Uništeno napajanje

poruka: 25
|
čitano: 1.985
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Hitno!!!

Znači ovako, upalio sam novi komp sve radi, i slucajno promijenio napajanje dok je radilo i bljesnulo je i vise ne radi. Dali je samo napajanje moglo otići ili?

 
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Hitno

kako si uspio pobogu promjeniti napajanje dok je komp radio??? sta cijelo napajanje si izvadio dok je komp radio ili?

Moj PC  
11 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Hitno
dennocro kaže...

kako si uspio pobogu promjeniti napajanje dok je komp radio??? sta cijelo napajanje si izvadio dok je komp radio ili?

{#}

 

Da.i napajanje i matičnu,HDD,sve!

Al je onda malo windows počeo štekat{#}

 

Battlelog: Ratkapa16
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hitno

Ma ne, ima dugme odzada koje mijenja voltazu promijenio sam ga sa 230v na 115v slucajno i ne ukljucuje se vise

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hitno

moze neko pomoći ili ne?

12 godina
neaktivan
offline
Uništeno napajanje
Jesi vratio na 220v???? ako jesi i dalje radi isto oslo je napajenje
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Uništeno napajanje

Vratio sam na 230v al sad se nece ni da pokrene nikako,a novi komp tek danas kupio, pa se pitam jel i maticna i sve otislo dovraga.

12 godina
neaktivan
offline
Uništeno napajanje
Ako imas kakvo staro napajanje probaj sa njim ako radi otislo ti je samo napajanje... ako radi iste probleme onda postoji mogucnost da ti je skurilo i maticnu
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Uništeno napajanje

Nista, valja ga na servis nosit onda, hvala na pomoci.

12 godina
neaktivan
offline
Uništeno napajanje
Nista sretno mada cisto sumnjam da ce ti na servisu prihvatit kao gresku... ali ako te pitaju dali si dirao taj gumb za voltazu lazi :P nemas drugo mozda uspijes uvaljat da neplatis nista dodatno
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Hitno!!!
shoxzzz kaže...

Znači ovako, upalio sam novi komp sve radi, i slucajno promijenio napajanje dok je radilo i bljesnulo je i vise ne radi. Dali je samo napajanje moglo otići ili?

{#}, ovo mora negdje se zapisati sticky tema ili nesto

13 godina
offline
Uništeno napajanje

Na servisu nece priznati to jer se vidi da si to dirao u unutrasnjosti napajanja. Kompu nije nista jer cak i najjeftinija napajanja imaju osnovnu zaštitu te su šance da se ikaj oštetilo male

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Uništeno napajanje
Strm kaže...

Na servisu nece priznati to jer se vidi da si to dirao u unutrasnjosti napajanja. Kompu nije nista jer cak i najjeftinija napajanja imaju osnovnu zaštitu te su šance da se ikaj oštetilo male

 

Ne pričaj gluposti, to je prekidač kojem se može pristupiti od izvana, nije on otvarao napajanje. Vjerojatno je otišlo samo napajanje, kupi novo i zamijeni.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Uništeno napajanje
U 90% slucaja da je samo napajanje zato sto postoji osigurac od naponskog udara... ali opet ovisi kakve si srece da udar ne prode osigurac... imao sam takav slucaj da se to desilo (i na servisu nisu mogli vjerovat)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Uništeno napajanje
Jakovp kaže...
Strm kaže...

Na servisu nece priznati to jer se vidi da si to dirao u unutrasnjosti napajanja. Kompu nije nista jer cak i najjeftinija napajanja imaju osnovnu zaštitu te su šance da se ikaj oštetilo male

 

Ne pričaj gluposti, to je prekidač kojem se može pristupiti od izvana, nije on otvarao napajanje. Vjerojatno je otišlo samo napajanje, kupi novo i zamijeni.

Da, ali unutra se vidi da je bilo maknuto na 120V jer imaju 3 zice, 230V, 120V i uzemljenje, i ako je stavio na 120V zica ce bit ostecena...

sup bro?
14 godina
odjavljen
offline
Re: Uništeno napajanje
Strm kaže...

Da, ali unutra se vidi da je bilo maknuto na 120V jer imaju 3 zice, 230V, 120V i uzemljenje, i ako je stavio na 120V zica ce bit ostecena...

 

Netočno, osigurač postoji da zaštiti žice, dakle sigurno nijedna žica neće biti oštećena, prije će izgoriti osigurač nego što će izgoriti žica. Može izgoriti svašta unurtra, ali žice teško.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Uništeno napajanje
@strm u krivu si meni je napajanje susnulo pa je samo osigurac otiso. nikakve zive nisu otisle samo osigurac...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Uništeno napajanje

Kad sam pročitao prvi post, odmah sam znao kako će izgledati drugi post. {#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uništeno napajanje
Valentin17 kaže...

Kad sam pročitao prvi post, odmah sam znao kako će izgledati drugi post. {#}

Nije mi jasno ovakvo ponašanje, pogotovo od vas kolega, kad se god kome dogodi ovakav problem pogotovo kod ljudi koji su u neku ruku početnici, vi umjesto pomoći silno se zabavljate."Vi nikad niste bili početnik", vi ste se rodili kao informatički guru, dajte malo empatije umjesto zluradosti, malo pomoći umjesto ruganja,informatički svijet nije počeo sa vama ni sa mnom svatko može napraviti grešku bez obzira na iskustvo.Forum i postoji da bi se članovi međusobno pomagali a ne valjali od smijeha na tuđe nezgode.

13 godina
offline
Uništeno napajanje

stipara

 

Slažem se u potpunosti prijatelju, isprika svima.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 20:07 (Valentin17).
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uništeno napajanje
Valentin17 kaže...

stipara

 

Slažem se u potpunosti prijatelju, isprika svima.

Sto se ispricavas, ja placem od smijeha i dalje kad procitam post.

11 godina
offline
Re: Uništeno napajanje
Luka123 kaže...
Valentin17 kaže...

stipara

 

Slažem se u potpunosti prijatelju, isprika svima.

Sto se ispricavas, ja placem od smijeha i dalje kad procitam post.

ne obaziri se v17, svaka čast jer malo njih bi reagiralo ovako kad skuže da su pogriješili

 

jel bi ti luka plakao od smijeha ili od muke da ti crkne nešto na kompu koji si tek uzeo, zbog greške koju može napraviti bilo tko, i  da ti se onda još smiju oni koje si zamolio za pomoć

 

EDIT: ma ne mislim baš kakati preko mjere i moralizirati, jer i sam se uhvatim u ruganju, ismijavanju, pretjerivanju, picajzlanju (moram opravdati nick) i glupostima koje ne dolikuju mojih 40 godina, no kad to netko stavi u perspektivu kao stipara onda valjda shvatiš da ponekad treba i drukčije reagirati

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 10:55 (picajzla0707).
12 godina
offline
Uništeno napajanje

Pa nisam lud da bi ikome i rekao od srama a kamoli pisao na forum, koda kupis auto i na izlasku iz ducana se zabijes u zid.

 

Covijek je kupio pc i u istom danu ga je uspio cijelog sprziti, ako je napajanje bilo dobro neka bude sretan ako ima kakvu zastitu da nisu otisli svi dijelovi pc-a.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Uništeno napajanje
@luka kao prvo to nije sramota.... decko se ne kuzi u kompove i nije sramota pitat... ljudi su me znali pitat za probleme koji su sami napravili a koji su tako smjesni da ni u snu nebi tako nesto napravio. moja reakcija nije bila smijanje i ismijavanje nego sam postupio objasnjenjem i reko zasto, sto, kako.... sada kao i sluzbeno serviser racunala to mi je ludo da idem ismijavat nekoga jer je napravio pocetnicku gresku... svi smo mi bili pocetnici tako i TI koji je ucio na greskama.

Zasto nebi tako nesto stavio na forum? Ja upravo bi stavio da ljudi (pocetnici) koji citaju forum da znaju sta tak prekidac radi...

Tako da nemas pravo se smijat pocetnicima (jer si i ti bio pocetnik kao i on, ja, i 99,99% ovog foruma)

Lp
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uništeno napajanje
bubach1989 kaže...
Tako da nemas pravo se smijat pocetnicima (jer si i ti bio pocetnik kao i on, ja, i 99,99% ovog foruma)

Lp

Uopce se necu ni ispricati xD, jos uvijek mi je smijesno. A ti sto uvijek lijepo objasnjavas ljudima, kladim se da nikad nisi bio na kavi s prijateljima i prepricavao im svoje dogadjaje.(sarcasm).


1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice