Ugradnja nove grafičke - Crni ekran

poruka: 15
|
čitano: 2.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Ugradnja nove grafičke - Crni ekran

Stalno mi je crni ekran nakon ugradnje grafičke, u pitanju je Radeon 5450, a prije je bila Nvidia 7600GS, problem je što sam nabrzinu sve radio i nisam prije izbrisao drivere od Nvidie, već samo uštekao novu grafičku i od tud problemi..

Probao sam vratit NVidiu i neće više ni s njom, pretpostavljam da su se driveri sad pomiješali..

 

Probao sam i na integriranu grafičku, a da ovu ištekam, isto se događa

 

Probao sam vadit bateriju s matične, isti problem..

 

Matična je Asrock AliveNF4g-DVI

 

Kak da dignem sustav?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ugradnja nove grafičke - Crni ekran
Ako mozes u bios lipo digni nove winse
nista mi se neda
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Ugradnja nove grafičke - Crni ekran

Nemogu uopće ni do BIOS-a, već bi digao windowse, al nemogu dobit sliku ni sa starom grafičkom, ni sa novom, ni sa integriranom :(

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Ugradnja nove grafičke - Crni ekran

Ako ne vidiš ni bios onda nema nikakve veze sa driverima, u tom slučaju je hardverski problem...

 

Jesi barem prije mjenjanja ištekao strujni kabel iz utičnice?

 

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
11 godina
offline
Ugradnja nove grafičke - Crni ekran

Jesam, ištekao sam strujni kabel..

 

Nemoguće da su neispravna i nova i stara grafička i integrirana.. Kada ištekam VGA kabel piše da nema signala, a kada uštekam samo je crn ekran..

 

I nikakve beepove ne ispušta.. A jednom sam uspio dić s starom grafičkom i nakon toga više nema šanse.. Ne razumijem

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Ugradnja nove grafičke - Crni ekran

E pa onda si nešto zeznuo...

 

Provjeri sve što si eventualno dirao tijekom zamjene, sve konektore da li su na mjestu...

Izvadi grafičku, spoji monitor na integriranu, resetiraj bios (jumperom, pc treba biti ištekan) i onda probaj ponovo.

 

 

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
11 godina
offline
Ugradnja nove grafičke - Crni ekran

Resetirao sam BIOS jumperom, nema pomaka.. Probao sa integriranom, također isto.. Neznam šta više da ištekam i probam, jer grafička dok je tak crn ekran i onda ugasim i probam, topla je..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ugradnja nove grafičke - Crni ekran

Uspio sam podić sustav, ni sam neznam kak, kao da je samo od sebe proradilo.. Radi na integriranu i staru grafičku..

 

No na novu Radeon 5450 neće, jel moguće da je preslabo napajanje, piše minimum 400W, ja imam 400W, ili je možda zbog neke verzije PCI 2.1 i PCI 1.0, negdje sam to po netu čitao..

Pa trebalo bi bar dić windowse s njom, šta ne?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ugradnja nove grafičke - Crni ekran
lepi91 kaže...

Uspio sam podić sustav, ni sam neznam kak, kao da je samo od sebe proradilo.. Radi na integriranu i staru grafičku..

 

No na novu Radeon 5450 neće, jel moguće da je preslabo napajanje, piše minimum 400W, ja imam 400W, ili je možda zbog neke verzije PCI 2.1 i PCI 1.0, negdje sam to po netu čitao..

Pa trebalo bi bar dić windowse s njom, šta ne?

Probaj flashati biose na najnoviju verziju.

11 godina
offline
Ugradnja nove grafičke - Crni ekran

Upravo sam flashao BIOS na najnoviju verziju i opet isto. Crni ekran je stalno i ne radi s novom grafickom. Sa starom i integriranom radi kako treba..

 

Gledao sam malo po netu da pišu da se ne poklapaju verzije PCIe, da je od grafe 1.0, a od matične 2.0 i da tu dolazi do problema.. Nemam vise sta probat, pise da je graficka kompatibilna s mojom matičnom, napajanje je dovoljno tak da kod mene je sve ispravno..

 

Neznam dal da zamjenim za NVidiu u tom iznosu  il sta vec..

 

Ima tko jos kakav prijedlog?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ugradnja nove grafičke - Crni ekran
Jes proba novu grafu u drugom kompu? Moze lako bit da ona nevalja.
nista mi se neda
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ugradnja nove grafičke - Crni ekran

Probao bi, ali nemam komp drugi da probam.. I ja i svi oko mene imaju samo laptope..

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ugradnja nove grafičke - Crni ekran

Dakle imam crni ekran nakon ugradnje nove graficke amd r7 240 1gb ddr5....pc se upali ali koda ne prihvati grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja nove grafičke - Crni ekran
Ta maticna ploca nepodrzava tu vrstu grafe,takav je slucaj sa nekim asrokovim plocama i uz nju ide i soisak graficki kartica koje podrzava,nadji na internetu za taj tip maticne ploce koje grfe podrzava.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja nove grafičke - Crni ekran
netrbas nista vise probati sa tom grafom jer ako je ona sa oznakom 1,a mb sa 2 onda je jasno jer veca ide u manju,ali manja neide u vecu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice