Acquiring network address..

poruka: 18
|
čitano: 17.437
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Acquiring network address..
pitanje

dakle..

kad skidam nekaj s neta, uglavnom sa rapida, usred downloada mi se u trayu pojavi poruka koja, uz ikonu, ima ovaj gore naziv iz naslova..

i naravno, download propadne. slučaj ide ugl. ovako.. skinem jedan part, reconnectm, skidam drugi i usred dl-a se prekine veza.. i tako nebrojeno puta..

kolko sam skužio, problem je negdje u routeru ili mrežnoj.. i vjerojatno se može srediti u nekom config-u Neodlučan

ista stvar mi se događala i na prošlom routeru tako da nije neki fizički kvar.

to mi se ne čini kao neki uobičajen problem pa vas pitam za savjet.. Neodlučan već me iritira, naporan je, razbio bi ga :D

 

 

i još jedno pitanje..

kaj sve moram upisat u ovaj config koji vidite na slici?

 

http://i31.tinypic.com/15q55dl.jpg

 

 

hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 17:56 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Acquiring network address..

Acquiring network address znači da ti nije dodjeljena mrežna adresa od DHCP servera - to obično znači da si na trenutak izgubio konekciju (imaš li wireless ? slično sam primjetio kod korištenja wirelessa - na nekim računalima) - mogao bi biti problem s mrežnom karticom ili routerom ili kablovinjem.....

 

 

U config-u obično ili dobiješ sve podatke od DHCP-a (U tvom slučaju to može biti i router) ili ih sve moraš upisati ručno s tim da postavke trebaš upisati tako da odgovaraju tvom ISP-u (njegov DNS npr kod vipneta su dns-ovi 212.91.97.3 i 212.91.97.4.....gateway bi trebala biti adresa twog routera, a adresu i subnet bi trebao dati isto u skladu s routerom tj u istom subnetu druga adresa....No da ne dužim , ostavi to na automatici - nisam siguran dopušta li ti tvoj provider statičko....

 

 

 

 

Gru
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 18:59 (gru).
16 godina
offline
RE: Acquiring network address..
gru kaže...

No da ne dužim , ostavi to na automatici - nisam siguran dopušta li ti tvoj provider statičko....

 

 Samo da se nadovezem : NE dopusta!
Jedino ako napravis port forward!

Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
offline
RE: Acquiring network address..

kako si spojen na internet i preko koga? koliko je racunala u mrezi?

 

ako si spojen na t-com ..

 

upisi

 

192.168.1.10

255.255.255.0

192.168.1.1

 

195.29.150.3

195.29.150.4

 

probaj pa javi ..

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2008 10:06 (mr.ezrider).
16 godina
offline
RE: Acquiring network address..
autorov komentar

1 komp je u mreži, žični D-Link router..

tcom provider..

s upisanim adresama mi radi kak spada..

hvala! ;)

16 godina
neaktivan
offline
Acquiring network address..

gledaj, ako ces imat wireless, uvijek ce ti biti taj problem... preporucam ti da skines free download manager, koji nastavlja download nakon prekida, a i skida puno brže... vidjet ces princip i vjeruj mi da ce ti se svidjet program... skida u C:\Downloads

 

 

EDIT: sad sam skuzio da nemas vajrles, ali ipak koristi taj program... ugl. upisi one navedene parametre...

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.4.2008 22:45 (kompotko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Acquiring network address..

meni se nešto slično ovom počelo redovito pojavljivati.

kad se spojim, u detaljima pod status mi piše "acquiring network adress" i nemam pristup internetu, iako kaže da je signal strenght very good / excellent. i onda kliknem na "repair" gdje nakon 5 minuta stane na dijelu "renewing your IP adress". i onda posli tog mogu normalno ići na internet.

samo mi smeta što to moram radit skoro svaki drugi put kad se spajam na internet...

 

molim pomoć!

 

 

ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Acquiring network address..
proverite dali imate i dal je namesteno lifetime IP adrese...mozda vam u routeru namesteno da IP adresu dodeljuje na svakih ~10H
K'eni pa te vat' ;)
13 godina
neaktivan
offline
Acquiring network address..

Ciao, I need help!

 

Ovako, u mreži su spojena 4 kompjutera i sad...oko jednog smo nešto čačkali i on je "ispao" iz mreže. To znači da ne može ići na internet, nitko ga ne vidi na my network places, niti on vidi ikoga na my network places. A svi ostali kompjuteri rade. Resetirala sam i komp i ruter i ništa. Kada sam gledala IP adresu pisalo je 0.0.0.0, a kada idem na internet vezu tamo mi pišu ok te adrese, ali stalno radi "acquiring network adress". Di trebam upisati te prave IP adrese?

 

Hvala

 

p.s. ako može jednostavnijim jezikom objašnjenje jer sam ja malo tudum za kompjutere

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acquiring network address..

mr ezrider je dao točan odgovor :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acquiring network address..
kemiska83 kaže...

mr ezrider je dao točan odgovor :)

probaj OVDJE

Work like you don't need money, love like you've never been hurt, dance like no one's watching And SEED LIKE THERE IS NO BANDWIDTH LIMIT
13 godina
neaktivan
offline
Re: Acquiring network address..

hvala, ali samo sam promijenila one brojke i odmah je proradilo.

9 godina
neaktivan
offline
RE: Acquiring network address..
Da li mozete da mi pojasnite gde se to upisuje
10 godina
neaktivan
offline
RE: Acquiring network address..
danielarmd kaže...
Da li mozete da mi pojasnite gde se to upisuje

Start - Control Panel - Network and sharing center - Change adapter settings - Desni klik na adapter - Properties - Internet protocol version 4 - Properties

14 godina
offline
Acquiring network address..

Baš pokušavam to na laptopu srediti. Kod mene je problem taj da sve upišem točno , prepišem sve s rutera i izbaci mi "Connected!" i za 10 sekunda se diskonekta.. Di je problem? 

 

ip adresa je 192.168.5.100

sub mask 255 255 255 0

default gateway 192 168 5 1

dns server 213 191 128 8

          213 191 128 9

 

 

Trebam možda što u ruteru pisati?

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 15:40 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acquiring network address..

Evo riješio sam problem, ali je sad došao drugi problem.

Prvi problem sam riješio tako što sam resetirao ruter. Sad je problem taj da imam vezu, povezan s internetom, onemogučen firewall ali ne mogu surfati.

Piše : The page cannot be displayed. 
On si je sam našao lokalnu ip adresu itd. Ja sam mu dodao samo DNS od rutera, koji je unutra zapisan. 

Nemam ideje što da napravim sljedeće. Bilo bi šteta stavljat na taj laptop neki noviji windows jer je dosta spor, a xp mu radi ko podmazan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Acquiring network address..

Promijeni DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4 pa vidi hoće li proraditi.

14 godina
offline
Re: Acquiring network address..
Marko :D kaže...

Promijeni DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4 pa vidi hoće li proraditi.

 Hvala na pomoći, ali nije pomoglo.

Riješio sam tako što sam skinuo offline instaler Mozzile. Sad sam instalirao i sve radi :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice