Zujanje dok ucitava stranice na internetu

poruka: 32
|
čitano: 10.639
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Pozdrav decki i cure, molim za pomoc.

 

Cvrcanje/zujanje necega dok ucitava google stranicu sa puno slika, cvrci, krci zuji ali tiho, mozda je tiho ali smeta jer ga cujem sad non stop.

Znaci google search slike i scrolam prema dole dok jos nije ucitao sve i on pomalo zastane i cvrci/zuji dok se stranica do kraja neucita? 

Isto tako zuji ako je stranica veca pa dok je neucita cujem isti zvuk :(

 

Ima li tko ideju? Slici  mi zvuku rada procesora ili mozda modema ili lud sam vec nemam pojma :(

 

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 9:06 (Praedator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu

To grafička zna cvrčati. Javi se to ponekad i kad si u filmiću u nekoj igri ili slično. Ništa strašno ni problematično.

magistar prava (diplomu još nisam poderao)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
Korny1603987 kaže...

To grafička zna cvrčati. Javi se to ponekad i kad si u filmiću u nekoj igri ili slično. Ništa strašno ni problematično.

Neznam, graficka je nova. sapphire 7770 hd ghz edition.

 

Zvuci mi vise kao modem ili procesor, taj tip zujanja/krcanja.

Što hladnije to bolje :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Sad cujem da zuji kad otvaram bilo sto od programa na kompu, dakle bilo koji rad procesora i cuje se zujanje :(

Što hladnije to bolje :)
16 godina
neaktivan
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Ako imaš koju drugu grafičku, provaj je stavit pa vidi šta će bit. (čisto da isključiš tu mogučnost ako nije do nje). Ajde pa javi.

ANTI_Fejzbukovac
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 9:17 (Riba).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu

A nemam drugu, staru sam prodao :(

Zvuci mi kao smetnje radio stanice dok radi, cvrci/zuji/krci

Nedavno sam stavio zadnji LAN driver, probat cu ga vratit nazad pa vidjeti da nije do njega.

Ili mi procesor krepava :(

Što hladnije to bolje :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Nije graficka u pitanju a ni modem. Cuje se procesor u svakom otvaranju programa zuji/krci.

 

Sta mu se desava?

 

Sad sam instalirao windows update i dok instalira cujem taj isti zvuk. :(

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 9:42 (Praedator).
13 godina
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Mislim da imamo slican problem. Samo sto nakon sto se meni pojaca ta neka lagana frekvencija izgasi komp.?

Znaci zuji ti ko neka niska frekvencija, a tu i tamo pritiskom na pojedine datoteke frekvencija se izoblici?

Ja imam taj problem odkad sam promijenio maticnu , proc, i rame.  sa starom komponentama nije bilo problema dtako da nevjerujem da je problem u napajanju. U servisu su mi rekli da bi moglo biti do neispravnog rama ili maticne.problem jos nije rijesen.danas ga nodim kod kolege koji radi u jednom servis centru pa ce on pogledat

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 10:09 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
marxone kaže...

Mislim da imamo slican problem. Samo sto nakon sto se meni pojaca ta neka lagana frekvencija izgasi komp.?

Znaci zuji ti ko neka niska frekvencija, a tu i tamo pritiskom na pojedine datoteke frekvencija se izoblici?

Ja imam taj problem odkad sam promijenio maticnu , proc, i rame. 

Pa recimo, samo meni se negasi komp za sada :(

 

Molim znalce za pomoc.

Što hladnije to bolje :)
13 godina
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
Praedator kaže...
marxone kaže...

Mislim da imamo slican problem. Samo sto nakon sto se meni pojaca ta neka lagana frekvencija izgasi komp.?

Znaci zuji ti ko neka niska frekvencija, a tu i tamo pritiskom na pojedine datoteke frekvencija se izoblici?

Ja imam taj problem odkad sam promijenio maticnu , proc, i rame. 

Pa recimo, samo meni se negasi komp za sada :(

 

Molim znalce za pomoc.

 

Gle meni je prvo vratio sve postavke na default u biosu i instalirao ponovo win7. Tako da se ne gasi sad .tu i tamo nakon instala sistemskih datoteka kad mi restarta komp pri ucitavanju ponekad izgasi..sad kad vidim da iti imas problem isti sve vise brijem da je proc mada mi je cudno da on takve frekvencije proizvodi . Kod mene je problem jos veci jer sam kupio tu s foruma maticnu i procesor a kolega kaze da je sve ok s komponentama al ocito nije jbg

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
marxone kaže...
Praedator kaže...
marxone kaže...

Mislim da imamo slican problem. Samo sto nakon sto se meni pojaca ta neka lagana frekvencija izgasi komp.?

Znaci zuji ti ko neka niska frekvencija, a tu i tamo pritiskom na pojedine datoteke frekvencija se izoblici?

Ja imam taj problem odkad sam promijenio maticnu , proc, i rame. 

Pa recimo, samo meni se negasi komp za sada :(

 

Molim znalce za pomoc.

 

Gle meni je prvo vratio sve postavke na default u biosu i instalirao ponovo win7. Tako da se ne gasi sad .tu i tamo nakon instala sistemskih datoteka kad mi restarta komp pri ucitavanju ponekad izgasi..sad kad vidim da iti imas problem isti sve vise brijem da je proc mada mi je cudno da on takve frekvencije proizvodi . Kod mene je problem jos veci jer sam kupio tu s foruma maticnu i procesor a kolega kaze da je sve ok s komponentama al ocito nije jbg

A cuj i ja sam kupio polovni komp, tj mjenjao za laptop nemam garancije za pola stvari, procesor je i5 760 i taj zvuk cujem samo kad ugasim 3 ventilatora a ostali rade na 600rpm i kada je potpuna tisina.

Znaci nista glasno, ali cuje se a i imam osjecaj da mi komp sporo otvara sve, na trenutke zastajkuje prilikom otvaranja programa a mislim da nebi trebao.

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 10:23 (Praedator).
13 godina
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Meni samo povremeno uleti ta frekvencija, a nakon laganog pojacavanja restarta . {#}

Danas ce ga jos kolega pogledat a nakon toga ako bude isto prodavac ce morati nekako rijesiti situaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Ja sam davno imao takav problem koji vjerujem ti jako iritira jer sam ja poludio od toga zvuka.

Na matičnoj ploči jedna zavojnica je cvrčala, visoki zvuk i to uvijek pri određenim radnjama.

Proveo sam sate i sate proučavajući problem i jedino riješenje ti je ili promijena komponente (sve što ima kondenzatore/zavojnice mbo, gpu, psu etc.) ili stavljanje vrućeg ljepila oko zavojnice/kondenzatora da ublaži zvuk.

CPU 100% neispušta zvuk tako da to možeš odmah isključiti.

Sve to se događa zbog proizvođačevog "ultra" kvalitetnog izbora komponenata.

Dakle ako se hoćeš riješiti tog zvuka zamijeni komponentu koja svira ili vruće ljepilo.

Pozdrav

Sajko
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Eto gluposti, prestalo zujanje... {#}

 

Prerano sam se ponadao, nije prestalo :(

 

Muka mi je vise od kojekakvih zvukova {#}

 

 

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 11:57 (Praedator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Samo da zakljucim da neostane nedovrseno.

Zvuk proizvodi HDD jer cuje se samo dok lampica od HDD-a na prednjem panelu blinka ili svjetli ako je veci posao u pitanju.

 

{#}

Što hladnije to bolje :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
Psycho_Cro kaže...

Ja sam davno imao takav problem koji vjerujem ti jako iritira jer sam ja poludio od toga zvuka.

Na matičnoj ploči jedna zavojnica je cvrčala, visoki zvuk i to uvijek pri određenim radnjama.

Proveo sam sate i sate proučavajući problem i jedino riješenje ti je ili promijena komponente (sve što ima kondenzatore/zavojnice mbo, gpu, psu etc.) ili stavljanje vrućeg ljepila oko zavojnice/kondenzatora da ublaži zvuk.

CPU 100% neispušta zvuk tako da to možeš odmah isključiti.

Sve to se događa zbog proizvođačevog "ultra" kvalitetnog izbora komponenata.

Dakle ako se hoćeš riješiti tog zvuka zamijeni komponentu koja svira ili vruće ljepilo.

Pozdrav

Mislis da mi sezbog toga igasi komp?

13 godina
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

maticna je defektna, tj neki kond. na njoj sad mi je i to kolega iz jednog servisa provjerio i objasnio, svi ventovi su provjereni da mozda ne cvile i ostale komponente su ok, hard ok, grafa ok, ram ok, ..evo opet palim komp nestigne ni uci u windowse...izgasi se.(dosta jako zuji) .  nakon toga palim ponovo ulazi u windowse komp se negasi ali pri svakom pokretu i kliku opet se cuje . necu vise ni pokusavati da mi ne izgori neki k.  {#}   evo uploado sam da se cuje taj iritirajuci kondenzator ili sta vec   . kolega s foruma  je imao pravo. nesto s maticne ploce je.

moram zahvaliti kolegi s foruma koji mi je prodao tu maticnu i proc. sad trenutno nemam ni kompa ni novce.{#}

 

potrebno je pojacati zvucnike malo jace da se cuje

 

http://db.tt/7aKKFtu8

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu
moguće da je problem u napajanju, ja imam na jednom starom kompu istu situaciju.
Cvile kondenzatori, jer sve ostale komponente sam testirao s dugim napajenjem i sve je u redu.
Sakač
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
marxone kaže...

maticna je defektna, tj neki kond. na njoj sad mi je i to kolega iz jednog servisa provjerio i objasnio, svi ventovi su provjereni da mozda ne cvile i ostale komponente su ok, hard ok, grafa ok, ram ok, ..evo opet palim komp nestigne ni uci u windowse...izgasi se.(dosta jako zuji) .  nakon toga palim ponovo ulazi u windowse komp se negasi ali pri svakom pokretu i kliku opet se cuje . necu vise ni pokusavati da mi ne izgori neki k.  {#}   evo uploado sam da se cuje taj iritirajuci kondenzator ili sta vec   . kolega s foruma  je imao pravo. nesto s maticne ploce je.

moram zahvaliti kolegi s foruma koji mi je prodao tu maticnu i proc. sad trenutno nemam ni kompa ni novce.{#}

 

potrebno je pojacati zvucnike malo jace da se cuje

 

http://db.tt/7aKKFtu8

 

Pa da, kod tebe svira :), kod mene je to potpuno drugaciji zvuk. A cuj, koju maticnu sada imas i koliko si ju platio?
Što hladnije to bolje :)
13 godina
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
ssebastijan kaže...
moguće da je problem u napajanju, ja imam na jednom starom kompu istu situaciju.
Cvile kondenzatori, jer sve ostale komponente sam testirao s dugim napajenjem i sve je u redu.

ma radi provjereno prijatelju, 550W Chieftec napajanje

Praedator kaže...
marxone kaže...

maticna je defektna, tj neki kond. na njoj sad mi je i to kolega iz jednog servisa provjerio i objasnio, svi ventovi su provjereni da mozda ne cvile i ostale komponente su ok, hard ok, grafa ok, ram ok, ..evo opet palim komp nestigne ni uci u windowse...izgasi se.(dosta jako zuji) .  nakon toga palim ponovo ulazi u windowse komp se negasi ali pri svakom pokretu i kliku opet se cuje . necu vise ni pokusavati da mi ne izgori neki k.  {#}   evo uploado sam da se cuje taj iritirajuci kondenzator ili sta vec   . kolega s foruma  je imao pravo. nesto s maticne ploce je.

moram zahvaliti kolegi s foruma koji mi je prodao tu maticnu i proc. sad trenutno nemam ni kompa ni novce.{#}

 

potrebno je pojacati zvucnike malo jace da se cuje

 

 

 

 

http://db.tt/7aKKFtu8

 

Pa da, kod tebe svira :), kod mene je to potpuno drugaciji zvuk. A cuj, koju maticnu sada imas i koliko si ju platio?

asrock 770 extreme 3, al stara abitova radi ko nova neznam koji sam k. uopce iso mjenjat to sve, al jbg najvise zbog procesora starog 5200+

prva kupnja na forumu i pusiona {#}

11 godina
neaktivan
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Nadam se da mogu nekom pomoči pošto i sam već dva mjeseca vodim rat s istim problemom.

Sve pametne glave će vam govoriti crklo ovo crklo ono no to nije bit ove priče!

Opisat ću vam točno moj problem s kojim se susreču veći broj korisnika u svijetu i još nismo uspijeli riješiti taj problem :(

Svaka promjena slike na lcd monitoru izaziva zujanje u zvučnicima i to tako sitno zujanje da bez obzira jer smanjen volumen ili ne je uvijek istog inteziteta i iritira korisnika.

Da odma skinemo sumnju sa postavkama zvuka max volumen i slične stvari sve probano ne radi...

Isto tako probani svi drajveri no o tom u nastavku priče..

Testna stranica za taj zvuk je  24 sata pošto ima puno flash animacija koje svaki put kad se animazija promjeni zujanje se pojavi...isto tako kad prelazite mišem preko tih prozora javlja se zujanje..

Da odma demantiran nije miš ni tipkovnica jer je probano više konfiguracija žičnih i bežičnih..

Isto tako kad sve isključim iz računala mislim na usb wireles i sl ista stvar...probano i više monitora...

Da ne spominjem da sam i matičnu poslao na servis misleči da je u kvaru zvučna kartica...ljudi poslali novu matičnu..Prva je bila ASRocK P67 extreme 4 Gen3 a sad su mi dali ASRocK Z77 Extreme 6

Ista stvar i dalje...

Izvađeno sve iz kučišta misleći da ono negdje ne probija i sve stavljeno na drveni stol i probani ista stvar zuji i dalje...

Da napomenem da je kupljeno i novo Corsair napajanje da i tu sumnju skinemo s vrata...ništa opet isto...

Sad će neki reći to je do uzemljenja! nije probana i struja iz druge nove kuče dovedena posebnim kablom jer ovo više graniči s ludilom...

E da ne zaboravim probana i externa zvučna sound blaster ista stvar zuji i dalje..

Kupljen i novi ssd disk pa probano samo ploča napajanje i ssd bez drugog diska od terabajta da skinemo i sumnju s njega i zuji opet....probano 4 kompleta zvučnika od tog dva kompleta iz dučana..

Ajmo dalje...mislim da vam je već pun kufer čitanja ali ovo je svjetski problem koji muči ljude a tvornice se ograđuju..

Probana je ploča i bez grafičke i drajvera Radeon HD6850 iako sam sumnjao i na nju ali nije ni ona...

Probano je i bez ijednog ventilatora paljenje mislim i čak na procesor da koji od njih ne pravi problem opet ništa..naravno samo na kratko da se ne pregrije!

Probano je i okretanje utičnica bla bla na sve moguče načine s fazom bez faze ništa problem i dlje isti...

Isključeni svi aparati u kuči i antene da nešto od njih ne pravi problem isto i dalje...

Mislio sam da je problem u flashu bla bla ono isklučivanje u browseru opet ništa...

Da nebi nekom palo na pamet dvd rw probano i bez toga...isto

Jedina stvar koju nisam probao je zamjena procesora koji savršeno radi i memorije koja radi bez greške 2x4gb ali i to ću promjeniti pa javim rezultat...

Moja sumnja je da je sve do drivera za te nove čipsete realtek 898 jer vidim da proizvođači davaju na određene verzije biosa druge drajvere kojih nema na službenim stranicama realteka

zadnji službeni trenutno je 2.70 a oni nude neke 3.xxxxxx bla bla sve mi to malo smrdi....probao sam i njih ali bez uspjeha!

Nadam se da će ovo nekom pomoći HVALA :)

 

 

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Da li ste riješili problem? Potpuno isti problem kako ga opisuje Tomimotorsport javlja mi se zadnjih par dana i sada mi se počelo i restartati računalo nakon čega me pita kako da pokrene windowse .  Dakle iritantno tiho zujanje iz zvučnika i restart pojavljuje se i kada testiram grafu FurMark-om. Kako ste riješili problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Pojavljuje li se plavi ekran? Kakve su temperature?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Ne pojavljuje se plavi ekran, a temp su kao i kada sam zadnji puta isprobavao furmark samo radi probe, naravno nije bilo nikakvih problema.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
Praedator kaže...

Samo da zakljucim da neostane nedovrseno.

Zvuk proizvodi HDD jer cuje se samo dok lampica od HDD-a na prednjem panelu blinka ili svjetli ako je veci posao u pitanju.

 

{#}

 

HDD sigurno ne proizvodi takav zvuk, kod njega je zvuk više nalik grebanju (zbog mehanike), a ne iritantnom "cvrčanju".

Kao što je neko napisao, vjerojatno je problem u zavojnicama, kondezatorima..

 

Da eliminiraš problem drivera i OS-a, bootaj neki linux i ponovi radnje u kojima ti se javlja problem..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
didoni kaže...

Ne pojavljuje se plavi ekran, a temp su kao i kada sam zadnji puta isprobavao furmark samo radi probe, naravno nije bilo nikakvih problema.

 Evo malo prije mi se računalo ugasilo:( i nekoliko minuta ga nisam mogao upaliti.  Molim mišljenja!

12 godina
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
Ista stvar se je i meni dogadala prije par godina. Koristio sam nekakvo no-name napajanje i nakon promjene napajanja, cvrcanje je prestalo.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
siljo90 kaže...
Ista stvar se je i meni dogadala prije par godina. Koristio sam nekakvo no-name napajanje i nakon promjene napajanja, cvrcanje je prestalo.

 Thx napajanje je staro 6-7  godina. Probat ću s drugim 

 

15 godina
offline
Zujanje dok ucitava stranice na internetu

Kod mene je to zujanje prisutno samo na bijeloj podlozi kada surfam, npr. kao na forumu bijela podloga dok skrolam mišem. Zvuk se čuje samo iz slušalica ili zvučnika, onako relativno tiho i blago zujanje, no nije previše iritantno. Imao 3 kompjutera sa potpuno različitim komponentama i na svima isto. 

 

Stvar je poprilično misteriozna jer sam primijetio isto i na TV-u kada gledam film preko DVBT-a i to samo kada se pojavi većinski bijela podloga na ekranu. Znači na kompjuteru samo dok surfam, skrolam po stranici, a na TV-u kada gledam filmove preko DVBT-a. Zanimljivo da isti taj film na kompjuteru kada se pojavi scena npr. sa snijegom ne proizvodi zvuk kao na TV-u. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zujanje dok ucitava stranice na internetu
boxer kaže...

Kod mene je to zujanje prisutno samo na bijeloj podlozi kada surfam, npr. kao na forumu bijela podloga dok skrolam mišem. Zvuk se čuje samo iz slušalica ili zvučnika, onako relativno tiho i blago zujanje, no nije previše iritantno. Imao 3 kompjutera sa potpuno različitim komponentama i na svima isto. 

 

Stvar je poprilično misteriozna jer sam primijetio isto i na TV-u kada gledam film preko DVBT-a i to samo kada se pojavi većinski bijela podloga na ekranu. Znači na kompjuteru samo dok surfam, skrolam po stranici, a na TV-u kada gledam filmove preko DVBT-a. Zanimljivo da isti taj film na kompjuteru kada se pojavi scena npr. sa snijegom ne proizvodi zvuk kao na TV-u. 

 Da li imaš uzemljenje na svim utičnicama?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice