Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

poruka: 26
|
čitano: 4.411
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Pozdrav

 

Evo ovako kako naslov kaze imam problem s zamrzavanjem ekrana. Naime iz kucista se cuje kratki zvuk i nakon sekundu-dvije se zamrzne ekran na odredjeno vrijeme koje moze trajati 20sekundi pa do minute ili vise. Dok je Ekran zamrznuz apsolutno nista nereagira i nema pomoci osim restartanja pc-a. Uglavnom pc se odmrzne i moze se koristiti do sljedeceg zamrzavanja...Neznam kako bih opisao zvuk , ali identican zvuk se cuje kad se komp. pali ili kad je na standby-u pa se pokrene s standby-a ( U oba slucaja i kod paljenja i kod pokretanja s standby-a se cuje jednom)

Susretao sam se s problemom ranije i kratkorocno bi se problem rijesio , ali bi se nakon nekog vremena vratio...Komp se nebi mogao upaliti i trazio bi "insert disk boot failure itd.."Prvi put je promijenjen Hard disk koji je bio star i crko je ...sve je bilo oke dok se nije pocelo dogadjati opet s novim hard diskom. No promijenjen je i taj , stavljen novi i sad eto ga opet.....Komp se ne koristi za nista osim surfanja netom , tu i tamo gledanja filma kojeg i igranja igre poput CoD2 preko interneta i WoW-a koje su obe stare igrice te je provjereno jeli se radi o pregrijavanje icega i neradi se o pregrijavanju..

Neznam vise sto napraviti i koga pitati...mijenjani su hard i kabeli mu u oba puta te ako je opet do toga zanima me koji uzrok moze biti da nebi opet doslo do toga.

Jucer nakon sto se zamrzo restartao sam ga i nije se tio upaliti s porukom insert system disk boot failure..Danas se upalio koda nista nije bilo , sve radi normalno ...

 

Unaprijed hvala i zao mi je ako ima slicnih tema ..trazio sam i trazio i stogod probao nema pomoci mozda kratkorocno , ali kao sto sam napisao opet nakon nekog vremena dolazi do istog problema....

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

miriši mi na napajanje koje je i koliko wata, koliko staro?

Seriously?
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Pise na napajunju ovako "switching power supply model ky-400atx"

AC input 230v 50 Hz 3A

Nadam se da sam dobro napisao. Neznam koliko je tocno staro no mislim da je par godina reko bi otprilike 2-3 mozda i jace cak 4 neznam..

 

11 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Mijenjaj napajanje pod hitno to je MS smeće i komponente se srame što ih to napaja.

Seriously?
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Nista , hvala puno staro je ionako to sam siguran pa cu promijeniti i nadam se da je do toga. Uglavnom javim sto i kako bude.

11 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

ne garantiram ti da je baš to to ali u svakom slučaju treba to zamjeniti, provjeri i temperature pa napiši da vidimo

Seriously?
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 21:19 (compov).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka
joe505 kaže...

Pozdrav

 

Evo ovako kako naslov kaze imam problem s zamrzavanjem ekrana...

-zvuk koji se cuje dolazi iz malog zvucnika spojenog na maticnu plocu (ako ti smeta mozes ga maknuti) LINK

-ako imas noviju plocu,imas na njoj mali monitor na kojem izbaci neku kombinaciju broja/slova koji ti mogu pomoci pri detekciji kvara

I ja sam imao slican problem,cuo bi se zvuk,zamrznuo mis i monitor i pomogao bi samo restart..promjenio sam napajanje i dodao ram (ali mislim da dodavajne rama nije imalo utjecaj jer se problem javljao i kod ne zahtjevnih operacija)  tako da vjerojatno ima veze s napajnjem kao sto kolega kaze.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 21:29 (Zin8).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Hvala puno na odgovorima i detaljnom obrazlozenju.

Napajanje cu svakako mijenjati prvom prilikom i mozda jos nesto , a sto se tice temp. neznam kako kopirati iz hwmonitora ali ajmo reci pod najvecim opterecenjem procesor bude na 60C , a graficka mozda malo vise nekad 65-70maks. pod najvecim opterecenjem. ostale sve temp ne prelaze 40C. Eventualno bi mozda trebalo promijeniti pastu na graf. jer nije nikad mijenjana , a ima joj koja godina ajmo reci 3 otprilike.

 

Sto se tice maticne starija je i nazalost nema taj monitor :/

Inace evo cijela konfiguracija :

 

-Amd Athlon 64 Dual core 5200+ 2.70GHz

-Ram 2GB

-Ati Radeon HD 5670 512mb

-Maticna : gigabyte ga-m52s-s3p (Nadam se da sam dobro napiso) 

-Hard WD Blue 500gb

 

Znaci tu bi najveci prioritet trebalo mijenjati napajanje jer je vjerojatno ono uzrok. Sto bi mi predlozili mozda jos , ja bi rekao maticnu mozda i bili trebalo jos nesto i bili se uopce vise isplatilo mijenjati ako bi trebalo jos nesto uz napajanje i maticnu?

 

Hvala i pozdrav.

 

11 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

iako nije jako strašno ja bi smanjio i temperature na grafi i procesoru...  mislim da one narastu još više na opterećenju...

Seriously?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Ne , to su temp koje su pod opterecenjem. Inace su i proc. na 35-40 i graf. na koji vise mozda 38-44.

11 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

otvori procese i print screen-aj da vidimo šta ima

Seriously?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Pozdrav nakon nekog vremena.

 

Evo tio sam javiti da sam danas ujutro kupio novo napajanje ,  (Napajanje 450W, LC POWER Office Series LC600-12, ATX v2.31, 120mm vent, PFC)

Spojio sam sve i kompjuter radi kao sat :) Naknadno sam ocistio i graficku karticu od prasine te stavio novu termalnu pastu , Bilo je poprilicno prasine oko hladnjaika , izgledalo je kao da je tvornicki ta prasina tu :D Inace temp. graficke su se drasticno promijenile, manje su za vise od 10 stupnjeva. Cisto sam je ranije , ali dosad nikad otvarao cijelu kao i danas.

Eto da se zahvalim jos jednom , Hvala puno na pomoci i savjetima :)

 

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Pozdrav imam skoro slican problem dakle to se desava povremeno, kada upalim racunar zvuk se promjeni znaci cuje se u kucistu zvuk "klip klap" tako bi najbolje rekao :D . I kada se zacuje taj zvuk monitor nece da mi se upali racunar se upali sve normalno tastatura(lampica upaljena) i cuje se kad podize windows ali monitor nece i zato moram da rr racunar nekoliko puta sve dok opet ne cujem takozvani zvuk  "klip klap" i onda se upali i monitor, pa ako moze pomoc...znaci nece monitor tek posle nekoliko puta rr. mislim da nije do kablova vec do necega unutar kucista, jer kad mjenja zvuk onda se upali. Ako je imao neko slican problem molim pomoc.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 1:59 (Replicant).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka
Replicant kaže...

Pozdrav imam skoro slican problem dakle to se desava povremeno, kada upalim racunar zvuk se promjeni znaci cuje se u kucistu zvuk "klip klap" tako bi najbolje rekao :D . I kada se zacuje taj zvuk monitor nece da mi se upali racunar se upali sve normalno tastatura(lampica upaljena) i cuje se kad podize windows ali monitor nece i zato moram da rr racunar nekoliko puta sve dok opet ne cujem takozvani zvuk  "klip klap" i onda se upali i monitor, pa ako moze pomoc...znaci nece monitor tek posle nekoliko puta rr. mislim da nije do kablova vec do necega unutar kucista, jer kad mjenja zvuk onda se upali. Ako je imao neko slican problem molim pomoc.

 Grafička kartica jel integrirana ili posebna?

ako je posebna probaj je očistiti od prašine.

napiši konfiguraciju...

monitor probaj jel upali svaki put na drugom kompu... moj nekadašnji monitor se čuo kad sastavi sliku :)

Seriously?
12 godina
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Odmah da napomenem da kolega gore što je opisivao zvučnik na matičnoj i display na matičnoj....Zvucnik na maticnoj se čuje BEEPOM,dakle nikako kako je kolega sa problemom opisivao!

BIP kodovi su nesta drugo,sto nema veze za ovim problemima!

 

Pucketanja,klikanja-su usko vezana sa napajanjem ili hard diskom!

Ili napajanje nema dovoljno snage da pokrene HDD(uglavnom kod WD HDD,koji su se pokazali problematicni),ili je pokvareno ili je HDD u banani!

 

Dakle:

-Prvo što treba je zamjeniti napajanje!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Ne razumijem se mnogo evo nekih podataka. 

 

VW195 on NVIDIA GeForce 8400 GS

PCI Express x16

 

Znaci evo sad se normalno upalio znaci povremeno se desi "Beep" ali dva puta kao "klip klap" ne znam kako drugacije objasniti :)

11 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

milka30 mmislim da ima pravo klip klap se čuje iz harda kad nema dovoljno struje pa pokušava "sastaviti"

ili je hard pa-pa ili napajanje rikava

instalirati crystaldisk pa vidi što kaže za hard

Seriously?
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 10:33 (compov).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka
Replicant kaže...

Ne razumijem se mnogo evo nekih podataka.

 

Znaci evo sad se normalno upalio znaci povremeno se desi "Beep" ali dva puta kao "klip klap" ne znam kako drugacije objasniti :)

 Taj Beep(jednom) ti znaci system OK,znaci sve je u redu.

Nakon toga BEEP-a sljedi ocitavanje operativnog sustava sa HDD-a,ili na ekranu treptajuca bjela crtica...

Prije ili za vrijeme te crtice,ako cuješ klikanje-to ti je zvuk iz harda.

Eh sada,ako napajanje ne moze poslati dovoljno struje za pokretanje HDD-a ili je nesta shebano u HDD-u,to moras sam otkriti!

No u tvome slucaju je ipak napajanje,jer da je HDD to bi skuzio sam,ucitavanja su produzena,ona bjela crtica na pocetku predugo blinka,cuje se "struganje"..bla,bla,bla!

Jednostavno,posudi od nekoga napajanje,pa provjeri!

compov kaže...

milka30 mmislim da ima pravo klip klap se čuje iz harda kad nema dovoljno struje pa pokušava "sastaviti"

ili je hard pa-pa ili napajanje rikava

instalirati crystaldisk pa vidi što kaže za hard

 Uglavnom ti programi ocitavaju bad sectore na HDD-u,nece mu otkriti uzrok klikanja usljed lošeg napona!

9 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Mislim da ste upravu pokusacu sa crystaldiskom iako sam vec sa hdd regeneratorom i hdd tune ali pokusacu i sa ovim. Takodje mislim da je HDD pri kraju i da nece dugo :D jer su mi u servisu rekli prije godinu ipol dana da je ostecen HDD i da ne znaju do kad ce moze 3 dana a moze i 3 godine.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 11:06 (Replicant).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka
Milka30 kaže...
Replicant kaže...

Ne razumijem se mnogo evo nekih podataka.

 

Znaci evo sad se normalno upalio znaci povremeno se desi "Beep" ali dva puta kao "klip klap" ne znam kako drugacije objasniti :)

 Taj Beep(jednom) ti znaci system OK,znaci sve je u redu.

Nakon toga BEEP-a sljedi ocitavanje operativnog sustava sa HDD-a,ili na ekranu treptajuca bjela crtica...

Prije ili za vrijeme te crtice,ako cuješ klikanje-to ti je zvuk iz harda.

Eh sada,ako napajanje ne moze poslati dovoljno struje za pokretanje HDD-a ili je nesta shebano u HDD-u,to moras sam otkriti!

No u tvome slucaju je ipak napajanje,jer da je HDD to bi skuzio sam,ucitavanja su produzena,ona bjela crtica na pocetku predugo blinka,cuje se "struganje"..bla,bla,bla!

Jednostavno,posudi od nekoga napajanje,pa provjeri!

compov kaže...

milka30 mmislim da ima pravo klip klap se čuje iz harda kad nema dovoljno struje pa pokušava "sastaviti"

ili je hard pa-pa ili napajanje rikava

instalirati crystaldisk pa vidi što kaže za hard

 Uglavnom ti programi ocitavaju bad sectore na HDD-u,nece mu otkriti uzrok klikanja usljed lošeg napona!

 Zna on klikat i kad ima bad sektora ;)

Seriously?
9 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Evo trenutnih rezultata pa ako mozete sta otkriti , hvala jos jednom i hvala unaprijed.

 

https://www.sendspace.com/file/j1fa7i

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka
Replicant kaže...

Evo trenutnih rezultata pa ako mozete sta otkriti , hvala jos jednom i hvala unaprijed.

 

https://www.sendspace.com/file/j1fa7i

 

 

 A di nađe nacin da nam sliku pokazes

-Ubuduce slike mozes uploadati na ovu stranicu vrlo brzo i jednostavno ili jos brze OVDJE,imas dolje Dodaj sliku sa racunala!

A di nade na Ruskom+još čirilica

-Ma koristi HD tune,pokazao se kao naj!

 

Koliko ja znam cirilicu,piše da je OK!

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Ne znam ovo vjerovatno nesto skinuo program sa cirilicom znaci da je sve ok? Ako nema problema ni sa HDD tuneom znaci da ako se nastave problemi da je do HDD-a ili do napajanja? health stanje i na ovome i na HDD-tuneu mu je sve ok tako da bi nesto moglo drugo biti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 18:46 (Replicant).
9 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje ekrana nakon zvuka

Evo slika i sa HDDTUNE a na error scan sve ok nema gresaka http://postimg.org/image/deftayeyn/

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka
Replicant kaže...

Evo slika i sa HDDTUNE a na error scan sve ok nema gresaka http://postimg.org/image/deftayeyn/

 I vracamo se na ono što sam ti odmah rekao!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje ekrana nakon zvuka
Replicant kaže...

Evo slika i sa HDDTUNE a na error scan sve ok nema gresaka http://postimg.org/image/deftayeyn/

da izgleda da je ok

Seriously?
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2015 0:34 (compov).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice