Zvuk sa matične u igrama + video

poruka: 5
|
čitano: 1.150
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Zvuk sa matične u igrama + video

Pozdrav!

Evo ovako, da ne duljim, kada god upalim neku igru čujem nekakav zvuk kao coil whine sa područja matične (video ispod link).

Specifikacije: i5 4460, asus h81m-k, gtx 1060, seasonic focus plus 750watt.

Što sam napravio:

- prvo sam mislio da je napajane, kupio sam novo, isti problem, ali ok napajanje novo je zbilja super

- grafička nije, testirana na drugom računalu, u msi afterburneru pojačao ventiltaore kada nije u igri čisto da vidimo jesu ventilatori - nisu

- sustav je relativno dobro ohlađen sumnjam da su neka pregrijavanja u pitanju

- updateo sam bios i stvar se ne mjenja

- garanciju nemam (instar i "5 godina garancije ako platiš servis LUL")



Eto, pogledajte video (pri kraju videa ugasim witchera čisto da vidite kakav je zvuk izvan igre, ako je loša kvaliteta mogu ponovno snimit).

https://www.dailymotion.com/video/x6n99rn

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zvuk sa matične u igrama + video

Bok,

 

Nisi objavio video "publish"

- To što čuješ "coil whining" kako ti to nazivaš.. ti zvukovi mogu doći samo s dva mjesta.

1. Matična ploča - prilikom opterećenja (igranje zahtjevnih igrica) može se čuti jedan od kondenzatora (provjeri da li je jedan možda napuhan)

2. Grafička kartica - isto tako priliko opterećenja i isto tako jedan od kondenzatora

 

Također, nisi napisao da li koristiš SSD ili HDD za pohranu. Neki diskovi isto znaju proizvoditi zvukove pri većim okretajima :)

 

 


Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Zvuk sa matične u igrama + video

Ovako,

 

probao sam tri grafičke, različite, u tjedan dana i SVAKA whinea i krči kao luda u bilo kakvoj igri.

 

Što sam probao:

 

- zamjeniti produzni

- staviti u novu uticnicu

- flashati bios na najnoviji

- power settings u maticnoj ploci

-  drugi hdmi kabl

- bez interneta, bez usba, bez ukljucenih front panel jackova i usbova

 

No, svaka grafička cvili i krči u bilo kakvom loadu.

 

Napajanje seasonic focus plus gold 750watt (novo je, na starom napajanju ISTI problem).

 

Krivac? NE ZNAM JOŠ.

 

Sumnjam na matičnu ploču koja je micro atx format i bila je budget asus h81m-k da jednostavno ne moze podnijeti to sve. Misljenja? Ja više ne znam šta da radim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvuk sa matične u igrama + video
nhooydz kaže...

Sumnjam na matičnu ploču koja je micro atx format i bila je budget asus h81m-k da jednostavno ne moze podnijeti to sve. Misljenja? Ja više ne znam šta da radim.

Probaj se malo pozabaviti sa driverima grafičke kartice, starije-novije verzije isprobati.

Ploča ukoliko je ispravna, ne može stavarati probleme, ma kao mala ili jeftina bila,

možeš u BIOSu ugasiti C6 i C7 power state.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 15:01 (Valentin17).
9 godina
offline
Re: Zvuk sa matične u igrama + video
Valentin17 kaže...
nhooydz kaže...

Sumnjam na matičnu ploču koja je micro atx format i bila je budget asus h81m-k da jednostavno ne moze podnijeti to sve. Misljenja? Ja više ne znam šta da radim.

Probaj se malo pozabaviti sa driverima grafičke kartice, starije-novije verzije isprobati.

Ploča ukoliko je ispravna, ne može stavarati probleme, ma kao mala ili jeftina bila,

možeš u BIOSu ugasiti C6 i C7 power state.

 

 

Zaboravih napomenuti da su sve grafičke koje sam probao (Gigabyte gtx 960, MSI r9 390, MSI 1060 6gb, Asus Dual 1060 3gb, KFA2 1060 6gb, RX580 xfx 8gb), radile  u drugim računalima normalno. Ha probat cu jos po tome prckati, nema mi ni puno opcija u maticnoj više što nisam pogasio. :D

 

Jedino što je mozda da sam fizicki oštetio maticnu kada sam prebacivao konfiguraciju u novo kuciste, iako se sjecam da se to događalo i prije toga. Probam pa javim, hvala!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice