USB - jel ovo normalno

poruka: 29
|
čitano: 5.035
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
USB - jel ovo normalno

Dakle, kod uklanjanja usb priključaka (externi WD disk i usb stick) kliknem safe remove-Vista kaže ok sad je sigurno ukloniti uređaj. Međutim na usb stiku i dalje blinka lampica, također i na HDD-u je uključena lampica. Za usb mi i nije važno ali zato me disk brine. Samo da kažem kako se na starom kompu sve isključivalo automatski kad kliknem na safe remove. Sad jel to do viste (na starom je bio XP), ili je nešto loše spojeno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2008 17:51 (Mako).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: USB - jel ovo normalno

samo da kažem da se i kod mene ponaša jednako... izgleda da Vista prestane koristiti uređaj, ali ga ne isključi...

16 godina
neaktivan
offline
RE: USB - jel ovo normalno

ja nikad ne koristim safe remove, samo iscupam, od anekoliko diskova i raznih ostalih usb uredaja nikad problema

15 godina
neaktivan
offline
RE: USB - jel ovo normalno

imam i ja Vistu i također mi se događa isto tako...vjerovatno je do Viste al mislim da to nije nešto nenormalno...ipak je Vista program koji treba još puno dorađivatBelji se

16 godina
offline
USB - jel ovo normalno

Imam dual boot tj imam i xp ali ista stvar

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
USB - jel ovo normalno

Ima neko tko zna??????

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB - jel ovo normalno

Pa u cemu je problem, svjetlo ti smeta ocima ili ? :D

Sala, inace tvoj problem je vjerovatno u tvojim USB portovima, pokusaj na drugim (ukoliko ih imas) ukoliko ne, ima prijatelj ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2008 0:48 (warezb).
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB - jel ovo normalno
iza.coska kaže...

ja nikad ne koristim safe remove, samo iscupam, od anekoliko diskova i raznih ostalih usb uredaja nikad problema

 I ja takodjer, naravno ne usred prebacivanja podataka, nego kad sam siguran da ga nijedan program vise ne koristi, niti nesto kopiram, samo ga istekam i nikad  mu nista ;)
You cannot change your fate, no man can...
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: USB - jel ovo normalno
Gnjavator kaže...

samo da kažem da se i kod mene ponaša jednako... izgleda da Vista prestane koristiti uređaj, ali ga ne isključi...

  Uistinu Vista prestaje "koristiti" uredzaj (samo ga odjavljuje),ne iskljucava ga zbog toga sto i dalje sale +5V na USB port.
Idite u device manageru,desni klik na uredzaju i u power managementu odaberite "Allow the computer to turn off this device to save power"
Ako imate Vistu u Power Managementu ima naprednih funkcija kao sto je "Selective suspend mode for USB devices" ili tako nesto

P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB - jel ovo normalno
Lazarus Long kaže...
Gnjavator kaže...

samo da kažem da se i kod mene ponaša jednako... izgleda da Vista prestane koristiti uređaj, ali ga ne isključi...

  Uistinu Vista prestaje "koristiti" uredzaj (samo ga odjavljuje),ne iskljucava ga zbog toga sto i dalje sale +5V na USB port.
Idite u device manageru,desni klik na uredzaju i u power managementu odaberite "Allow the computer to turn off this device to save power"
Ako imate Vistu u Power Managementu ima naprednih funkcija kao sto je "Selective suspend mode for USB devices" ili tako nesto

Da, to si u pravu, no ukoliko pazljivo procitas autorove postove zakljucit ces da je rekao da se ista stvar desava na XP-U tako da vista sa ovim nema veze ;) 
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: USB - jel ovo normalno

Da, to si u pravu, no ukoliko pazljivo procitas autorove postove zakljucit ces da je rekao da se ista stvar desava na XP-U tako da vista sa ovim nema veze ;) 
  To se odnosi i na Windows XP
P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
16 godina
offline
RE: USB - jel ovo normalno

Meni USB disk ostane upaljen i kad ugasim komp... (Vista)

15 godina
neaktivan
offline
RE: USB - jel ovo normalno
kowach kaže...

Meni USB disk ostane upaljen i kad ugasim komp... (Vista)

 Wtf?
Radi bez struje USB?
Ukopcan u ugaseni komp?
Nadam se da nitko nema isti avatar kao ja..ako ima sry nisam znao
16 godina
offline
USB - jel ovo normalno

Kod mene kad uključim strujnu sklopku odmah se u kompu pale lampice na matičnoj, ram-u itd., a externi disk se također uključuje automatski -- napominjem da je komp. još uvijek isključen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: USB - jel ovo normalno
Lazarus Long kaže...
Gnjavator kaže...

samo da kažem da se i kod mene ponaša jednako... izgleda da Vista prestane koristiti uređaj, ali ga ne isključi...

  Uistinu Vista prestaje "koristiti" uredzaj (samo ga odjavljuje),ne iskljucava ga zbog toga sto i dalje sale +5V na USB port.
Idite u device manageru,desni klik na uredzaju i u power managementu odaberite "Allow the computer to turn off this device to save power"
Ako imate Vistu u Power Managementu ima naprednih funkcija kao sto je "Selective suspend mode for USB devices" ili tako nesto

 Evo sad kad sam to napravio kad kliknem safe remove javlja da ne može biti uklonjen i da provjerim da ga neki prog. ne koristi., a ne koristi ga.
16 godina
offline
USB - jel ovo normalno

Ima netko tko zna??????

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: USB - jel ovo normalno
Superbeast kaže...
kowach kaže...

Meni USB disk ostane upaljen i kad ugasim komp... (Vista)

 Wtf?
Radi bez struje USB?
Ukopcan u ugaseni komp?
 
Da. Stavio ruku na njega i osjeti se da se vrti. Očito napajanje daje neku struju na USB-u i kad je komp ugašen.
16 godina
offline
USB - jel ovo normalno

Sasvim normalno i ništa za zabrinuti se.

 

Slobodno izvadiš disk kada ga Vista 'odjavi' i to ti je to.

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
USB - jel ovo normalno

Probaj stavit mali programčić Unlocker. Super stvar, kaže ti koji sve programi "koriste" neki file ili disk, pa lijepo iz njega možeš odmah otključat file. Nakon toga slobodno možeš izvaditi disk iz USBa, jer nikakav prijenos nije u tijeku.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
USB - jel ovo normalno

 

Prije svega želim reći da Safely Remove Hardware nikad ne koristim, jednostavno uređaj iskopčam i isključen je.

 

Upravo sam isprobao sad na laptopu na kojem je instaliran XP, napravio ovo što je autor i ostali i meni se uređaj isključi, nema bljeskanja više lampica ni tako nekih stvari, uređaj se ugasi isto kao što kad ga iščupam iz USB utora.

Nema pitanja na koje ne postoji odgovor. http://bux.to/?r=pc-haker
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
USB - jel ovo normalno

Čovjek govori o Visti, i to je na tom OS-u normalna stvar. Nemaš straha kao što rekoh. Osmijeh

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
USB - jel ovo normalno

To ti je dio Viste, za razliku od XP-a koji ti ga isključi nakon što mu zadaš safetly remove naredbu, VIsta ga ne gasi dok ga XP gasi.nemasš brige, sve ti je to normalno, neće ti se sa USB-om ili sličnim hardware-om dogodit

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
USB - jel ovo normalno

To ti je dio Viste, za razliku od XP-a koji ti ga isključi nakon što mu zadaš safetly remove naredbu, VIsta ga ne gasi dok ga XP gasi.nemasš brige, sve ti je to normalno, neće ti se sa USB-om ili sličnim hardware-om dogodit

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
USB - jel ovo normalno

Hvala svima na odgovorima, valjda nece nista bit, 250 GB uredno slozenih mp3 bi bilo lose za upropastitiOsmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
USB - jel ovo normalno

Imam prijenosni disk od 500gb... I naravno, na njemu su mi jako bitne stvari... I svi znamo kada "nasilno" ugasimo HDD da se podaci mogu izbrisati... No, onda moramo prije toga ga softverski isključiti, no što napraviti kada nam OS to nekada ne dopusti zbog nekih ko fol procesa???

I tako, događalo mi se to stalno dok nisam saznao za USB Safely Remove program!

Fino ubija sve USB-ove i fino ih isključi! Odlična stvar! ;)

"Shadows are written down"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
USB - jel ovo normalno

Meni nikada nije se ništa dogodilo mobitel, externi hdd, usb stick sve samo ištekam van i još nije bilo problema a uređaj se nikada ne ugasi

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: USB - jel ovo normalno

Mislim da te to ne bi trebalo zabrinjavati. Imam takodjer externi disk 320 GB, i dva USB stick-a. Kad idem na safe remove s lijevom tipkom, jedan USB izgasi LED-icu a drugi ne. HDD takodjer ne izgasi. I meni javi da je OK  za sigurno iskapcanje, ali lampica radi. Vjerujem da to nije do komp-a, vec do periferija. USB jednostavno izvucem, a na eksternom disku prebacim prekidac na 0. Te onda iskopcam kabele. I to je to.

Don't worry. Pozzz

15 godina
offline
RE: USB - jel ovo normalno

Meni svjetli lampica na usb u i kad nije ustekan u komp:)

Intel Core 2 Duo E6750@2.66GHz, Gigabyte P35C-DS3, s775, iP35, DDR2 2X1GB PC6400 (800MHz) OCZ, platinum XTC, Leadtek 7900 GS 256 MB, Thermaltake VE7000BNS mid tower Soprano DX, CHIEFTEC, CFT-650-14C 650 W, LOGITECH, MX Revolution Cordless Laser Mouse, Samsung SyncMaster 225BW
16 godina
offline
RE: USB - jel ovo normalno

Kome se da tražit tamo neke safe remove ili nešto slično nego potegneš i isčupaš. Također imam hard disk sa usb priključkom i već neko vrijeme ga tako vadim i sve je u redu.

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice