Windows 10 User problem

poruka: 12
|
čitano: 1.724
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 User problem

Imao sam problem sa internetom i kad sam isao na troubleshoot predlozilo mi je da resetujem networtk i kada sam to uradio prebacilo me na drugi user kod kojeg nista nije podeseno i nema mi mog starog usera tj ne pokazuje ga da se login.
Kako da vratim taj user tj da se login na njega jer mi ga ne pokazuje kad palim racunar samo ovaj novi. Imam stari user u C disku i sve stvari samo nece da pokaze kad palim racunar...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 User problem

Pozdrav,

 

pokreni Regedit, idi na ključ:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

 

tu ćeš imati par ključeva (korisničkih SIDeva), gledaj one koji počinju s S-1-5-21  (imaš i 3 koji umjesto 21 imaju 18;19;20)

 

provjeri da li imaš jedan s  dugom kobasicom od imena, a da završava s .bak (kao backup)

 

ako imaš, samo ga preimenuj, tj. makni .bak - pazi tu je i točka prije bak !

 

restartaj kompjuter i nadaj se najboljem...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 21:06 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 User problem

Nema .bak na tim opcijama.
Da li mogu izbrisati ovaj account na koji sam prijavljen i staviti stari i samo dodati stari.Gledao sam po netu i to mogu pomocu opcije family and other users ali te opcije nema jer koristim stariju verziju a ne mogu naci za stariju verziju koja je to opcija.

14 godina
offline
Windows 10 User problem

gle na tvom mjestu, a i inače, uvijek preporučam napraviti pravi Administrator račun...

 

dakle, pokreni comand prompt kao administrator - klikni Start- upiši cmd i kad ti nađe ikonu (crno s bijelim c) desni klik na to i odaberi - "Run as administrator" i potvrdi kad te pita...

 

sad u promptu upišeš naredbe (iza svake stisneš Enter):

 

 

1. naredba (cijela): net user Administrator Lozinka!1

 

2. naredba:  net user Administrator /active:yes

 

 

 

ovo kreira i omogući korisnika, pravog Administratora s lozinkom Lozinka!1

 

pazi to NIJE račun za svakodnevni rad, nego rezerva ako ti se pošemeri uobičajeni računi...

 

restartaj komp, ulogiraj se kao Administrator i probaj onda iz mojeg prijašnjeg posta riješiti, ako ne ide, ulovi screenshot Registrya, pa ga pukni ovdje...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 User problem

a kad pritisneš alt+ctr+delete pa switch user jeli ga vidiš?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 User problem

Ne u tome i jeste problem ima u C disku ali ga ne pokazuje palim PC ili switch user.To mi se desilo danas kad mi je nestalo neta.Izabrao sam opciju troubleshoot da vidim u cemu je problem i predolozilo mi je da resetujem networtk kako bi se problem fix.Nakon toga sam reset PC i mog normalnog usera nema da se login na njega samo ovaj novi.

15 godina
offline
Windows 10 User problem

Stavi  sliku kako ti izgleda registry kad otvoriš ovu putanju koju ti je napisao kolega Stric_Jura

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 User problem

Evo slika registry

14 godina
offline
Windows 10 User problem

OK, kad pogledaš ovih donjih 5-6 s dužim SIDem, jesu lči im putanje profila ispravne i postoje li te mape na disku?

 

npr C:\Users\Pero....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 User problem

Imaju mape na disku,a ima i ona sto je meni potrebna.

14 godina
offline
Windows 10 User problem

OK, ostaje još ovo, baci desni klik na Users mapu (ne znam na kojem ti je disku, standardno je na C:), Properties, pa Security - Advanced, da li ti svojstva izgledaju ovako (ali baš tako, vlasnik, dopuštenja i  nasljeđivanja istih) ?

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 8:15 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 User problem

Ima isti izgled i to je taj User glavni sto mi treba

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice