Zbranjeno snimanje maxtv na avertv hybrid volar hd

poruka: 9
|
čitano: 6.720
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Zbranjeno snimanje maxtv na avertv hybrid volar hd

dobar dan

imam avermedia avertv hybrid volar hd, i sa kompozitnim kablom sam prikljucio na maxtv da mogu gledati maxtv na tv kartici od laptopa (ne toliko za gledanje maxtva koliko za snimanje)

problem se javlja, da mogu snimati programe koji se mogu snimati u snimalici od maxtva, oni programi koji se ne mogu snimati u maxtvu ne mogu snimati ni na hard disk, jer software od tv kartice javlja da je zabranjeno snimanje...

 

jel ima koja altrenativna stvar da se moze snimati ulaz od kompozitnog kabla? ili kako maknuti zastitu od programa za gledanje na laptopu?

 

i da, ne lovim taj program sa antenom (obn), pa ne mogu snimati obican dvbt... 

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zbranjeno snimanje maxtv na avertv hybrid vola

Haha teško da ti tu bude ko objasnil kak maknuti zastitu, to ti je onda isto ko da pricas o crackiranju programa....

16 godina
offline
Zbranjeno snimanje maxtv na avertv hybrid volar hd
a cuj ono, i je i nije... ovo je samo spajanje kablova sa maxtv na laptop prakticki :)

i hrt, rtl, nova itd mogu snimati sve bez problema, al ove ostale koje ne mozes snimati u snimalicu, ne mogu ni na hard... tak da nije neko varanje i sta ja znam.... bar po meni :)
People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zbranjeno snimanje maxtv na avertv hybrid vola

Nećeš niti moći snimati te programe jer imaju copy protection system. A svi proizvođači uređaja koji snimaju poštuju taj sistem. U osnovi se radi o zaštiti analognog signala gdje su u vertikalnu sinhronizaciju dodani ekstra pulsevi, a uređaji to prepoznaju i neće snimati. Postoje 'video copy protection' naprave koje se ubacuju između izvora i snimača koje eliminiraju tu zaštitu s većom ili manjom efikasnosšću i kvalitetom slike. Imaš toga k'o salate - googlaj, osobno nisam isprobavao. Ili ako imaš neki od kineskih uređaja koji ne poštuju taj copy ps :o).

16 godina
offline
Zbranjeno snimanje maxtv na avertv hybrid volar hd

ok tnx...;)
nasao sam drugu stvar

mms://62.162.99.150/OBN

jel se moze s kojim programom snimati stream?
sa vlcom mogu samo gledat hehe :)

 

 

EDIT: skuzio sam kak se snima s vlcom :)

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 0:08 (Aki).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zbranjeno snimanje maxtv na avertv hybrid volar hd

Snimati stream kao s neke web stranice? Fraps. Samo ga upalis i picis snimas kolko te volja. A kad ti kasnije zatreba taj stream i ako ga hoces smanjiti samo izrezes ostatak browsera ili sta vec.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zbranjeno snimanje maxtv na avertv hybrid volar hd
People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Zbranjeno snimanje maxtv na avertv hybrid volar hd

Taj copy protection me malo brine. 

Ja isto zelim snimiti recimo El Classico u ponedjeljak sa Arena 2 na mom DVD snimacu, koji je kompozitno spojen, ali isto mi javlja da nemoze, jer je zasticeno bla bla. 

E sad, jeli to pravno u redu, nekako mi se cini da i nije. Zar za osobne potrebe ja nebi mogao moci to snimiti? tu se nista ne krsi?! Hm ... Sumnjivo xD 

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Zbranjeno snimanje maxtv na avertv hybrid vola
sardax kaže...

Taj copy protection me malo brine. 

Ja isto zelim snimiti recimo El Classico u ponedjeljak sa Arena 2 na mom DVD snimacu, koji je kompozitno spojen, ali isto mi javlja da nemoze, jer je zasticeno bla bla. 

E sad, jeli to pravno u redu, nekako mi se cini da i nije. Zar za osobne potrebe ja nebi mogao moci to snimiti? tu se nista ne krsi?! Hm ... Sumnjivo xD 

Pravno je vjerojatno u redu (ali ne sigurno), ali moralno sigurno nije u redu i samo vam govori kako danas kada KUPITE software ili uzmete MaxTV ili tako nesto ustvari uopce nista KUPILI nista, nego dobili vrlo ograniceno pravo koristenja na nacin na koji se velikim korporacijama svidja. E pa sad... najbolje je bojkotirati takve stvari koliko se moze i kad ima alternative.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice