IP kamera + dyndns

poruka: 80
|
čitano: 21.190
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
IP kamera + dyndns

Pozdrav svima,
Nisam pocetnik u mrezama ali ovaj problem me naprosto izludio:
Dakle kupio sam ip kameru (s dyndns mogucnosti) spojio je lijepo na router, konfigurirao dyndns.  Konfiguracija je kao na slici ispod:

Internet <---Zyxel 660HW <----- Ip kamera
                          (192.168.56.1)               (192.168.56.2)

Za ip kameru sam stavio port 8080 i u zyxelu ga forwardao na adresu 192.168.56.2. Također sam otvorio port i u firewalleu windowsa za svaku sigurnost. No ovo ne radi. Prilikom pokusaja pristupanja sa interneta mojsite.dyndns.org:8080 nista se ne dogadja.  Naravno prilikom pristupanja mojsite.dyndns.org normalno pristupam routeru.

Nije mi jasno ako je port forwarding dobro postavljen zasto nemam pristup web serveru kamere ?

Takodjer sam na http://www.canyouseeme.org/ provjerio da je port 8080 otvoren.

Ima li tko kakvu ideju.

Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: IP kamera + dyndns

Jesi pokušao promjeniti port, jesi siguran da nemaš neki program koji već ne koristi taj port?

15 godina
neaktivan
offline
IP kamera + dyndns

probaj s drugim portom...

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
IP kamera + dyndns

Ako si na T-com-u, oni ti blokiraju ne standardne portove po defaultu.

Ja sam riješio tako da sam se logirao na user.t-com.hr sa svojim accountom i smanjio firewall sa preporučeno na manju razinu zaštite.

Probaj s tim pa vidi

 

Poz

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IP kamera + dyndns

Isto i kod mene, no da pojasnim moj problem. Napravio sam dyndns domenu sve proslo ok, port 80 otvoren , isprobano na dyn dns i njihovim alatima, upisao sve podatke u router i radi samo do promjene ip adrese routera. Kad router siemens sx 763 promjeni ip adresu kamera ne rad, tj radi ali se ne vidi na netu, ali upisivanjem direktno u browser njenu ip adresu vidim sliku, nakon cackanja po routeru , tipa port forwarding i port trigering ili exposed host sve proradi ali samo do promjene ip adrese routera i onda sve isponova. To me vec izludilo pa pitam strucnjake na ovom forumu za pomoc

- da li besplatna adresa na dyndns vrijedi godinu dana

- koje lozinke i pass treba upisivati u router pod stavku dinamic dns, dali od kamere ili pretpostavljam od dyndns servera

- port trigering treba biti ukljucen ili ne i ako da koji port,  ja sam upisao port 80 i ip adresu kamere

- port forwarding isto upisano + port 21

- exsposed host , sto s tim ?? treba ili ne nesto ukljucit

- routing on ili off, meni je on i pod specify interface je stavljen lan2 jer na njega je ukopcana kamera u router

Kad pogledam u status routera pod internet vidim address translation ( nat) enabled i adresu dyndns servera ali pod last synchro sa serverom najcesce pise 0 ili nista,,,,, sto bi to trebalo znacit???

Eto to je otprilke to pa molim za pomoc ako sam negdje pogrijesio

 

thnks

olio wwe
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
IP kamera + dyndns

instaliraj webcamXP 5 programčić je do bola, i ima ono što ti treba, a to je web server sa podrškom za kameru i još xyz opcija, uglavnom ja sam upogonio web kameru preko dyndns.

 

a ako ti je port zatvoren, na ruteru ili na t-scumu, imaš na dyndsu opciju webhop, uglavnom možeš definirati server na način da ti doma postaviš neki nestandardni port koji je otvoren, a onda ga dydns linka sa nekim općim (tipa 80).Je tlaka ali da se složiti.

 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IP kamera + dyndns
olio wwe kaže...
..

Kako misliš da će dyndns servis znati kada se i u što tvoja ip adresa promijenila? Imaš dva načina; U sx763 Advanced Setings > Internet > Dynamic Dns podesiš dyndns servis s svojim usr/pass postavkama (naravno od dyndns-a) ili koristiti aplikaciju koju ti nudi dyndns. To je što se tiče promjene IP. Treba ti samo port forvard na IP adresu kamere, ne i trigering i exposed host. Routing ne trebaš posebno namještavati jer su svi interface-i po defaultu na internet. Port 21 možeš zatvoriti. I naravno nat je  uključen čim forvardaš port.

14 godina
neaktivan
offline
RE: IP kamera + dyndns

Ja ne mogu koristiti komp kao server , zato ne mogu instalirati nikakav programcic, treba mi da u svakom trenutku se moze bilo tko spojit na kameru, tj na link koji vodi do kamere, a ovo u postavkama routera dinamicdns sam tako i postavio, routing i exposed sam isprobavao i ostavio kako je, s njima ili bez njih jednako radi, trigering jos radi , evo maloprije je bila slika , sad je opet nema

ludo do jaja

 

 

Evo sad opet radi, evo vam link pa provjerite da li kod vasradi : http://www.apartments-kampor.com/live%20web%20camera.html, iskljucio sam port trigering, maknuo sam port 21, i routing sam stavio na off

olio wwe
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 14:54 (olio wwe).
15 godina
neaktivan
offline
RE: IP kamera + dyndns

Možeš koristiti i program, ali je meni isto draže rješenje preko routera.

 

Eh sad, link radi djelomično; iscrta samo prvi frame - sliku kamere i stoji, tj. video se ne play-a. Dyndns izgleda funkcionira, barem dok se adresa ne promjeni. Daj si stavi neku zaštitu, uleti ti u setup kamere 'ko hoće. Dnydns ti na kameri ne treba, to si već podesio na routeru, kamera ima fiksnu ip u lan-u (to sam ti ja promijenio :o)). Rekao bih da nisi otvorio potrebne portove na routeru, jer ti osim 80 treba i 5001, 5002, 5003 za kameru (kontrol, audio i video kanal) i to bi mislim trebao biti udp port (port forvarding > protocol > udp). Onda bi kamera i mogla raditi..

 

Vidim da je sad mrtva kamera, možda ipak nisi dobro podesio dyndns?

uđe &#39;ko hoće.. uđe 'ko hoće..
14 godina
neaktivan
offline
RE: IP kamera + dyndns

Hmm,  neznam zasto iscrtava do pola meni uvjek sve iscrta cijelu sliku, zastitu jos nisam stavio namjerno jer stalno nesto pokusavam promjenit, ubacio sam i ove  portove koje si naveo, nisam primjetio da se nesto promjenilo, kad sam pokrenuo program dyndns updater odmah je proradila..... to bi moglo znacit da nisam dobro podesio dyndns,,,,,,a sto tamo upoce imam za podesit ,, registrirao sam se , napravio domenu,,,, jedino nisam neku zono odredio, ali koliko sam skuzio zona se placa , a meni treba free, radilo je do sada free oko 1,5 godine

 

THnx

 

evo slika za dyndns postavke

olio wwe
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 11:06 (olio wwe).
15 godina
neaktivan
offline
RE: IP kamera + dyndns

Ma iscrta cijelu sliku, ali to je kamera, trebao bi biti video a ne statična slika. Ili tebi radi video? Ako refresh-aš stranicu, dobiješ 'frišku' sliku, ali nije to to.. Radi tebi dyndns, ali jučer nisam mogao do kamere, pa ne znam da li si ti prčkao nešto ili dyndns nije shvatio promjenu ip.

ovo je za dyndns ovo je za dyndns
ovako bi trebalo biti ako se dobro sjećam ip kamere ovako bi trebalo biti ako se dobro sjećam ip kamere
vidim ovakvu statičnu sliku vidim ovakvu statičnu sliku
14 godina
neaktivan
offline
RE: IP kamera + dyndns

Da sad kuzim, to je kamera ali ima staticnu sliku, znam da se i lani s tim jedan it majstor zezao i nije dobio video, nego samo staticnu sliku koja se mijenja svakih nekoliko sekundi, neznam sad na koliko je namjestena, ono za portove je sve tako namjesteno i sad bi trebalo da radi, stavio sam i lozinku na konfiguraciju, i to bi otprilike bilo to nadam se, vidit cu sutra da li radi

Pozdrav i hvala na pomoci

 

 

Danas opet ne radi, tek pokretanjem dns updatera je proradlio, dakle nema synchronizacije izmedju routera i dyndns-a,,,,, kad router promjeni adresu dyndns server ne dobije informaciju o tome,,,,,, kako to srediti, ocigledno jos nesto fali???????? neka postavka u routeru ili u kameri, da li u postavci routera - advancend - internet -24h reconnection treba biti na off ili na on? meni je sad na off???

 

nemam vise ideju nikakvu

 

thnx

olio wwe
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 9:50 (olio wwe).
10 godina
offline
IP kamera + t com router

ima li tko voljan da mi pomogne.?

imam ip kameru koja ok radi ,ali nisam siguran ako ju staviti na net.naime,većina dns su besplatni na 15 dana?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: IP kamera + t com router
espltd kaže...

ima li tko voljan da mi pomogne.?

imam ip kameru koja ok radi ,ali nisam siguran ako ju staviti na net.naime,većina dns su besplatni na 15 dana?

dyndns.org je besplatan i to kiliko god zelis, samo svakih 30-ak dana se moras logirati u svoj account i potvrditi da i dalje koristis svoje hostove. Imas pravo na 2 hosta ...

Ono sto trebas napraviti je registrirati se kod njih i napraviti hostname tipa mojakamera.dyndns.org. Hostname, username i sifru podesis u dyndns meniju na kameri. Pretpostavljam da ti kamera ima webgui na portu 80, dakle taj port moras otvoriti u svom routeru i podesiti port forwarding (nat) porta 80 izvana prema internoj ip adresi kamere. Kad vec to radis, molim te promjeni default sifru na kameri jer ces ubrzo imati puno "posjetitelja" ... :)

battlelog: b4stardo_CRO
10 godina
offline
Re: IP kamera + t com router

onda sam nešto pogrešno shvatio..naime,napravio sam napravio sam hostname i traže za aktivaciju 35$ ili  prestaje za 14 dana

 

You currently have an unpurchased dyn dns pro  service in your shopping cart. You can now create hostnames on our bla bla...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 9:47 (espltd).
11 godina
neaktivan
offline
Re: IP kamera + t com router
espltd kaže...

onda sam nešto pogrešno shvatio.jer pri pravljenju kor. računa  su mi tražili broj kartice ,pa ako se ne preomislim za 14 dana oni će uzeti lovu35$??

kod njih imam account bar 3-4 godine i kad sam ga ja pravio nitko nije trazio kreditnu.

Probaj ovdje:

 

http://www.noip.com/free/

 

"Sign up for free, no credit card required!

When we say free, we actually mean free - no credit card required, ever. Our free dynamic DNS is so awesome that over 16 million people in every single country worldwide trust it and use it everyday. Start creating & managing your hosts instantly."

battlelog: b4stardo_CRO
10 godina
offline
Re: IP kamera + t com router

to ću probati još vidjeti kako.ne znam što s t com ruterom ?simenes giga xx .nudi mi samo dyndns i ne znam na pamet koji.kako ću ako s eregistriram na npr. noip?hvala malo sam slab u ovome!

11 godina
neaktivan
offline
Re: IP kamera + t com router
pusti siemensa, vazno je sto ti kamera nudi. Odi u meni kamere pod dynamic DNS i vidi sto se nudi ...
battlelog: b4stardo_CRO
10 godina
offline
Re: IP kamera + t com router

ok.za sad veliko hvala,jer nisam doma!probam poslejpodne.ipak nisi bastardo!

11 godina
neaktivan
offline
Re: IP kamera + t com router
espltd kaže...

ok.za sad veliko hvala,jer nisam doma!probam poslejpodne.ipak nisi bastardo!

LOL

 

nisi nikada igrao battlefield protiv mene ... :)

 

Ako zapnes - javi. Imam vise takvih setupa unaokolo pa kontam da nesto i znam o toj temi :)

battlelog: b4stardo_CRO
10 godina
offline
Re: IP kamera + t com router

kamera je iz Kine i nudi osim dyndns-a ,dva kineska :3322org i 9229.org.dyndns ne da aktivaciju bez love -.tj traž

i karticu pa će ako se ne predomslim u roku 14 dana uzeti istu.

evo napravio sam na 9229.org.dalje?hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 16:44 (espltd).
11 godina
neaktivan
offline
Re: IP kamera + t com router
a sto nudi router?
battlelog: b4stardo_CRO
10 godina
offline
Re: IP kamera + t com router

samo da skužim gdje

10 godina
offline
Re: IP kamera + t com router

giga set sx 763 .nudi tzo.com i dydns

11 godina
neaktivan
offline
Re: IP kamera + t com router

sto kaze tzo.com? Placa li se?

battlelog: b4stardo_CRO
10 godina
offline
Re: IP kamera + t com router

da,izgleda da je tzo sad dio tvrtke dydns!ne znam što dalje!!

11 godina
neaktivan
offline
Re: IP kamera + t com router
espltd kaže...

da,izgleda da je tzo sad dio tvrtke dydns!ne znam što dalje!!

Ne ocajavaj momce! Naci cemo rjesenje!

 

Dyndns ti radi tako da klijent na tvojoj mrezi (sama kamera, ruter, pc, nas) javlja dyndns davatelju usluga tvoju trenutnu ip adresu tako da mojakamera.dyndns.org uvijek pokazuje na tvoju trenutnu adresu. Nama treba nesto na tvojoj mrezi sto moze slati updateani IP na davatelja usluge. Dakle, ruter ne moze slati niti na jedan free servis, kao ni kamera ...

 

To nam ostavlja 2 mogucnosti ...

 

1) instalirati update klijent na tvoj PC

2) zamjeniti/natjerati ruter da radi s drugim providerima

 

Opcija jedan je najbezbolnija ali zahtjeva da tvoj PC radi nonstop ...

Opcija dva se svodi ili na uzimanje drugog rutera ili na flashanje tvog siemensa s dd-wrt imageom koji je daleko bolji, ljepsi, prakticniji i efikasniji od ovoga sto sada imas na siemesu.

 

Proguglaj malo dd-wrt temu, pogledaj dostupne dyndns providere i naposljetku baci oko na sam flash postupak kojim mices originalni firmware iz siemensa i stavljas dd-wrt. Ako se osjecas sposobnim obaviti to - PUN GAS NAPRIJED!

 

battlelog: b4stardo_CRO
16 godina
odjavljen
offline
Re: IP kamera + t com router
Bastardo kaže...

 

Proguglaj malo dd-wrt temu, pogledaj dostupne dyndns providere i naposljetku baci oko na sam flash postupak kojim mices originalni firmware iz siemensa i stavljas dd-wrt. Ako se osjecas sposobnim obaviti to - PUN GAS NAPRIJED!

 

Da, stavljanje dd-wrta je čas posla:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=227002

 

A bit ćeš sigurno zadovoljan!

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: IP kamera + t com router
Bastardo kaže...

dyndns.org je besplatan i to kiliko god zelis, samo svakih 30-ak dana se moras logirati u svoj account i potvrditi da i dalje koristis svoje hostove. Imas pravo na 2 hosta ... (...)

Od 7. travnja, DynDNS više ne nudi besplatne hostnameove, dok postojeći korisnici besplatne usluge do 7. svibnja moraju prijeći na Remote Access (DynDNS Pro) koji košta 25 dolara godišnje; spominju i popust pri upgradeu - ponuda bi trebala stići emailom. Više o tome ovdje.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
11 godina
neaktivan
offline
Re: IP kamera + t com router
hrx kaže...
Bastardo kaže...

dyndns.org je besplatan i to kiliko god zelis, samo svakih 30-ak dana se moras logirati u svoj account i potvrditi da i dalje koristis svoje hostove. Imas pravo na 2 hosta ... (...)

Od 7. travnja, DynDNS više ne nudi besplatne hostnameove, dok postojeći korisnici besplatne usluge do 7. svibnja moraju prijeći na Remote Access (DynDNS Pro) koji košta 25 dolara godišnje; spominju i popust pri upgradeu - ponuda bi trebala stići emailom. Više o tome ovdje.

Pojma nemam o tome. Imam 10-ak hostova u stalnoj upotrebi pa samim time i placeni account. Znam dok sam koristio besple da je bas bilo besple ali svakih 30-ak dana kliknes na link u mailu i mir ...

battlelog: b4stardo_CRO
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice