Windows Error Recovery - Startup Repair ne prolazi

poruka: 54
|
čitano: 27.842
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Windows problem! HITNO!!!

Pozdrav ljudi.

Imam laptop marke "Fujitsu Lifebook AH531" i imam na njemu Windows 7. Htio sam update na Windows 10, pošto mi je došla obavijest u programskoj traci! Sve sam fino odradio, ali sam imao problema sa internetom. Odnosno nije mi se laptop htio povezati na kućni Wi-Fi, iako sam ja bio na mobu povezan. :/ Znači već onda sam izgubio živce sa Win 10. Ali hvala Bogu, pa je bila pod postavkama opcija, da se sustav vrati na prijašnji, što sam i učinio. Neko vrijeme sam bio još na Win 7, ali sam ipak htio Win 10 i odlučio sam opet napraviti update! 

Sve je bilo dobro, dok mi se sustav digao i stao tamo kod logina. Znači ja sam kliknuo na svoj korisnički račun, no pojavio mi se crni ekran i strelica. Koje razočarenje, OPET! -.- Mogao sam ja ući u programe preko "Windows upravitelj zadataka", ali nije to to. Pokušao sam ući preko savemode, no od onda mi se sve sje****! Počne mi se dizati sustav i onda mi dođe "Windows Error Recovery" i restarta mi se laptop.  Pojavi mi se i "Startup Repair", pokušao sam sve opcije, no ništa! Želio bih samo vratiti još neke slike pošto nisam uspio sve prebaciti na Dropbox!

 

Oprostite na bibliji, ali važno mi je! Ako je potrebno, mogu sve poslikati! Nema problema! Samo da se zna da ja nisam nikakav stručnjak za računala, tako da vas molim da mi sve objasnite.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows problem! HITNO!!!

Probaj prilikom paljenja laptopa stiskati f8,trebao bi dobiti više opcija.

Ti odaberi SAFE MODE!

U safe modu imati ces samo osnovne funkcije Windowsa,idi na control panel i odaberi SYSTEM RESTORE.

Pokreni system restore i odaberi "točku" vračanja na datum kada je sve bilo OK!

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows problem! HITNO!!!

Probao sam, ali opet isto... Na brzinu mi baci plavi ekran i resartira mi se laptop.

 

Evo koje mi opcije dođu!

 

A ovo mi se nabrzinu uvijek pojavi! :(

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows problem! HITNO!!!

Pušiona!

 

  Skini si jednu od verzija Linuxa,sprži na CD/DvD,pokreni Linux i spasi si slike i fileove koje trebas.

Tvoji Windowsi su zreli za novu instalaciju.

 

Vjerovatno imas piratske Windowse,pa ti se malko crack"potukao" sa 10-tkom,Vjerovatno je to razlog zasto ti se sve to desilo.

Naravno,ako si imao piratske Windowse!

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

Čekaj, jel možeš ući u Task Manager (CTRL+ALT+DEL kada upališ komp)?

Ako da, otvori Task Manager -> File -> New Task (Run...) -> upiši cmd i stisni enter -> upiši sfc /scannow i stisni enter.

 

Pričekaj da proces završi i po završetku ponovno pokreni računalo. Ovo će pregledati važne datoteke od sustava i ako ima oštećenih, popraviti će ih.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 20:32 (Marko :D).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows problem! HITNO!!!

Milka30! Nisam ja skidao Windowse vec sam automatski azurirao, odnosno preko obavijest za Win 10 koju sam dobio. :/

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

Marko, probao sam no doslo mi je ovo...

12 godina
offline
Re: Windows problem! HITNO!!!
DondiMan kaže...

Milka30! Nisam ja skidao Windowse vec sam automatski azurirao, odnosno preko obavijest za Win 10 koju sam dobio. :/

 Nisam ja niti rekao da si ti skidao,nego sam rekao AKO imas piratsku 7-icu,to se zna dešavati!

Isto tako sam skuzio da ti uopce vise ne mozeš uci u ikakve windowse,a opet vidim da mozes!

Isto tako sam skuzio da nakon pokretanja safe modea baca ti blue screen!

Jbg sada,nista mi vise nije jasno!

13 godina
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro
DondiMan kaže...

Marko, probao sam no doslo mi je ovo...

Ok, nema veze. Sada upiši rstrui.exe, stisni enter, te vrati sustav.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

Marko! :/

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows problem! HITNO!!!
Milka30 kaže...
DondiMan kaže...

Milka30! Nisam ja skidao Windowse vec sam automatski azurirao, odnosno preko obavijest za Win 10 koju sam dobio. :/

 Nisam ja niti rekao da si ti skidao,nego sam rekao AKO imas piratsku 7-icu,to se zna dešavati!

Isto tako sam skuzio da ti uopce vise ne mozeš uci u ikakve windowse,a opet vidim da mozes!

Isto tako sam skuzio da nakon pokretanja safe modea baca ti blue screen!

Jbg sada,nista mi vise nije jasno!

 Nije niti meni ništa jasnije! :D

 

13 godina
offline
Windows Error Recovery - Startup Repair ne prolazi

Trebao si uključiti System Restore i napraviti točku vraćanja prije nego što ti se to dogodilo. Ovako ti je računalo totalno zeznuto i jedino što ti preostaje je napraviti bootabilni Linux CD/DVD/USB i spasiti sve podatke, te napraviti clean install Windowsa.

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

A mora biti baš Linux, Windows ne može? 

13 godina
offline
Windows Error Recovery - Startup Repair ne prolazi

Možeš napraviti i Hiren's Boot CD pa preko Mini Windows XP doći do datoteka, ali ja ti preporučujem Linux. Obični Windowsi ne mogu jer da bi ih pokrenuo, oni se moraju instalirati, a kako je potrebno napraviti clean install, ostao bi bez svih podataka.

Linux i taj Mini Windows XP s Hiren's Boot CD-a se ne trebaju instalirati. Kod Linuxa postoji opcija da se "isproba" odnosno da se pokrene direktno s CD-a bez instalacije što ti je dovoljno da spremiš podatke.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

Uredu. Zanima me postoji li tema na forumu kako se to radi ili video na youtubu, pošto to radim prvi put? 

13 godina
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro
DondiMan kaže...

Uredu. Zanima me postoji li tema na forumu kako se to radi ili video na youtubu, pošto to radim prvi put? 

S čega želiš bootati Linux? CD/DVD ili USB?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

Meni je sasvim svejedno, no ipak bi s CD-a

13 godina
offline
Windows Error Recovery - Startup Repair ne prolazi

U redu. Prati ove korake za izradu bootabilnog CD-a.

 

1. Odi na Ubuntu.com i skini ISO file; imaš posebno za desktop/laptop i 32-bit/64-bit.

2. Skini ImgBurn, pokreni program, klikni na Write image file to disc, odaberi skinuti ISO file i sprži na CD.

3. Kada je sve gotovo, ubaci CD u laptop pa zatim uđi u BIOS ili Boot Menu. Ako ideš preko BIOSa, kao 1st Boot Device postavi CD/DVD pogon, a ako ideš preko Boot Menu-a, odaberi CD/DVD pogon i stisni enter.

4. Kada bootaš CD, odaberi prvu opciju odnosno Isprobaj Ubuntu.

5. Ubaci prazan USB, i kada ti se pojavi Ubuntu Desktop kopiraj sve datoteke na taj USB.

 

I to je to. Kada si to napravio, slijedeći korak je instalacija Windowsa.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2016 20:29 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

Nemam ni jedan prazni CD, pa cu ga sutra kupiti. Zanima me mora li biti neki poseban ili standardni? 

13 godina
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro
DondiMan kaže...

Nemam ni jedan prazni CD, pa cu ga sutra kupiti. Zanima me mora li biti neki poseban ili standardni? 

Ako nemaš ni jedan CD, nema veze. Isto možeš napraviti i s USB-a samo što tada nećeš koristiti ImgBurn nego Rufus. U njemu samo odabereš ISO file i klikneš na Start. Po završetku, radiš isto u BIOSu ili Boot Menu osim što odabireš USB, ne CD/DVD pogon.

 

Ako baš želiš preko CD-a, kupi DVD od 4,7 GB.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

Sutra cu da kupim DVD, posto moram jos nesto kupiti za mob... 

A nisam razumio sto moram skinuti na Ubuntu.com jer ima 12 linkova... :/

 

15 godina
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

idi na ubuntu stranicu, imaš sve upute, korak po korak..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

A dobro... Al pomoc bi mi dobro dosla

13 godina
offline
Windows Error Recovery - Startup Repair ne prolazi

Odi na http://www.ubuntu.com/download/desktop i odaberi verziju Ubuntua i klikni na Download.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Windows Error Recovery - Startup Repair ne prolazi

0x000007b, poznato mi je to, mislim da je meni to pisalo i pokraj toga "inaccesible boot device". Nisam mogao pokrenuti windowse ni u safe modu, imao sam 6 system restore pointa, ni jedan nije uspio vratiti sve na staro. Laptop je zapeo u boot loop-u. Tu i tamo bi se pokrenuo startup repair koji naravno nije ništa uspio popraviti. Check disk nije pomogao, probao sam razne stvari u cmd, ništa. Jedino čega sam se sjetio bilo je da skinem windows 10 i kreiram bootable usb. U BIOS-u nariktao da boota preko usb-a i kada se otvorila instalacija windowsa, kliknuo sam na Repair your computer u donjem lijevom uglu prozora i onda Reset Windows. Odabrao reset u kojem se NE GUBE datoteke, već se sve postavke windowsa vraćaju na staro, i brišu se svi programi koji su bili instalirani, dakle kao da sam friško instalirao windowse samo što su datoteke ostale. Ne znam da li sam uopće shvatio što je problem kod tebe, no čini mi se slično mom slučaju. Ako ništa možda nekom drugom pomogne jer jako puno ljudi ima boot loop-ove, razne errore kod pokretanja windowsa 10. Dvoje mojih prijatelja je imalo isti problem, ovo je način na koji sam njima riješio probleme, odnosno sačuvao datoteke. Prvo što mi je palo na pamet da je uzrok takvim stvarima  piratska verzija windowsa, međutim oni su nadogradili svoja računala s orginalnih windows 7 na besplatni upgrade windowsa 10 kojeg nisu pokušavali krekirat ili išta slično. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

Gunner1886, bas takva situacija je meni! :/

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro
Marko :D kaže...

Odi na http://www.ubuntu.com/download/desktop i odaberi verziju Ubuntua i klikni na Download.

 Marko jeli bitno koju cu verziju skinuti od onih dvije?

14 godina
offline
Windows Error Recovery - Startup Repair ne prolazi

U većini slučajeva taj 0x007B error ima veze sa hard diskom, tj njegovim fizičkim krepavanjem-bad sectorima ili pak samim hdd controller driverima u windozama. Pošto je Hdd od laptopa vjerovatno radio prije updejta Windows Desetke, vrlo je vjerovatno došlo do nekog problema sa driverom. Iako Win 10 kao napravi neki compatibility check prije nego napravi update sa stare verzije OS-a ovdje je vjerovatno došlo do nekog udesa sa istim.

 

Sve što bi vjerovatno trebalo napraviti jest odinstalirat stare hdd controller drivere i onda pokrenut windoze, koje bi onda trebale same namjestit driver za kontroler koji njima paše.

 

To bi se lako obavilo da mozes ući u SafeMode, pa preko device managera to riješit, ovako trebaju ti bootabilni diskovi u kojima postoje alati koje standardni Windows PE gdje si pokušao ukucavati ove komande nema..

 

Bilo bi ti najlakše da probaš ovu Repair opciju koju je Gunner gore napisao, ubaciš Win10 dvd ili usb i odabereš Repair, mozda pomogne. Probaj prvo to, ako ne pomogne, probaj ovo;

 

Iako je procedura za situaciju kada se mijenja HDD ili Matična ploča, ali s obzirom da je problem isti tj. hdd controller velike su šanse da ti pomogne:

 

https://www.raymond.cc/blog/move-windows-xp-hard-drive-or-change-motherboard-without-getting-blue-screen-of-death/2/

 

 

Tek onda na kraju idi format pa reinstall cijelih windowsa.

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro
DondiMan kaže...
Marko :D kaže...

Odi na http://www.ubuntu.com/download/desktop i odaberi verziju Ubuntua i klikni na Download.

 Marko jeli bitno koju cu verziju skinuti od onih dvije?

Nije, ali uzmi 32-bitnu verziju.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Error Recovery - Startup Repair ne pro

Uredu. Znači ja sad trebam skinuti Win10 na usb?

Skinem sa Microsoftove službene stranice ili sa tpb-a?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice