis samo na provijeru ispravnosti (ako nemas druge opcije),mene je za grafu kostalo cijelih 20 kn.

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2015 12:09 (lmutak).
10 godina
offline
Udar groma - potrebni hitni savjeti za matičnu

Crkla ploča definitivno i jedinu pomoć u vidu nove ploče mogu ti pružit: Futura IT, Links, ADM, Instar ... i njima slični

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice