USB full format?

poruka: 27
|
čitano: 4.988
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
USB full format?

Iz skole, u kopirnicu, pa na računar i predpostavite da se vremenom sve to zarazilo.

Sada USB koristim tako sto ga prvo formatiram, ono jednostavno na my computer itd, i onda odma kad se formatira prebacim sto mi treba na njega i izvadim ga, i ne vracam ga u svoj PC sve dok ne zavrsim to sto mi je trebalo sto sam prebacao.

Jer ako vratim u svoj PC ponovo i opet izvadim, pojavit ce se ono Shortcut (4GB)...

 

Planiram sada oboriti sistem, podici novi i zelim prije toga nekako uraditi hard format ili koja je vec mogucnost da se u potpunosti formatira USB? Ne trebam nista na njemu sačuvati, zelim jednostavno ga formatirati, vrtatiti u onakvo stanje koje je bilo prakticno kad je kupljen, da sam siguran da nema virusa na njemu i slicno? Kako to uraditi, jer mi ocito onaj format iz my computera ne rjesava problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
USB full format?

Ništa te ja ne kontam ?!

Koji shortcut ti se pojavi ?

svaki format te rješava virusa, bio quick ili full.

Jedino ako su ti Winsi zaraženi.

 

Imaš temu o tome http://www.bug.hr/forum/topic/windows/otvaranje-usb-sticka-kao-shortcut-problem/180641.aspx

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2016 22:58 (Povoljni reketari.com).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: USB full format?
Javier kaže...

Iz skole, u kopirnicu, pa na računar i predpostavite da se vremenom sve to zarazilo.

Sada USB koristim tako sto ga prvo formatiram, ono jednostavno na my computer itd, i onda odma kad se formatira prebacim sto mi treba na njega i izvadim ga, i ne vracam ga u svoj PC sve dok ne zavrsim to sto mi je trebalo sto sam prebacao.

Jer ako vratim u svoj PC ponovo i opet izvadim, pojavit ce se ono Shortcut (4GB)...

 

Planiram sada oboriti sistem, podici novi i zelim prije toga nekako uraditi hard format ili koja je vec mogucnost da se u potpunosti formatira USB? Ne trebam nista na njemu sačuvati, zelim jednostavno ga formatirati, vrtatiti u onakvo stanje koje je bilo prakticno kad je kupljen, da sam siguran da nema virusa na njemu i slicno? Kako to uraditi, jer mi ocito onaj format iz my computera ne rjesava problem?

  Malo bolje objasni šta se pojavi, kakav shortcut? Uploadaj sliku na forum da vidimo šta se pojavi.

 

Svaki format bi trebo izbrisati sve što imaš na sticku, eventualno probaj skinuti kvačicu sa quick format, trajat će nešto duže ali bi stick trebao biti čist.

 

Kao što kaže kolega moguće da si pokupio neki virus i sl. pa pravi shortcute (vidio sam takve primjere na poslu), pa možeš probati očistiti sa nekim free antivirusom i malwarebytes.

 

No ako si nakanio podici novi OS onda se ne moraš peglati sa čišćenjem virusa.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
neaktivan
offline
USB full format?

Idi formatiraj iz safe moda ili formatiraj na nekom računaru koji ima antivirus

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
USB full format?

Evo vam slika:

 

[img]http://deviantpics.com/images/2016/04/27/awa.png[/img]

 

Znači postupak je sljedeci. Ja kada mi treba USB prvo ga ubacim u računar, formatiram i odma moram prebaciti to nesto sto mi treba na njega, jer ako ga opet nakon sto sam ga formatiorao izvadim, pa kasnije vratim ,morat cu ponoviti postupak formatiranja. Jednostavno svaki put kada ubacim USB u racunar, on  se automatski zarazi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: USB full format?

Ako ti računalo ima virus pa ti kad "nakon formatiranja kopiraš na njega što ti treba" usput prebaciš i virus :D

16 godina
moderator
online
Re: USB full format?
Javier kaže...

Na što konkretno ti vodi taj link? Klikni desnom tipkom miša na njega pa odaberi Properties.

 

Javier kaže...

Znači postupak je sljedeci. Ja kada mi treba USB prvo ga ubacim u računar, formatiram i odma moram prebaciti to nesto sto mi treba na njega, jer ako ga opet nakon sto sam ga formatiorao izvadim, pa kasnije vratim ,morat cu ponoviti postupak formatiranja. Jednostavno svaki put kada ubacim USB u racunar, on  se automatski zarazi.

LOL. Pa ne zarazi se iz čista mira! Naravno da se zarazi kad ti je kompjuter zaražen. Nije problem u USB sticku, nego u tvom kompjuteru. Znači, instaliraj neki antivirusni program i počisti si računalo.

15 godina
offline
USB full format?

beskorisno je davati 'rješenja'.. npr antivirus možda već postoji, spominje se shortcut.. a problem je što? Sumnja.. ili znanje početnika i čupanje sticka..?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: USB full format?

MalwareBytes Najbolji Lijek  Protiv Virusa

8 godina
neaktivan
offline
Re: USB full format?

mbaksa Ma zelim jednostavno da ga u potpunosti ocistim da se ne bi dogodilo sljedece: da ga formatiram a na njemu ostane virus, i onda kad pogignem novi sistem i vratim taj USB u racunar da se ne prebaci taj virus sto je ostao opet na racunar. I onda podizanjem novog sistema nisam nista dobio, ako ga opet prenesem na racunar.

 

martinocko9 nebitno jel on od pola gige ili od 32. imam ja sve njih

16 godina
moderator
online
Re: USB full format?
Javier kaže...

mbaksa Ma zelim jednostavno da ga u potpunosti ocistim da se ne bi dogodilo sljedece: da ga formatiram a na njemu ostane virus, i onda kad pogignem novi sistem i vratim taj USB u racunar da se ne prebaci taj virus sto je ostao opet na racunar. I onda podizanjem novog sistema nisam nista dobio, ako ga opet prenesem na racunar.

Zar ne vidiš da ti logika ne štima? Znači, ako je doista u pitanju virus, virus ti inficira USB stick nakon formatiranja. Zato jer ti je kompjuter zaražen. Kako ćeš ga ti onda formatirati formatirati na tom zaraženom kompjuteru, kad je jedini razlog zbog kojeg se USB stick zarazi nakon formatiranja upravo zato jer ti je kompjuter zaražen?!

 

Ne kužim čemu tolika panika. Možeš taj USB stick staviti u računalo s na novo instaliranim Windowsima, ili u drugo računalo (s Windowsima 7 ili novijima, jer mislim da je pod njima po defaultu isključen autorun/autoplay s USB stickova), i formatirati ga, bez da prvo dvaput klikneš lijevom tipkom miša na njega u Exploreru. Virus se pod novijim Windowsima neće sam od sebe pokrenuti s USB sticka - pokrenut će se samo ako ti USB stick "pokreneš" dvoklikom u Exploreru.

 

Dakle, opusti se. Ako misliš reinstalirati Windowse, reinstaliraj, instaliraj antivirusni program, pa onda formatiraj USB stick. Ako ne misliš na novo instalirati Windowse, instaliraj antivirusni program, prvo očisti računalo od virusa pa potom i USB stick.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 23:32 (mbaksa).
15 godina
offline
USB full format?

Do sada si već mogao riješiti probleme - Malwarebytes i Avira (free i ako već nemaš antivirus). Počistiti će ti PC i stick pa onda radi šta god ti volja.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: USB full format?

Ja također koristim Avira i Malwarebytes na Windowsima 7 uz Windows Defender sve mi počiste.  A jel  on radi još uvek na Win XP  koji je odavno izgubio podršku

8 godina
neaktivan
offline
Re: USB full format?
boxer kaže...

Do sada si već mogao riješiti probleme - Malwarebytes i Avira (free i ako već nemaš antivirus). Počistiti će ti PC i stick pa onda radi šta god ti volja.

 

Instalirao sam sinoc Malwarebytes i nasao je kao 12 nekih virusa, navodno ocistio. Hvala vama

14 godina
offline
Re: USB full format?

Metni si još i Avira  ili AVG free  da ti bude pc stalno pod zaštitom  e koje  windowse  koristiš  ak imaš  Win Xp stvarno ti savjetujem da se prebaciš na Sedmicu zato  jer je sigurnija 100%  od Xp koji je prije 2 god  izgubio Microsoft Podršku 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: USB full format?

Master Infirmiy  Koristim sedmicu, al se prebacam uskoro na 10ku

10 godina
protjeran
offline
Re: USB full format?
Sa gpartedpm iz live linuxa obrisi sve particije sa sticka, kreiraj novu msdos particijsku tablicu i onda na tom sticku kreiraj novu fat32 particiju. I tad je u tvornickom stanju.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: USB full format?
bunkermax kaže...
Sa gpartedpm iz live linuxa obrisi sve particije sa sticka, kreiraj novu msdos particijsku tablicu i onda na tom sticku kreiraj novu fat32 particiju. I tad je u tvornickom stanju.

Ovo je već pretjerivanje. A i kad ne bi bilo, postoje programi za Windowse koji mogu to napraviti, poput ovog ili ovog. Moguće je da bi isto mogao obaviti i Disk Management iz samih Windowsa.

10 godina
protjeran
offline
Re: USB full format?
Pa ako mu je pc zarazen, moze do imendana se muciti...

Fino live ubuntu i onda gpartedom rokne i taj usb a usput i sve hdd u tom kompu...

☺ 👮
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: USB full format?
bunkermax kaže...
Pa ako mu je pc zarazen, moze do imendana se muciti...

Fino live ubuntu i onda gpartedom rokne i taj usb a usput i sve hdd u tom kompu...

Za USB sam već objasnio. A ako će roknuti sadržaj diska, to može i s instalacijskog DVD-a Windowsa.  Nema potrebe zafrkavati se s alatima koje spominješ.

8 godina
neaktivan
offline
USB full format?

Koje mi programe preporučujete da instaliram na nove windowse, prije svega za onako zastitu kompa od sitnih virusa, jer znam da nema free antivirus koji ce 100% cuvati komp i jos mozda neki program da "odrzava" racunar?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
USB full format?

Nema ni free antivirusnih programa ni "kupovnih" koji će ti 100% zaštititi računalo ako lurkaš po stranicama koje su pune zloćudnih programa, klikaš na razne ponude za besplatno bogaćenje itd.

 

Osobno imam avast free za aktivnu zaštitu, Malwarebytes free s kojim jednom mjesečno preskeniram računalo, windows vatrozid i uključen vatrozid u routeru.

"Pazim gdje gazim" i nisam već tri godine pokupio ništa opasno.

Avast je super ako si ga malo poštelaš.

 

OSwin 7.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 12:39 (Povoljni reketari.com).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: USB full format?

Jel to vrijedi i za W10?

10 godina
offline
USB full format?

Imaš Defender u Windowsima 10 koji je sasvim OK. No ako sufraš bez razmišljanja i stavljaš svakakve stickove u računlo niti jedan ti neće pomoći.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: USB full format?
Javier kaže...

Jel to vrijedi i za W10?

Tebi bih preporučio da pozoveš nekoga tko malo bolje razumije problematiku da ti objasni u četiri oka malo o softveru jer vidim da si početnik a ovako putem foruma nećeš sam puno naučiti.

Ako treba i plati nekom, nemoj se sam mučiti.

5 godina
neaktivan
offline
Re: USB full format?

Kao prvo, ne znak na koji link otvoriti temu USB greška i kako je ispraviti? Na ovom BUG forumu nema linka za to.

Pa sad koristim ovaj tvoj upis sa molbom  za pomoć

Naime imam 1 USB, ali niti ga mogu itvoriti, a niti formatirati!?

Imaš li kakav savjet?

LP

mjerac@gmail.com

 

16 godina
moderator
online
Re: USB full format?

Vidiš li ga u Disk Managementu? Ili recimo prepoznaje li ga program ChipGenius?

 

Ako je vidljiv u Disk Managementu, možda je najbolje formatirati ga HDD LLF-om: http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

 

Ako nije vidljiv u Disk Managementu te ako ga ni ChipGenius ne prepoznaje, to najvjerojatnije znači da je USB stick tehnički neispravan i može u tehnički otpad.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice