Gigaset sx763 - resetiranje/pucanje veze

poruka: 8
|
čitano: 2.847
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Gigaset sx763 - resetiranje/pucanje veze

Uredno je sve radilo do prije par dana gdje se pojavio problem da se router sam od sebe resetira, znaci kao da ga iskopcas iz struje i natrag ustekas.

Nekad mi ne dura ni 15min konekcija na netu (pretezno u vecernjim satima, preko dana radi "dobro", ali nakon cirka 3 sata isto pukne), a da u pozadini ne cujem dva tika kako se router sam od sebe reboota.

Da li je netko imao takav problem i kako to rijesiti? Mozda je riknuo router? 

 

 

info veze info veze
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gigaset sx763 - resetiranje/pucanje veze

Imao sam taj router i imao sam isti problem, trazi novi od tcoma.

Never let a computer know you're in a hurry.
 
0 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Gigaset sx763 - resetiranje/pucanje veze
pataljunga kaže...

..Mozda je riknuo router? 

 

 

-nije još... ali sve se kvari. 'možda'..

-drugi odgovr, modem je OK, jednak problem je u slučaju radova na centrali, preopterećnosti linija, .. ili nadogradnje softwarea-firmwarea i reset kojeg ISP može napraviti bilo kad.

.. pa do loše žice-kontakta na tvom priključku.

-eliminacijom možda dođeš do odgovora, SZK ponekad (ili često) nema točan odgovor... ali ipak po 'protokolu' prvo njih zivkaš.

 

edit: samim opisom, izgleda da je stvar u opterećenju linija (vrijeme), nije baš za HAKOMovski test jer se on odnosi na brzinu, ali tako nešto..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 11:04 (ihush).
13 godina
offline
Gigaset sx763 - resetiranje/pucanje veze

Rekao je da se router restartava, ja sam shvatio da se ugasi i upali ponovno. Ako se gubi sinkronizacija adsl-a(znaci ugasi se ona lampica ADSL ili pocne treperit) to je zbog preopterecenosti linije, niskih margina i zagušenja.

Never let a computer know you're in a hurry.
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset sx763 - resetiranje/pucanje veze
IVOX kaže...

Rekao je da se router restartava, ja sam shvatio da se ugasi i upali ponovno. Ako se gubi sinkronizacija adsl-a(znaci ugasi se ona lampica ADSL ili pocne treperit) to je zbog preopterecenosti linije, niskih margina i zagušenja.

Upravo to, sad sam pratio, ugasi se ADSL lampica kompletno, i za minutu opet se pocne spajati... Sta da zovem sluzbu, to mogu rijesit s njihove strane ili mora doc lik ovdje postelat?

15 godina
online
Re: Gigaset sx763 - resetiranje/pucanje veze
pataljunga kaže...
..

Upravo to, sad sam pratio, ugasi se ADSL lampica kompletno, i za minutu opet se pocne spajati... Sta da zovem sluzbu, to mogu rijesit s njihove strane ili mora doc lik ovdje postelat?

-ovisi, dal je možda problem u modemu ili s njihove strane (i linija do kuće), po opisu, gubi sinkronizaciju (DSL). To se dešava i kad oni nešto rade (ili čačkaju)...

-ponekad je dovoljno nazvati ih, ponekad nema pomoći... npr preopterećene linije (dok ne prošire kapacitete, npr ljetna sezona).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Gigaset sx763 - resetiranje/pucanje veze
pataljunga kaže...
IVOX kaže...

Rekao je da se router restartava, ja sam shvatio da se ugasi i upali ponovno. Ako se gubi sinkronizacija adsl-a(znaci ugasi se ona lampica ADSL ili pocne treperit) to je zbog preopterecenosti linije, niskih margina i zagušenja.

Upravo to, sad sam pratio, ugasi se ADSL lampica kompletno, i za minutu opet se pocne spajati... Sta da zovem sluzbu, to mogu rijesit s njihove strane ili mora doc lik ovdje postelat?

Znaci da gubis sinkronizaciju. Je li se i router ugasi pa upali? Znaci wireless, voip, online lampice se ugase?

Never let a computer know you're in a hurry.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset sx763 - resetiranje/pucanje veze
IVOX kaže...
pataljunga kaže...
IVOX kaže...

Rekao je da se router restartava, ja sam shvatio da se ugasi i upali ponovno. Ako se gubi sinkronizacija adsl-a(znaci ugasi se ona lampica ADSL ili pocne treperit) to je zbog preopterecenosti linije, niskih margina i zagušenja.

Upravo to, sad sam pratio, ugasi se ADSL lampica kompletno, i za minutu opet se pocne spajati... Sta da zovem sluzbu, to mogu rijesit s njihove strane ili mora doc lik ovdje postelat?

Znaci da gubis sinkronizaciju. Je li se i router ugasi pa upali? Znaci wireless, voip, online lampice se ugase?

Router radi, samo se sve lampice od ADSLa na dalje ugase i ponovno zapale.
Bio je prekjucer t-comov sluzbenik ovdje i kaze da nemoze rijesit problem ako problem nije vidljiv, posto se to desi neocekivano, znaci pukne, dode za 3 min i opet sve radi.
Ali iritantno je jer nekad u sat vremena pukne do 3 puta, nekad izdura do 5 sati pa pukne....

Jos je rekao da mi je maksimalna dostupnost veze do 14MB/s ,a koristim 10MB/s i kao da mozda dolazi do prekida ako neki susjed uplai MAXTv ili nesto slicno da se na cas sroza brzina na granicu gdje dolazi do trenutnog prekida....
Ali rekao sam da od samog pocetka, ima vec dvije godine, imam tu brzinu 10MB/s i bilo je sve u redu, sad on meni predlaze da mi smanji na 4MB/s -.- ili nek se pomirim s ovim kako je, pa pas ma*** .....  

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 13:05 (pataljunga).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice