WD MyBook eksterni disk ne radi

poruka: 6
|
čitano: 675
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
WD MyBook eksterni disk ne radi

Pozz.

Odjednom mi je prestao raditi eksterni disk. Rijec je o 2TB WD MyBook Essential. Kada sam ga rasklopio elektronika od WD izgleda kao da je izgorela. Spojio sam samo Disk na komp i nalazi se u Device Manager ali mi nudi jedino opciju da ga formatiram a ja to ne zelim jer ne bih izgubio podatke koji se nalaze na njemu. Vidio sam da ta WD elektronika kriptira podatke tako da se ne mogu otvoriti bez nje. Koje su mi uopce sanse da cu uspjeti vratitit podatke ako ga formatiram?

Slike se nalaze ispod

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: WD MyBook eksterni disk ne radi

ako ga formatiraš izgubiš sve podatke

15 godina
offline
Re: WD MyBook eksterni disk ne radi

kriptiranje služi .. upravo tome da ne možeš do podataka. Za sve važno postoji backup (kriptirati nešto povlači i dodatne probleme, upravo primjer). S druge strane, bar znaš da 'nitko' ne može do podataka dok ih ne dekripta :)

 

Keklja kaže...

.. Koje su mi uopce sanse da cu uspjeti vratitit podatke ako ga formatiram?

Slike se nalaze ispod

 - podatke imaš i sad. Formatirati je samo dodatni problem. Ako bi nakon toga 'spašavao', spasio bi (možda-vjerojatno) podatke.. tj kriptirane podatke. Jasnije? Spašavanje podataka kao undelete-recovery ne rješava kriptiranje (uz problem što ne znamo što je sve kriptirano, kako.. tad ni podaci za rekonstrukciju-spašavanje ne pomažu, npr word.doc ima svoju strukturu, tad se zna što se mora dobiti za točan rezultat.. ovako ne znaš ništa pa ni jel file ispravan).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 0:25 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: WD MyBook eksterni disk ne radi
Ali koliko se sjecam ja nisam nikada instalirao program za kriptiranje. Imao sam tu opciju. Jedino ako ih sam ne kruptira. Nema mi druge nego tu elektroniku narucit i zamjenit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WD MyBook eksterni disk ne radi
Ali koliko se sjecam ja nisam nikada instalirao program za kriptiranje. Imao sam tu opciju. Jedino ako ih sam ne kruptira. Nema mi druge nego tu elektroniku narucit i zamjenit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WD MyBook eksterni disk ne radi

-tko će znati ako ne ti.. dali je nešto kriptirano ili ne? Soft ne instaliraš, dolazi na disku. Korisnici često ne znaju, neovisno dal disk, bilo koji uređaj i defaulti.. jednostavno podesiti-odabrati.

moguće da nije kriptiran, tad je neki problem npr zbrljavljena particija.. tad bi becovery alatima mogao, ali jednako tako možeš sve nepovratno uništiti. Tu moraš biti siguran, ne nagađati. S podacima-backupom se ne nagađa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice