Win 7 nema zvuka

poruka: 28
|
čitano: 67.242
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Pozdrav, evo ovako. Pratio sam sve ove teme vezane uz nestanak zvuka u windowsima 7 i nijedna nije pomogla, a dosta ih je jako starih, još iz doba dok je bila hrpa bugova u win 7... stvar je slijedeća. Jutros je komp radio savršeno, kroz popodne sam ga ugasio i isključio iz njega svoj 5.1 sistem jer mi je trebao negdje drugdje (zvučnici rade svi), onda sam poslije spojio sve zvučnike kako treba i upalio komp. Zvuka nije bilo, a default playback device je bio Realtek Digital Output. Zvučnici su u control panelu bili sivi i pisalo je da nisu priključeni. U realtek device manageru je stvar slijedeća bila, svi analog outputi su bili sive boje, a digitalni je bio u boji, a tako nikad prije nije bilo, sive boje su bili samo oni u koje ništa nije bilo uključeno. Ni windowsi ni realtek ne očitavaju da su zvučnici spojeni. Gledao sam kako po ovom forumu, tako i po forumima sedmice i realteka i nešto pokušavao prebacivati opcije sa front panela na back i slično, sad odjednom zvučnici u control panelu nisu sive boje, očitava ih, al samo zato što misli da su spojeni na front panel, što nisu, i dalje zvuka nema. Sve drivere sam brisao i ponovo instalirao, čak sam i dok su bili default windows driveri pokušao zvuk puštat, ali ništa. Zna li netko što bi mogao biti problem ili ima neku ideju?

 

EDIT: probao sam i u BIOS ući i vidit da mi neka opcija nije ugašena po pitanju zvuka, sve su na Enabled, al moguće je da sam tu nešto krivo vidio, al poprlično sam siguran da je sve enabled, ništa nije auto.

Look me in the eye.It's ok if you're scared. So am I.But we're scared for different reasons.I'm scared of what I won't become, and you're scared of what I could become...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 20:34 (zero cool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Je li moguće da mi Nvidia Virtual Audio device radi probleme nekakve pa zato zvuka nemam?? 

Look me in the eye.It's ok if you're scared. So am I.But we're scared for different reasons.I'm scared of what I won't become, and you're scared of what I could become...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Pregledaj Event Viewer. Jesi li pregledao podešavanja zvuka u Control Panel i Device Manager?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Sve izgleda ok u event vieweru, a šta se tiče samog control panela sad su default windows driveri jer sam opet sve brisao, uključujući i te od nvidie...

ovako izgleda

 

 

EDIT:instalira san najnovije drivere za realtek koje san moga nać, ništa opet sve isto, jednostavno ne očitava rear panel, a prednji očitava kad dopustim, a ako nešto uključim u prednji, ne radi, doduše, prednji panel nikad nisam ni koristio, mislim da nikad nije ni radio...a digital output i kad ugasim u windowsima on ga opet očitava u realtekovu audio manageru, a nemam ništa spojeno preko hdmi kabela niti išta slično...

Look me in the eye.It's ok if you're scared. So am I.But we're scared for different reasons.I'm scared of what I won't become, and you're scared of what I could become...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 22:25 (zero cool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Instaliraj Realtek driver i u Control Panel podesi Realtek HD Audio Manager. Vidi slike...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Win 7 nema zvuka

Je, sad sam instalirao tu zadnju verziju i vidiš kako meni izgleda, ovaj rear panel je totalno siv i ne očitava ga uopće

Look me in the eye.It's ok if you're scared. So am I.But we're scared for different reasons.I'm scared of what I won't become, and you're scared of what I could become...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 22:35 (zero cool).
14 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Pa odznači ove opcije disable jack detection (front panel) i Mute rear when front panel enable ...ili tako nešto jer ako ti front radi sada automatski ti rear ne radi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Win 7 nema zvuka

Znam na šta ciljaš, triba san odma napisat, kad  odznačim ove za front, onda ugasi sve i nema zvučnika više, samo su digital output dostupni i oni su onda default, i pojavi se mala poruka u sys trayu da sam isključio iz utora uređaj... evo slika...

e zaboravio sam napomenut, kad palim računalo dok su svi zvučnici uključeni u njega čuje se lagano kvrckanje iz dva prednja zvučnika, onda poslije prestane...

Look me in the eye.It's ok if you're scared. So am I.But we're scared for different reasons.I'm scared of what I won't become, and you're scared of what I could become...
14 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Hajde još jednom provjeri ove opcije što sam označio na slici...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Ma zicer brate, provjerio dosad toliko puta da mi se riga od tog prozora. Vidi kako izgleda kad mi je ugašen front panel, sad kad imam instalirane drivere.

A kad je upaljen front onda očitava zvučnike i idalje normalno ne radi jer ništa nije spojeno u front...

Look me in the eye.It's ok if you're scared. So am I.But we're scared for different reasons.I'm scared of what I won't become, and you're scared of what I could become...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 23:09 (zero cool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Možda System Restore pomogne?{#} 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Win 7 nema zvuka
phoenix2003 kaže...

Možda System Restore pomogne?{#} 

Već probao, vratio sam ga nazad na vrijeme od jutros kad je radila, nije upalilo... Već pet prokletih sati tražim svugdje kako rješit, nekima su neke retardirane metode pomogle, meni nijedna nije.A nekima se čak nakon što su komp u sleep mode stavili pa natrag vratili, sve vratilo na staro, ako ne upali morat ću na servis neki ići, a ono, uvijek sve uspijem sam rješit, al ovo nikako...

13 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Nebi me čudilo da je zvučna otišla kvragu, što kaže device manager?

iclock2much
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Device kaže sve radi savršeno, svi driveri uredni, sve super, šta se njega tiče, sve u redu. To mi je ono ko zadnja opcija da je zvučna otišla, al eto integrirana je, pa ću ako je do nje, neku na PCI utor jeftinu nabavit i to je to, al radije bi da nije ona...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Onda je vjerojatno jack otišao kvragu.

Davno sam imao sličan problem.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Win 7 nema zvuka
zoharbizo kaže...

Onda je vjerojatno jack otišao kvragu.

Davno sam imao sličan problem.

Nije jedan, već su onda svi pokvareni, s obzirom da se radi o 5.1 sistemu

14 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Imaš li kakve druge zvučnike samo da testiraš sistem? Imaš opciju i da digneš Linux Ubuntu pa vidi hoće li raditi pod njim. I jedna morbidna stvar....Da li su zvučnici ispravno uključeni u električnu mrežu? Na kraju ruši 7-cu pa sve iznova i ne zaboravi instalirati SP1 i ostale update.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Win 7 nema zvuka

Testirao već, ne radi,uključeni su u struju i oni su ispravni, bez brige, a nemam baš vremena rušit sedmicu i radit iznova, imam neke projekte kojima se bližu rokovi i nemam dovoljno vremena da se sad igram sa podizanjem sedmice i prtljanja oko toga. Hvala ti puno na svim savjetima, ako nekako rješim problem, javit ću pa da se zna. Ako još neko ima ideje nek javlja... sve ću probat

13 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Bootaj linux sa try opcijom, ne trebaš rušiti OS pa vidi.

iclock2much
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Hvala na savjetu ekipa, bootat cu ujutro sa try opcijon pa javot sta se dogada. Ako ne bude radilo, onda cu za neku malo lovu nabavit neku zvucnu na PCI i ukljucit i to je to.

 

EDIT:Mogu li ga npr u virtual machine uvalit pa onda probat jel radi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2013 0:37 (zero cool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 nema zvuka

Prema kojem standardu je konfiguriran analogi FPA-audio na nivou BIOS-a?, kako je spojen?, u BIOS-u "Front Panel Type" postavi u AC-97 mod i FPA spoji prema shemi za taj standard. Opciju za digitalni SPDIF postavi u SPDIF ili HDMI mod u zavisnosti koje sučelje koristiš.

 

FPA AUDIO-BIOS FPA AUDIO-BIOS
FPA AUDIO KONEKTOR FPA AUDIO KONEKTOR
REAR PANEL AUDIO REAR PANEL AUDIO
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2013 0:55 (Hardwhelper!!!).
16 godina
offline
Re: Win 7 nema zvuka

U BIOSU je sve konfigurirano kako treba, neće mi radit na AC-97 modu, specifično je za HD, a ništa mi nije spojeno preko HDMI-a, jer ni nemam taj izlaz uopće na kompu, digitalna opcija je na SPDIF. A jutros kad sam ga upalio, sve je na stari način ostalo, upaljen sam front panel, a sve spojeno na rear. Al čujem masivni static, i kad idem testirat zvučnike u realtek audio manageru, onda mi se čuje static na svim zvučnicima i svi se upale kad kliknem na desni zvučnik i tada rade neki sa staticom, neki bez. Al kad kliknem na bilo koji drugi onda ne radi.

EDIT:hvala na ovim slikama, sad vidim da mi front panel uopće nije spojen, ako su ove slike točne. Prebacio sam sad i na AC-97 mod u BIOSU, sve je isto, masivni static, a kad uključim obične sluše umjesto front zvučnika i promjenim postavke za slušalice, onda mi se čuje opet static zvuk u njima i koju god da odaberem on svira iz desne, al tiho. Čini se da idem na dedicated zvučnu, vidio sam ih ih za 100-tinjak kuna...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2013 12:13 (zero cool).
16 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Evo baš sam otišao kupit najjeftiniju 5,1 zvučnu, našao za 109 kn jednu, sad ću je instalirat pa ćemo vidit radi li kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Evo mene natrag, bilo je do integrirane zvučne, kupio sam neku od inLine-a za 109 kuna i instalirao je, sve je spojeno i u C-media audio controlleru svi zvučnici rade, svih 5 i woofer, al u winampu, windows media playeru i ostalim programima ne rade, windowsi očitavaju sve zvučnike i kad ih testiram u control panelu svi rade, zna li tko zašto ne bi radili u tim ostalim programima? Sve je u BIOSU podešeno kako treba...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 7 nema zvuka

U Windows Media Player pogledaj pod Options ovo što sam označio na slici i odaberi željenu opciju pod Default Audio Device.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Win 7 nema zvuka

Ma to sam već uradio, al i dalje wmp nema subwoofer i ostale zvučnike, al to je ok, ionako winamp koristim, a tu sam našao neki plugin pa sad radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Win 7 nema zvuka

Slican problem sa zvukom,koristim dva zvucnika sa subom ,stereo.. Bio je problem sa startovanjem windowsa,napravio sam restore,te AVG Tuneup ..te poslije nemogu otvoriti Nvidia control,windows player kad ga pokrenem za film ili pjesmu izbaci nema datoteka,probao instalirati Bsplayer i kad instaliram codece,dole pokazuje u kvadratima instalacije sve da instalira a gore gdje su oznaceni codeci krizicima sve ostane kao na pocetku,a trebalo bi se sve otkaciti to jest pokazati sto je instalirao..kada pokrenem Bsplayer kaze da nema codece..ok ja instaliram K-lite codec pack i opet nista..i zadnje sto sam napravio je da sam instalirao zadnji realtek HD driver i nista opet,u postavkama je sve kako treba i nista..

Otisao u Control panel i otvorim Mixer i tamo zadnja traka se pojavljuje jednom mozzila firefox,drugi put sto god kliknem nevjerojatno..Nemoze se testirati zvuk,izbaci faild to play tone..postavljeno je da svira na 16 bita,44.1 khz.U Sound, video and game controllers pokazuje da uredjaj radi normalno.. Updates vecinom nemoze instalirati..Koristio sam AntyMalware da ocisti racunalo,ali nije bilo nista...desno dole u kutu stoji normalno ikona zvucnika kao da normalno radi..uglavnom u Mixer svojstvu na zvunicima nema traga da je zelena boja to jest da radi normalno..Molim pomoc

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Win 7 nema zvuka

Maticna ploca je od Gigabyte P35-DS3P

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice