Airlive N.Plug i Option Icon 225 bonbon problem

poruka: 6
|
čitano: 2.211
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Airlive N.Plug i Option Icon 225 bonbon problem

Pozdrav,

kupio sam Airlive N.Plug ruter, od prije imam Option Icon 225 (stari 3G Web'n'Walk stick). Stick je otkljucan, u njemu je aktivirana bonbon kartica.

To bi trebalo biti relativno jednostavan proces - n.plug u ruter mod, wan na usb3g, unjeti web.htgprs apn i dial code *99#. Connection je moguce postaviti jedino na continuos.

Medutim to ne radi. Stick javlja da je 3G signal dostupan (pulsira svijetlo), ali se ne spaja. I u arilive statusu stoji na disconnected.

Icon 225 je na listi sluzbeno podrzanih stickova, sam stick kad se usteka na komp radi normalno.

U cemu grijesim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Airlive N.Plug i Option Icon 225 bonbon proble

-vjerojatno je problem u neoriginalnom firmwareu/otključavanju..

-ako nisi već probao, ipak.., resetiraj router, postavi router mod i tad ubaci dongle. Možda proradi.

 

btw, gdje si nabavio uređaj, domaće trgovine, cijena?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Airlive N.Plug i Option Icon 225 bonbon problem

Stick sam kad se usteka u komp radi super. I sms poruke i sve.

A na ruteru se ne zna spojiti, odnosno kao da mu ruter ne salje komandu za spajanje.

 

Stick jesam otkljucavao preko programa i ona uplata kredita 7 eura. Ne znam kako se zove.

Pod simlock stoji disabled (network).

 

APN i ostalo sam morao unijetu rucno jer ima prastari ht-mobile profil u sebi i jos username 091 (od vipa).

 

Kupio sam ga u centro.hr, nekih 280kn. I jos jedna stvar ako je nekom bitno, ne kuzi mobitel ustekan u usb u tethering modu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 21:25 (N!NO).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Airlive N.Plug i Option Icon 225 bonbon problem

Kao i PC, router isto mora imati driver za taj stick. Pogledaj pod supported devices.

Ako nije podrzan onda mozda ima opcija ubacivanja drivera, a ako ne onda trazi drugi dongle.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Airlive N.Plug i Option Icon 225 bonbon proble

Je, na listi je. I trebao bi raditi.

Stavio sam novi fw na n.plug i dalje nista.

13 godina
offline
Airlive N.Plug i Option Icon 225 bonbon problem

Ako nekog zanima - nije bio problem u postavkama vec u firmwareu koji nije inicirao konekciju na doticnom usb sticku.

Support iz airlivea je bio jako pristupacan i napravili su mi novi beta fw koji radi. Stvarno je plug'n'play sad kad je stick podrzan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice