Win 7 64 bit - 3.25 GB usable od dostupnih 4 GB

poruka: 13
|
čitano: 13.236
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Win 7 64 bit -3.25 gb usable od dostupnih 4 gb???

sad pogledao pa mi nije bas jasno jel to neki bug ili.. u task manageru mi isto pise total 3.25 usable..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Win 7 64 bit -3.25 gb usable od dostupnih 4 gb

Start -> Run -> upiši "msconfig". Pod karticom Boot klikni na Advanced options i makni kvačicu sa Maximum memory:

 

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
protjeran
offline
RE: Win 7 64 bit -3.25 gb usable od dostupnih 4 gb
deadman kaže...

Start -> Run -> upiši "msconfig". Pod karticom Boot klikni na Advanced options i makni kvačicu sa Maximum memory:

 

aj bas ti hvala.. rijeseno moze lock.. tnx

13 godina
neaktivan
offline
Win 7 64 bit -3.25 gb usable od dostupnih 4 gb???

e ljudi ja sam to isto pokusao i restarto mi se odmah ljepo i pogledam kad opet 3,00gb usable od 4gb

 

 

evo everest report dole sa 4shareda.com

 

http://www.4shared.com/document/6IBncVnP/Report.html

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Win 7 64 bit -3.25 gb usable od dostupnih 4 gb
fpopic kaže...

e ljudi ja sam to isto pokusao i restarto mi se odmah ljepo i pogledam kad opet 3,00gb usable od 4gb

 

 

evo everest report dole sa 4shareda.com

 

http://www.4shared.com/document/6IBncVnP/Report.html

  Pa imaš 3072 mb rama

Obavezno posjeti : www.l2-semper-fidelis.com/catchem.php?id=38769
13 godina
neaktivan
offline
Win 7 64 bit -3.25 gb usable od dostupnih 4 gb???

pa nemam imam 2x2GB kingmax 800mhz i na to ide 128mb od graficke integrirane . = 4GB-128mb = 3928MB RAMA

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 64 bit - 3.25 GB usable od dostupnih 4 GB

Ja imam sličan problem samo što ja imam 6 GB memorije a piše 3,19 GB usable. Imam windows 7 home premium x64 i DDR3 memoriju (dva modula po 1 GB i jedan od 4 GB) i maknuta mi je kvačica u msconfigu sa maximum memory, ali i dalje isto pa mi nije niš jasno

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Win 7 64 bit - 3.25 GB usable od dostupnih 4 G

Koliko si siguran da imaš 64-bitni Windows?

** Live 4 Music **
16 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 64 bit - 3.25 GB usable od dostupnih 4 G

siguran 100%, mogu ak treba i print screen poslat

15 godina
offline
Re: Win 7 64 bit - 3.25 GB usable od dostupnih 4 G
Maha kaže...

Ja imam sličan problem samo što ja imam 6 GB memorije a piše 3,19 GB usable. Imam windows 7 home premium x64 i DDR3 memoriju (dva modula po 1 GB i jedan od 4 GB) i maknuta mi je kvačica u msconfigu sa maximum memory, ali i dalje isto pa mi nije niš jasno

-količina iskoristivog RAMa ovisi o chipsetu, pošto imaš DDR3 vjerojatno samo trebaš omogućiti remaping u BIOSu. (ipak provjeri specifikacije MBO, mora podržavati barem 8GB).

-btw, tema1-x64 i (tema2-x32)... ->6GB

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Win 7 64 bit - 3.25 GB usable od dostupnih 4 GB

fiju, meni jos i gore. poslusati cu deadman-a i vidjeti rezultat.

 

EDIT: hmm, meni nije ni bila kvacica.

Informatika je moj hobi, o kojem pojma nemam....
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 23:52 (hrabri zec).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 64 bit - 3.25 GB usable od dostupnih 4 G
ihush kaže...
Maha kaže...

Ja imam sličan problem samo što ja imam 6 GB memorije a piše 3,19 GB usable. Imam windows 7 home premium x64 i DDR3 memoriju (dva modula po 1 GB i jedan od 4 GB) i maknuta mi je kvačica u msconfigu sa maximum memory, ali i dalje isto pa mi nije niš jasno

-količina iskoristivog RAMa ovisi o chipsetu, pošto imaš DDR3 vjerojatno samo trebaš omogućiti remaping u BIOSu. (ipak provjeri specifikacije MBO, mora podržavati barem 8GB).

-btw, tema1-x64 i (tema2-x32)... ->6GB

napravio sam remaping i sad radi sve OK

 

 

zahvaljujem

13 godina
offline
Win 7 64 bit - 3.25 GB usable od dostupnih 4 GB

Sve ovo što ste vi napisali sam probao, što se tiče softwarea, ali ne znam što su ti "pinovi" i što s njima moram raditi. Molio bih nekoga da mi to objasni i kako popravit. Matična mi je Nvidia an-m2 (mcp68s), windows 7 64 bitna verzija, imam 1 gb ali mi očitava samo 700 mb (mislim ovde se čini kao da nije neka razlika, ali u praksi to je puno). A BIOSU sam tražio remapping, ali nema ništa slično i nisam siguran je li imam zadnju verziju jer na nvidijinim stranicama ne mogu nać to.

...The South Will Rise Again... White -h- Boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice