D-Link DAP-1320 - instalacija

poruka: 7
|
čitano: 19.300
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
D-Link DAP-1320 - instalacija

Bok svima! Radi obostrane komocije, kupio sam extender da dislociram juniora i LoL u njegovu sobu. Problem nastaje kod instalacije. WPS ne funkcionira, a preko Web browsera ne kužim. Router je ZTE, na njega je žicom spojeno desktop računalo, a bežično njegov laptop. Premda mi extender blinka žuto(narančasto) na laptopu(i na ostalim wi-fi uređajima) mi je prikazan extender koji uz postojeće ime SSID ima i sufiks -ext, signal je prikazan kao solidan, ali nemogu se spojiti na internet. U ime sinove privatnosti i mojega mira, molim dobru dušu da mi objasni postupak instalacije jer sam na kompu samouk, a volim učiti. Tnx unaprijed...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
D-Link DAP-1320 - instalacija

Morati ćeš ručno na D-Linku ugasiti DHCP, prebaciti Wi-Fi na isti kanal na kojem je i Wi-Fi kojeg extendaš i onda bi trebalo raditi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
D-Link DAP-1320 - instalacija

Možeš li mi, molim Te, objasniti kako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
D-Link DAP-1320 - instalacija

12 sati pokušavanja na sva 3 načina i ništa. Čestitaju mi na uspješno uspostavljenoj vezi i šipak. Danas sam ga zamijenio za TP Link TL-WA-830RE i sve je bilo gotovo u dvije minute pomoću WPS-a. Eto, ako kome pomogne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: D-Link DAP-1320 - instalacija

Login + Settings + Network + Advancent Settings +

My LAN Connection is: Static IP

IP Address:prepisati sa routera (zadnji broj uvečaj za 1)

Subnet Mask:prepisati sa routera

Gateway Address:prepisati sa routera

Primary DNS Server: prepisati sa routera

 

I to je to.

 

15 godina
neaktivan
offline
D-Link DAP-1320 - instalacija

Baš sam neki dan imao grozne probleme s njegovom instalacijom. Dobio novi ruter od Terrakoma, njemački fritzbox 6360 home. I dok laptop i dlink složim bez po muke, ne mogu napraviti da se dlink i ruter sinkroniziraju preko web aplikacije a niti ručno. Pa zvao Terrakom podršku i ženska nema pojma kaj oću od nje, vidi se da joj nije ni do čega. Ali bar je potvrdila da ruter podržava WPS povezivanje. Pa odoh na net i nađoh upute nekakve, i tako dođe do postavki na ruteru koje omogućuju paljenje gumba za WPS - problem je bio to što gumb nije fizički prisutan na ruteru nego ga treba kliknut u postavkama. Bože...ali nakon toga su se dlink 1320 i ruter sinkronizirali iz drugog pokušaja i sad sve radi za pet. Idiotizam ali eto...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: D-Link DAP-1320 - instalacija
marik7 kaže...

Baš sam neki dan imao grozne probleme s njegovom instalacijom. Dobio novi ruter od Terrakoma, njemački fritzbox 6360 home. I dok laptop i dlink složim bez po muke, ne mogu napraviti da se dlink i ruter sinkroniziraju preko web aplikacije a niti ručno. Pa zvao Terrakom podršku i ženska nema pojma kaj oću od nje, vidi se da joj nije ni do čega. Ali bar je potvrdila da ruter podržava WPS povezivanje. Pa odoh na net i nađoh upute nekakve, i tako dođe do postavki na ruteru koje omogućuju paljenje gumba za WPS - problem je bio to što gumb nije fizički prisutan na ruteru nego ga treba kliknut u postavkama. Bože...ali nakon toga su se dlink 1320 i ruter sinkronizirali iz drugog pokušaja i sad sve radi za pet. Idiotizam ali eto...

 -to je sigurnosni fičer.. nova pravila-zakoni, kao wifi wps koje korisnik mora aktivirati, kao i uklonjen button, jer na taj način ne može netko samo doći do uređaja i stisnuti (firme, u kući se ne očekuje da netko nepoznat dođe i iskoristi takvu mogućnost-zloupotreba..). Sve što je potrebno, piše u uputama, rutinsko spajanje u postavke routera i podešavanja mreže.. stara vremena kad je sve bilo uključeno i bez inicijalne zaštite. Operater je dužan isporučiti 'sigurnu' opremu, to uključuje i factory defaulte.. jednako/slično je sa svim novijim uređajima, laptopima itd. odnosno, ovisi o generaciji i zamjeni uređaja/firmwarea koje operater rastegne kroz koju godinu (ali i nove mogućnosti npr više brzine 54g-na n i 100-na-1000...).

 

kraće, RTFM. :) plug&play je ograničen zbog sigurnosti ili preciznije, zbog skidanja zakonske odgovornosti ISPa i prebacivanja na korisnika.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice