USB write protect

poruka: 9
|
čitano: 1.565
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
USB write protect

 Imam USB Kingston DTSE9 32GB,i imam problem sa Write Protection,kojeg nikako ne mogu da uklonim.Sada uopšte ne mogu da pristupim USB-u i njegovom sadržaju,dok sam mogao,ništa nisam mogao obrisati niti kopirati na njega.Ima li netko rješenje?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 20:24 (Milic).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: USB write protect

-kvar.. tj to je 'dobar' (predviđen) kvar, tj ponašanje. .. zaključa se u posljednje stanje .. tako možeš do podataka-iskpirati, naravno, ne uvjek ovisi o kvaru.

kopiraš.. što možeš i baciš ili pokušavaš alatima za spašavanje kao recuva.. nakon tog baciš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: USB write protect
ihush kaže...

-kvar.. tj to je 'dobar' (predviđen) kvar, tj ponašanje. .. zaključa se u posljednje stanje .. tako možeš do podataka-iskpirati, naravno, ne uvjek ovisi o kvaru.

kopiraš.. što možeš i baciš ili pokušavaš alatima za spašavanje kao recuva.. nakon tog baciš.

 Većinu podataka sa USB-a imam na računalu,samo mi je važno da osposobim USB,da li možeš nešto predložiti pa da pokušam,možda se popravi,ili stvarno treba da se baci?

13 godina
offline
Re: USB write protect
Milic kaže...
ihush kaže...

-kvar.. tj to je 'dobar' (predviđen) kvar, tj ponašanje. .. zaključa se u posljednje stanje .. tako možeš do podataka-iskpirati, naravno, ne uvjek ovisi o kvaru.

kopiraš.. što možeš i baciš ili pokušavaš alatima za spašavanje kao recuva.. nakon tog baciš.

 Većinu podataka sa USB-a imam na računalu,samo mi je važno da osposobim USB,da li možeš nešto predložiti pa da pokušam,možda se popravi,ili stvarno treba da se baci?

Milic

 Tak je i meni stalno javljao jedan stick na staroj kanti ( malo je radio pa ne pa javlja write protection), nešto sa matičnom ili USB ulazima nije štimalo.

Kad sam kupio novi komp sve radi ko iz praćke.

Jesi probao na drugim kompjuterima?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 21:42 (hummer0).
7 godina
neaktivan
offline
Re: USB write protect

Jesam,ali iste greške.

16 godina
moderator
offline
Re: USB write protect
Milic kaže...

Jesam,ali iste greške.

Baciš u tehnički otpad. Gotov je. Kad se aktivira zaštita od pisanja, to u pravilu znači da je došlo do oštećenja u Flash čipu pa ti firmware sticka nije dopuštao zapisivanje ili brisanje. Zato je stick još neko vrijeme radio za čitanje. Međutim, očito se problem povećao - možda Flash čip više ni ne reagira. Drugim riječima - spreman je za bacanje u koš (u tehnički otpad).

 

A ako ti stvarno trebaju podaci s njega, kontaktiraš neki servis za spašavanje podataka s USB flash stickova (npr. Infolab) i nadaš se najboljem. Garancije nema.

6 godina
protjeran
offline
Re: USB write protect
mbaksa kaže...
 Drugim riječima - spreman je za bacanje u koš (u tehnički otpad).

 

 tehnički otpad je Vaš purgersko-zagrebački izraz za "staro železo". 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Re: USB write protect
Anđeo bez falinge kaže...
mbaksa kaže...
 Drugim riječima - spreman je za bacanje u koš (u tehnički otpad).

 

 tehnički otpad je Vaš purgersko-zagrebački izraz za "staro železo". 

 Tehnicki i fakticki to nije zeljezo 😊

16 godina
moderator
offline
Re: USB write protect
Anđeo bez falinge kaže...
mbaksa kaže...
 Drugim riječima - spreman je za bacanje u koš (u tehnički otpad).

 

 tehnički otpad je Vaš purgersko-zagrebački izraz za "staro železo". 

Baš mi se prošli tjeden po vulici našetaval rom (da ne velim onu drugu reč, da me ne raščehneju neki tu) i vikal "Gazda!". Kaj je iskal? Staro železo. Tolko o mojem purgerstvu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice