Wireless internet preko laptopa?

poruka: 59
|
čitano: 126.825
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Wireless internet preko laptopa?

Ovako, nedavno sam kupio laptop, i sad me zanima kako napraviti da mi preko modema (t-com, gygaset router) bude spojeno preko wirelessa/bežično), znači da ne moram spajati kablom modem i laptop da bi imao pristup internetu!? bio sam slijedio neka uputstva po knjižici koju sam dobio uz modem, ali nisam baš skužio, i traže me neko korisničko ime i lozinku koje sam kao trebao dobiti pismenim putem, a nisam dobio uopće, pa molim pomoć?

 

...hvala unaprijed...

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless internet preko laptopa?

U postavkama routera omogućiš bežično spajanje (ako već nije) i na laptopu bi u internet vezama trebao biti tvoj router (treba također biti postavljen da odašilje ESSID).. malo je šturo pitanje pa ne znam šta te muči točno

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wireless internet preko laptopa?

najbolje nazovi sluzbu za korsinike 0800 9000 i oni ce ti sve lijepo objasniti

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Wireless internet preko laptopa?

1) provjeri jeli ti hardverski ukljucen prijem wireless signala na laptopu... za ukljucivanje se vecinom koristi kombinacija tipki Fn + F* ili postoji posebna tipka (tipka koja ima na sebi slicicu antene)

2) otvori internet browsare i u adresnu traku ukucaj:

192.169.1.1

... za pasword upisi:                               user... odaberi adwanced settings i u ljevom izborniku odaberi "wireless network"

u otvorenom meniju postavi:
"wireless network" - ON

"SSID" - ime mreze koje zelis

 

..zatim u lijevom izborniku odaberi encryption & authencation...

pod security odaberi wpa2

i pod key upisi svoj proizvoljni password koji ce ti koristiti pri spajanju laptopa na internet

 

..nadam se da sam bio jasan... ako ti sto nije jasno pitaj!

 

(nemam takav ruter pa pisem napamet al mislim da je sve tako kako sam rekao)

 

EDIT: .. i jos nesto, kada namjestis sve opcije u ruteru, prije nego sto pokusas spojiti bezicno, isključi LAN (nemozes biti istovremeno spojen zicno i bezicno)

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2011 23:42 (sisko93).
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Wireless internet preko laptopa?

Adresa za pristup routeru ti je 192.168.1.1.

Korisničko ime: user ili admin (najbolje pogledaj u knjižici kako su naveli)

Lozinka: 0000 (4 nule)

 

Kod mene na Thomson routeru se ide pod Home Network -> Wireless -> Configure -> i tu mu napišeš mrežno ime (SSID), označiš vrstu enkripcije i lozinku.

Vjerujem da je slično i na tvome routeru, ali sigurno imaš sve objašnjeno u knjižici koju si dobio.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?
DAXY011 kaže...

Adresa za pristup routeru ti je 192.168.1.1.

Korisničko ime: user ili admin (najbolje pogledaj u knjižici kako su naveli)

Lozinka: 0000 (4 nule)

 

Kod mene na Thomson routeru se ide pod Home Network -> Wireless -> Configure -> i tu mu napišeš mrežno ime (SSID), označiš vrstu enkripcije i lozinku.

Vjerujem da je slično i na tvome routeru, ali sigurno imaš sve objašnjeno u knjižici koju si dobio.

 

...lijepo je rekao kako ima siemens gigaset... a na njemu se upisuje samo password - user

Tko se zadnji smije, nije skužio!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

Hey, slijedio sam sve korake, isključio lan (dali trebam isključiti lan i iz laptopa i iz modema, znači oba 2 kraja?), i nije mi htjelo, sad sve ovisi kojim putem na compu idem da uključim bežični internet?

13 godina
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?
sigurno imas negdje na laptopu signalnu lampicu za wireless... ako nemozes naci reci koji je laptop pa cemo probati saznat...
... i jos mi reci el ti laptop pronadje mrezu pod imenom koje si stavio za SSID
Tko se zadnji smije, nije skužio!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

Ma znam to, imam na laptopu uključen, samo pitam jel moram negdje još uključiti na laptopu, gdje ustvari nađem mrežu, jer mi te mreže nema!

 

I da, rekao si da odaberem WPA2, samo koji, imam ih 5 vrsta, dali čisti WPA2 ili?

13 godina
offline
Wireless internet preko laptopa?

koji OS imas?

ako je windows xp/7 trebao bih imati ikonicu za mrežu dolje kraj sata ... klikom na nju otvara se mali prozorcis s izborom mreže.. tu odaberes svoju mrezu (ime ce ti bit ono koje si stavio za SSID) i pri povezivanju ce ti zatraziti da upises lozinku koju si postavio u ruteru

 

za wpa2 odaberi wpa2-psk

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Wireless internet preko laptopa?

-s doljnje strane uređaja su ti napisani svi potrebni podatci, prepiši ih u notepadu (običan txt).

-spoj se žicom, 192.168.1.1 upiši pass ....

potraži pod advanced, wireless, podesi WPA2-PSK, snimi...

odspoji žicu i potraži preko wirelesa svoj SSID, spoji se passwordom za wireless.

 

Sve to možeš saznati i od SZK na 0800.... (to im je posao).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2011 0:06 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

Evo, uspio sam...znam zašto nije radilo, kad sam utipkavao u postavkama routera lozinku i sve, pa mi nije prihvatilo kad sam prihvatio, pa zato nije htjelo radit...

 

Uglavnom- da pitam, da li je bežični net sporiji od normalnog (zato što mi sad piše: 54mbps, a inače treba biti 100mbps) !?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?
Bart kaže...

Uglavnom- da pitam, da li je bežični net sporiji od normalnog (zato što mi sad piše: 54mbps, a inače treba biti 100mbps) !?

Nebi trebao biti sporiji ako imas dobar signal. (barem kod mene nije)

15 godina
online
Re: Wireless internet preko laptopa?
Bart kaže...

..Uglavnom- da pitam, da li je bežični net sporiji od normalnog (zato što mi sad piše: 54mbps, a inače treba biti 100mbps) !?

 -trenutno najbrži isporučeni net je cca 16MBit (ako ne računamo reklame), tako da je 54 još uvijek daleko iznad onog što se nudi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Wireless internet preko laptopa?

To što ti piše 100Mb/s je maksimalno koliko može proći kroz kabel dakle ona veza između routera i kompa. Imaš cat5 utp - 100Mb/s i cat5e 1000Mb/s. A bežična veza je neprimjetno sporija ovisi o uvjetima u okolini.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

Hvala svima na pomoći i odg...sve sređeno i sve skuženo...;)

13 godina
neaktivan
offline
Wireless internet preko laptopa?

Ljudi, ispricavam se ako sam fulala temu. Imam net,brat se spaja jednim kablom na racunalo,a ja drugim na laptop.E sad,zanima me kako da se ja preko wirelessa spojim na racunalo,tj.da ne moram koristiti kabal. P.S. Imam windows 7 i treba mi detaljno uputstvo kako kreirati novu mrežu. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?
tatjana2312 kaže...

Ljudi, ispricavam se ako sam fulala temu. Imam net,brat se spaja jednim kablom na racunalo,a ja drugim na laptop.E sad,zanima me kako da se ja preko wirelessa spojim na racunalo,tj.da ne moram koristiti kabal. P.S. Imam windows 7 i treba mi detaljno uputstvo kako kreirati novu mrežu. Hvala unaprijed.

Ima li tvoj router wlan modul? Koji je proizvođač i model? Ako ima antenu sa zadnje strane onda imaš i wlan ,samo ga treba uključiti!

 

Spoji se na router u web browseru ,IP adresa je obično 192.168.1.1 i uključi mrežu (zbog sigurnosti kućne mreže OBAVEZNO stavi WPA ili WPA2) daj joj neko ime po kojem ćeš ju kasnije prepoznati ,zapiši lozinku.

 

Sad uključi wlan na svojem laptopu ,potraži svoju mrežu i spoji se.

Kad te zatraži ,ukucaj lozinku i to je sve!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2011 13:22 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

Ima antenu- Gigaset SX 763 WLAN dsl. Cekaj da se spojim na router u web browseru na laptopu ili kompu?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

Ta stranica 192.168.1.1 nije dostupna..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

E ne znam zašto ti nije dostupna ,ali to je ulazna stranica za tvoj router.

 

Evo skini ovdje uputstva za svoj router pa prouči! KLIK

 

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

Nasla sam adresu u uputstvu za router,ukucala lozinku i usla.. Sad mi kazi sta dalje. Kako da pronadjem te postavke za kucnu mrezu?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

Čitaj uputstva dalje - Advanced Settings.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

Jel idem na local network ili wireless network?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

Ideš na Wireless - Status.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2011 13:49 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

i Sto da promijenim? Channel,SSID..?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

Moraš ju staviti na enable ,promjeniti ime u neko koje ćeš prepoznati (Moja mreža ,Doma ili bilo koji drugi naziv) ,postaviti zaštitu na WPA ili WPA-PSK (ovisi koji već imaš) i postaviti lozinku i zapisati ju negdje!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?
tatjana2312 kaže...

i Sto da promijenim? Channel,SSID..?

moj savjet promijeni Channel - po defaultu svi imaju 6 kanal

Kako je lako moguće da i tvoj susjed ima WLAN budete si smetali

Prije nego podesiš koji kanal, pokušaj skenirati sa laptopom da li postoji neka mreža u tvom dohvatu

pa vidi na kojem su kanalu

imaš od 1 do 12

stavi se na onaj koji nitko ne koristi (ako je ikako moguće)

ako su svi kanali zauzeti, onda odaberi onaj za kojeg vidiš da je najslabija konekcija do njega (najslabiji signal)

 

SSID ti je ime tvoje mreže i njega promijeni u nešto drugo, nakon kaj se spojiš, vrati se u postavke rutera i stavi SSID Hiden (odnosno da nije broadcast)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2011 13:59 (Darky).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?
Darky kaže...
tatjana2312 kaže...

i Sto da promijenim? Channel,SSID..?

moj savjet promijeni Channel - po defaultu svi imaju 6 kanal

Kako je lako moguće da i tvoj susjed ima WLAN budete si smetali

Prije nego podesiš koji kanal, pokušaj skenirati sa laptopom da li postoji neka mreža u tvom dohvatu

pa vidi na kojem su kanalu

imaš od 1 do 12

stavi se na onaj koji nitko ne koristi (ako je ikako moguće)

ako su svi kanali zauzeti, onda odaberi onaj za kojeg vidiš da je najslabija konekcija do njega (najslabiji signal)

 

SSID ti je ime tvoje mreže i njega promijeni u nešto drugo, nakon kaj se spojiš, vrati se u postavke rutera i stavi SSID Hiden (odnosno da nije broadcast)

 

Na laptopu nemam druge mreze,susjedi bas i nemaju net..Promijenila sam SSID, a channel sam stavila br.1, SSID broadcast mi je ON..Jel tako treba da ostane ili..? I koji je sljedeci korak?

 

 

15 godina
offline
Re: Wireless internet preko laptopa?

OK, sad otvori Control Panel

  1. otvori network setings
  2. create new home network
  3. odaberi WLAN
  4. scan
  5. kad te upita pass, upiši onaj koji si stavila (ako si stavila)
  6. spajanje i trebali bi raditi (i da sad iskopčaš mrežni kabel {#} )
  7. ako radi internet dobro si napravila, ako ne radi vrati se na točku 1.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice