zujanje iz zvučnika

poruka: 16
|
čitano: 9.533
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
zujanje iz zvucnika

pozdrav, imam doma starije zvucnike ms ml-t208 i problem je u tome sto zvucnici jako zuje kada se ukljuce, ali samo mali zvucnici dok subwoofer uopce ne zuji i savrseno radi. Znaci ukljucim subwoofer i sve je u redu, cim stavim crveni ili bijeli kabl iza u utor subwoofera javlja se vrlo jako zujanje, doslovno onako bzzzzzzzzzz, neki puta jače, neki puta slabije. I jos je jedna stvar u tome da kada pojacam zvucnike dok svira muzika zujanje nestane, čim smanjim volume opet počnu. Stavio sam i sliku da vidite o cemu je rijec, cim utaknem crveni ili bijeli kabel pocnu zujati, dok za to vrijeme subwoofer radi savrseno, znaci samo mi mali zvucnici zuje. Posudio sam i ground loop izolator, no kada ukljucim zujanje skoro nestane ali nema mi zvuka u zvučnicima, znaci to vjerojatno nije rjesenje.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
zujanje iz zvučnika

Jesi li ih testirao na drugom računalu? Možda zvučim kao prosječan serviser ali ima više mogućnosti: od neispravnog utikača do probijanja kondezatora...

Moj PC  
1 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
zujanje iz zvučnika

nisam ih testirao na drugom racunalu ali sam ih maknuo iz te uticinice na kojoj je komp i probao na drugoj uticnici i pritom sam spojio mobitel umjesto kompa ali isto se javlja, otvorio sam kutiju i pogledao kondenzatore ali mi ne izgledaju napuhani, mislim da je do napajanja u subwooferu

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: zujanje iz zvučnika

...probaj tako na mobitelu bez WiFi u prostoriji i ugašenog PC-a. Moguće da preko kablova od zvučnika VF prođe do pojačala a na sub se ne čuje jer je on filtriran samo za niže frekvencije a šum je više frekvencije.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
zujanje iz zvučnika

evo iskljucio sam wifi i kompjuter skroz ali kada upalim zvucnike ista prica, opet ova dva mala zuje

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
zujanje iz zvučnika

moguce da je peglanje napona u samom zvucniku probilo.
takoder mzoe bit da je potenciometar riknuo. i da zato zuji.

Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: zujanje iz zvučnika

tako sam si i mislio da je problem u samom napajanju, a kolko je meni poznato to se ne isplati popravljati ili?

10 godina
offline
Re: zujanje iz zvučnika

U ta dva što gore priključuješ nema nikakve elektronike već samo u toj kutiji sa sub-zvučnikom je transformator ( dvi vide sa podloškom ga drže) i pločica pojačala je u toj kutiji, može brujati i radi blizine među njima , ali tada bi brujalo od kad je kupljen. Ako se to tek pojavilo moglo bi biti do elektrolitskih kondenzatora....odvij tih 6 vijaka i provjeri da li su ti veći kondenzatori napuhani ili iscurili po pločici pojačala, a ako znaš sa lemilicom mogao bi ih zamjeniti sa odgovarajućim istog napona i kapaciteta.

9 godina
neaktivan
offline
zujanje iz zvučnika

otvarao sam ih, no samo je jedan veci kondenzator i cini mi se ispravan, kao i ostali

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
zujanje iz zvučnika

Pregledaj i kondezatore na visokotoncima.

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
zujanje iz zvučnika

evo otvorio sam visokotonca ali unutra je samo zvučnik nema kondenzatora, i da zaboravio sam reci, ova zelena lampica mi takodjer ne svijetli koja bi trebala naravno kada je subwoofer upaljen, dali je mozda problem do potenciometra?

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 13:41 (darax).
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: zujanje iz zvučnika

do potenciometra nebi trebalo biti.... ali zna se desiti da mu spojevi na pločici popucaju te ih je potrebno prelemiti iznova, znači lemilica i malo tinol žice :)

Usput pregledaj pločicu da nije možda negdje napukla pogotovo ako ima težih djelova na njoj ( naprimjer hladnjak integralnih kola ) ...jer me na to navodi ta led-ica što neradi.

15 godina
offline
zujanje iz zvučnika

ako nije do samih zvučnika probaj promjeniti bananicu (kabal) jer meni je isto tako bilo dok nisam promjenio činčeve (crveni i bijeli), tj. čitavi kabel

Tarzan skače u mekinje.
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: zujanje iz zvučnika
ray_OGF kaže...

ako nije do samih zvučnika probaj promjeniti bananicu (kabal) jer meni je isto tako bilo dok nisam promjenio činčeve (crveni i bijeli), tj. čitavi kabel

Signal od pojačala preko ta dva činča ide kablom do zvučnika, zvučnik nemože sam proizvoditi brujanje a kabal ako je u prekidu/kratkom spoju  neće taj zvučnik raditi.

Brujanje nastaje u pojačalu ( da je u PC čulo bi se i na sub-u). Pojačalo vjerujem ima dva integrirana  kola, jedno za sub i drugo stereo za ta dva srednjotonca.

15 godina
offline
Re: zujanje iz zvučnika
AF139 kaže...
ray_OGF kaže...

ako nije do samih zvučnika probaj promjeniti bananicu (kabal) jer meni je isto tako bilo dok nisam promjenio činčeve (crveni i bijeli), tj. čitavi kabel

Signal od pojačala preko ta dva činča ide kablom do zvučnika, zvučnik nemože sam proizvoditi brujanje a kabal ako je u prekidu/kratkom spoju  neće taj zvučnik raditi.

Brujanje nastaje u pojačalu ( da je u PC čulo bi se i na sub-u). Pojačalo vjerujem ima dva integrirana  kola, jedno za sub i drugo stereo za ta dva srednjotonca.

znam da, ali ne mora bit da će totalno prestat raditi, meni su zujili dok nebi okrenio konektor na kablu ili pomjero kabal kod činčeva

Tarzan skače u mekinje.
9 godina
neaktivan
offline
zujanje iz zvučnika

evo opet sam sve pregledao, nista nije napuklo, kondenzatori su cijeli ne curi nista iz njih niti su napuhani, sve mi se cini da se tu nema kaj vise gledat niti popravljat moze bit 100 stvari a tako mala plocica unutra.

 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice