HotSpot na žicu

poruka: 8
|
čitano: 3.824
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HotSpot na žicu

Imam Hotspot u blizini, ali ga lovim u jednom uskom segmentu objekta. Trenutno ga po ostatku objekta "širim" tako što na mjestu gdje ima signala držim USB WLAN stick i preko PC-a radim Inetrnet Connection Sharing (ICS), koji mora stalno biti upaljen, što mi, naravno, ne odgovara.

 

Obzirom da su ostala računala desktop PC-i, bez WLAN-ova, želio bih nekako sprovesti Hotspot signal na žicu, ali bez ICS-a i upaljenog PC-a, tj. nekim ruterom, koji će WLAN signal slati na UTP kabel. Probao sam raznim EXTENDER-ima i sličnim uređajima, ali oni mi ne vraćaju signal na UTP kabel (eventualni RJ45 na uređaju služi samo za konfiguriranje istog, a ne za prijenos signala), nego samo šire WLAN signal po objektu (što bi bilo OK, da u svaki PC instaliram i neki WLAN, ali neću). Hoću da od tog nekog (a vas pitam točno kojeg) uređaja sprovedem bežični signal na žičani, u neki glupi neupravljivi HUB/SWITCH.

 

Dakle, da skratim, želim bežični signal sa Hotspota proširiti po objektu, ali prvenstveno u žičnom obliku. Pitanje je ČIME KONKRETNO?

ali_dzi@yahoo.com
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HotSpot na žicu

kupis neki bagatela router i odaberes client mode i upises parametre mreze te se tada taj router spaja na wifi kao klijent

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HotSpot na žicu
peace_of_cake kaže...

kupis neki bagatela router i odaberes client mode i upises parametre mreze te se tada taj router spaja na wifi kao klijent

 

Konkretno, to bi bio koji? Mislim, nije da nisam probao 10-tak od domaćih ISP-ova koji se dobijaju uz internet (Siemens, Enkom, Dlink, ZTE, etc), a i 2-3 Extendera, ali ni jedan ne vraća bežični signal na žicu, nego ga proširuje opet bežično. Moguće da nisam znao nabost nešto kako treba, ali zaista sam više puta dao truda, bez rezultata.

 

Zadnji s kojim sam to probao je Asus RT-N10E, ima WDS, WPS i ostale stvari, ali ne mogu ga natjerati da mi lovi bežični promet i vraća ga na RJ45 konektor. Zato pitam koji model to može, konkretno?

ali_dzi@yahoo.com
12 godina
offline
HotSpot na žicu

doma imam neki stariji cisco linksys na kojem je tomato firmware koji koristim kako bi tv bez ugrađenog wifija spojio na internet na nacin da router prebacim u client mode (u routeru upisem naziv mreze te sifru za wifi) te tv zicno spojim sa tim routerom i to radi. vjerojatno ce ti bit dovoljan najjeftiniji tp-link koji podrzava dd-wrt i/ili openwrt. mozda mozes na sx763 stavit dd-wrt pa ga prebacit u client mod ako ga vec imas

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HotSpot na žicu
Od ovoga svega sto si koristio po default ne podrzava wifi client mod.
SX763 s open wrt to odraduje bez probelma.
Ali najjednostavnija varijanta je kupit TP-Link access point.
Oni svi podrzavaju client mod i to jako lako za konfigurirat.

http://goo.gl/vtpF8q

Taj model gore s linka sam ja koristio prije par dana bas u tu namjenu koju ti trebas i radi odlicno. Hvata mikrotika na svoj lan port daje tu mrezu i onda dalje ide na switch.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
neaktivan
offline
Re: HotSpot na žicu

E ovo su vec konkretni odgovori - hvala!

Bas mi je krivo sto sam vratio ISKONU 2 komada SX763, ali imao sam s njima problema na vezi (iako mozda nisu bili oni u pitanju) pa su ih ovi zamijenili i uvalili mi neko Enkom govno i Thomsona. Snaci cu se vec nekako, bitna informacija je taj Client mod, o kojem ja nisam znao cemu sluzi.

ali_dzi@yahoo.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: HotSpot na žicu
Upravo to bitna stvar je client mode. S ovim gore je isprobano i radi sigurno.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
neaktivan
offline
HotSpot na žicu

Nabavio sam stari Dlink DWL-2100AP, koji ima Wireless Client i kojeg preko jedinog LAN porta povežem sa WRT54G ruterom koji bi dalje trebao dijeliti net ostalim računalima.

Konfiguriram DWL da se spaja na Hotspot.

Spojim sve kablovima (žično) ovako:

 

DWL-2100 < --- > WRT54G < --- > PC

 

DWL i WRT imaju isključen DHCP i oba su na 192.168.0.xxx. PC dobije IP od Hotspota (172.16.100.xxx) i ide na net bez problema, ALI!

 

Problem su druga računala koja spajam preko WRT rutera, jer ne dobiju IP (pošto je na WRT-u isključen DHCP), a Hotspot im ne daje novu IP adresu, jer ju je DWL već proslijedio prvom spojenom računalu. Barem se meni čini da je u tome problem.

 

Ne znam kako konfigurirati WRT, da on preuzme internet od DWL-a, uključi svoj DHCP i napravi svoj IP pool (recimo 192.168.0.100-200) i usmjeri internet na onaj IP kojeg dobije od Hotspota preko DWL-a (172.16.100.xxx). Pretpostavljam da treba čačkati nešto u Advanced routing postavkama, probao sam promijeniti sa Gateway na Router, ali tu ima još masa drugih postavki koje nemam pojma na što postaviti.

 

Napominjem da je ova verzija WRT-a JEDINA koja se ne može preurediti openwrt/ddwrt/tomato firmwareima (WRT54G hw ver.7), tako da moram koristiti DWL za klijent mod.

 

Stoga molim one koji poznaju ovaj model WRT-a (upucan zadnji firmware v7.00.8 build 008, Jul. 9, 2009) za pomoć.

ali_dzi@yahoo.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2015 23:49 (ali_dzi).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice