WD Caviar Green 2TB problem

poruka: 12
|
čitano: 3.309
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Green 2TB problem

Dakle ovako, kupio sam danas navedeni hard, ali bios i disk menagment mi ocitavaju ko da ima samo 930giga, tj da je disk od terabajta, ne 2

Ima ko kakvih iskustava s ovim, komp je star 3 godine, mozda bios stari ili nesto

 

Kupit cu svakako novi komp na jesen, pa ako je samo do toga da je star komp, super, ali ne bi zelio da tad tek skontam da je sa diskom nesto krivo

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Green 2TB problem

jesi siguran da si kupio disk od 2 TB?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Green 2TB problem

hahaha, a naljepnica na njemu je 2.0TB, i ima onaj naziv WD20EARS kojeg ocitavaju i windowsi u device menageru

zato i pitam jeli postoji koji problem koristenja sa starim konfiguracijama jer ne bi zelio vratit hard i rec da su oni zajebali ako je meni do kompa

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 13:15 (kafikafnjak).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Green 2TB problem

Koji OS imaš?

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Green 2TB problem

imam dual boot win 7 i xp

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Green 2TB problem

Probaj flešat BIOS, premda nisam čuo da je netko imao problema s diskovima, inače to budu grafičke kartice...

 

Probaj, možda zbilja samo 1TB vidi.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
WD Caviar Green 2TB problem

Jesi kupio disk od 2tb ili su ti prodali disk od "2tb" :-D

 

šalu na stranu, jesi probao formatirati cijeli dsik u ntfs ili neki format pa da vidiš kakvo je stvarno stanje stvari?

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod "moj PC". volim često mjenjati stvari pa imajte i to na umu xĐ
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 13:16 (rooswelt1991).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Green 2TB problem

ma formatiro sam disk, skido one neke njihove programe za hardove, sve sam provo, u biosu pise kapacitet da mu je 1000GB

ako ne postoji takav problem onda mora bit da je naljepnica na njemu kriva :D

 

EDIT: sad sam uspio nac na  googlu neke forume sa istim problemom sa ovim hardom, javim kako je proslo :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 13:24 (kafikafnjak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WD Caviar Green 2TB problem
kafikafnjak kaže...

ma formatiro sam disk, skido one neke njihove programe za hardove, sve sam provo, u biosu pise kapacitet da mu je 1000GB

ako ne postoji takav problem onda mora bit da je naljepnica na njemu kriva :D

gledaj možda ti je više particija na disku a samo je 1tb formatiran a ostatak je "neformatiran", probaj formatirati cijeli disk, a ne particiju..

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod "moj PC". volim često mjenjati stvari pa imajte i to na umu xĐ
15 godina
offline
Re: WD Caviar Green 2TB problem

Probaj onda kod nekog drugoga vidjeti; inače, može biti kriv i tvoj BIOS, vidi ima li na stranicama proizvođača tvoje matične ploče noviji.

Provjeri i ne postoji li možda neki jumper na disku (nagađam, možda zbog razloga kompatibilnosti)

KaeR
13 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Green 2TB problem

Naso sam na nekoj stranici da su ljudi sa istim problemom to rjesavali sa programom partition master, tako nesto, s njime i par restartova cijeli hard je u opticaju :D

Hvala na odgovorima ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 13:45 (kafikafnjak).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
WD Caviar Green 2TB problem

Probaj partition magic, dobar program. :)
A moguće da komp ne čita 2 tb ako je stariji.

★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice