Kako pojačati WLAN signal?

poruka: 27
|
čitano: 22.402
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačati kućni WLAN signal?

imam od Optimin router/modem TP-LINK 150Mbps Wireless N ADSL2+ Modem Router (TD-W8951ND) i treba mi jači signal jer domet na katu kuće nije dobar (u dnevnoj sobi puca veza). Što napraviti: zamijeniti antenu od routera/modema i staviti neku bolju, kupiti neki Access Point ili neku unutarnju antenu kao što je ova: http://uk.tp-link.com/products/details/?categoryid=2473&model=TL-ANT2406A 

Nemam iskustva s ovakvim stvarima, zato trebam mišljenje 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako pojačati WLAN signal?

Na WikiHow ima nekoliko savjeta...

 

http://www.wikihow.com/Boost-a-Wifi-Signal

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 17:30 (Marko :D).
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kako pojačati WLAN signal?

Usmjerene antene u zatvorenim stambenim prostorima znaju često biti lošije od standardne dipol antenice koja dođe sa ruterom...pošto nisi napisao ali spominješ kat vjerovatno ti je ruter u prizemlju za koje neznam ima li korisnika? Ako telefonskim vodom nemožeš premjestiti ruter na kat tj. ima u prizemlju korisnika probaj nagnuti antenicu na ruteru tako da je dnevni boravak okomito prema anteni ( 90' prema dužini antenice).

Na linku koji je Marko:D  gore dao vrijedi provjeriti koji kanal ima manje korisnika  te ga na ruteru postaviti da je fiksan, provjeriti da li je snaga na "high" i probaj malo premjestiti ruter...čak i 20cm promjene zna biti velikih razlika.

Kod izbora moda najveći domet nije "n" mod već "b" mod i pritom imaš nešto veću snagu i domet uz sporiju komunikaciju ( "n" mod rasipa signal na 40MHz širine banda dok "b" i "g" mod idu na 20MHz širine tj koriste jedan kanal wifi banda.

Ako sve ovo ne pomogne morao bi ići na WiFi-Extender i to ako je moguće da se LAN kablom poveže na ruter u prizemlju jer ako se wifi koristi dobit ćeš sporiji protok podataka.

11 godina
offline
Re: Kako pojačati kućni WLAN signal?
enco75 kaže...

imam od Optimin router/modem TP-LINK 150Mbps Wireless N ADSL2+ Modem Router (TD-W8951ND) i treba mi jači signal jer domet na katu kuće nije dobar (u dnevnoj sobi puca veza). Što napraviti: zamijeniti antenu od routera/modema i staviti neku bolju, kupiti neki Access Point ili neku unutarnju antenu kao što je ova: http://uk.tp-link.com/products/details/?categoryid=2473&model=TL-ANT2406A 

Nemam iskustva s ovakvim stvarima, zato trebam mišljenje 

 

Ja sam kupovao razne antene, dulje višesmjerne, ali i usmjerene kao iz linka iznad i nisu mi pomogle.

Najbolje ti je uzeti Powerline kit, dovući signal na kat i onda ga poslati po katu sa dodatnim ruterom.

PSN - DeniZg80
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako pojačati kućni WLAN signal?

moj problem je isti ili sličan, na katu kuće iman signala ali nema u drugom dijelu kuće al su zidi od 70 cm, i moj ruter nema antenicu, moze malo pojasnjenje tog powerline kit.a ?

14 godina
protjeran
offline
Kako pojačati WLAN signal?

Nabavi si Siemens Gigaset SX763, na njega stavi DD-WRT i pretvori ga u repeater, powerline adapteri su skupi.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Kako pojačati WLAN signal?
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 18:47 (jojo_surf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako pojačati kućni WLAN signal?
smotaniveliki kaže...

moj problem je isti ili sličan, na katu kuće iman signala ali nema u drugom dijelu kuće al su zidi od 70 cm, i moj ruter nema antenicu, moze malo pojasnjenje tog powerline kit.a ?

Powerline kit se sastoji od 2 ili više uređaja koji se uštekaju direktno u strujnu utičnicu i preko strujne instalacije provode Internet tj. LAN. 

U tvom slučaju, jedan adapter bi uštekao u struju pored glavnog rutera i LAN kablom ga povezao s tim ruterom, a drugi ide negdje drugdje u strujnu utičnicu u kući i LAN kablom se spaja s drugim ruterom.

 

 

 

Možeš probati i sa 2 rutera, bez Powerline-a, na način da je drugi ruter samo repeater, tj. prenosi signal koji bežično primi od primarnog rutera, ali će ti ping biti loš. Za surfanje bi bilo OK, ali za online igranje baš i ne.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 19:26 (DeniZg).
10 godina
offline
Re: Kako pojačati kućni WLAN signal?

DeniZg @  ima power-line adaptera koje ne spajaš LAN-om već daju WiFi  signal...dakle samo onaj uz ruter je sa njim spojen LAN kablom a u drugim prostorijama gdje spojiš u utičnicu drugi adapter imaš wifi .

 

ps: vidi i svoju sliku donji desni ćošak racunalo sa WiFi  se spaja .

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 20:59 (AF139).
11 godina
offline
Re: Kako pojačati kućni WLAN signal?
AF139 kaže...

DeniZg @  ima power-line adaptera koje ne spajaš LAN-om već daju WiFi  signal...dakle samo onaj uz ruter je sa njim spojen LAN kablom a u drugim prostorijama gdje spojiš u utičnicu drugi adapter imaš wifi .

 

ps: vidi i svoju sliku donji desni ćošak racunalo sa WiFi  se spaja .

 Imaš, ali su skuplji (link), a i ne znam koliko su učinkoviti ili jaki.

Ja kad sam sebi slagao sam razmišljao i o toj opciji, ali sam ipak uzeo ruter zasebno, što radi sigurnosti da će dobro raditi , a i radi dodatnih LAN izlaza.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 23:26 (DeniZg).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako pojačati kućni WLAN signal?
DeniZg kaže...
smotaniveliki kaže...

moj problem je isti ili sličan, na katu kuće iman signala ali nema u drugom dijelu kuće al su zidi od 70 cm, i moj ruter nema antenicu, moze malo pojasnjenje tog powerline kit.a ?

Powerline kit se sastoji od 2 ili više uređaja koji se uštekaju direktno u strujnu utičnicu i preko strujne instalacije provode Internet tj. LAN. 

U tvom slučaju, jedan adapter bi uštekao u struju pored glavnog rutera i LAN kablom ga povezao s tim ruterom, a drugi ide negdje drugdje u strujnu utičnicu u kući i LAN kablom se spaja s drugim ruterom.

 

 

 

Možeš probati i sa 2 rutera, bez Powerline-a, na način da je drugi ruter samo repeater, tj. prenosi signal koji bežično primi od primarnog rutera, ali će ti ping biti loš. Za surfanje bi bilo OK, ali za online igranje baš i ne.

 za ovo drugo sam čuo da baš i ne valja, negdje da radi super da negdje da nikako od jednog koji radi u telekomunikacijama, ovo prvo prvi puta čujem, jel to šljaka, jel brzina normalna? 

11 godina
offline
Re: Kako pojačati kućni WLAN signal?
smotaniveliki kaže... 

Možeš probati i sa 2 rutera, bez Powerline-a, na način da je drugi ruter samo repeater, tj. prenosi signal koji bežično primi od primarnog rutera, ali će ti ping biti loš. Za surfanje bi bilo OK, ali za online igranje baš i ne.

 za ovo drugo sam čuo da baš i ne valja, negdje da radi super da negdje da nikako od jednog koji radi u telekomunikacijama, ovo prvo prvi puta čujem, jel to šljaka, jel brzina normalna? 

 Probao sam i tu kombinciju i za surfanje je dobra i nisam osjetio da je nešto sporiji internet. Mislim da bi i torenti trebali raditi bez greške.

Ali, kao što sam spomenuo, za igranje ne valja, jer je ping loš. Kad 2 rutera moraju bežičnim putem lančano prebaciti WLAN signal do PCa/tableta/mobitela, neminovno je da ping raste.

U stvari, možda bi se neke igre tipa Starcraft 2 i sl. mogle igrati, ali npr. Battlefield zaboravi.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 14:30 (DeniZg).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako pojačati kućni WLAN signal?

Pozdrav, 
Evo ja imam slican problem ali s gamingom i pingom

Vec 2 dana pokusavam malo googlat i pronac rijesenje po  raznim forumima ali nije urodilo plodom pa da probam i ovdje ako ima netko ko bi imao volje i želje pogledat moju temu i probat pomoći 
Hvala na bilo kakvom trudu

11 godina
offline
Re: Kako pojačati kućni WLAN signal?
hrczZ kaže...

Pozdrav, 
Evo ja imam slican problem ali s gamingom i pingom

Vec 2 dana pokusavam malo googlat i pronac rijesenje po  raznim forumima ali nije urodilo plodom pa da probam i ovdje ako ima netko ko bi imao volje i želje pogledat moju temu i probat pomoći 
Hvala na bilo kakvom trudu

 Pogledao sam malo tvoju temu. Nisam neki stručnjak, ali kad rješavam neki problem vezan uz elektroniku, vodim se sistemom eliminacije.

Možda je do tog malog modema. Probaj ili promijeniti kanal na njemu (vejrojatno je na nekom defaultnom koji svi koriste pa ti mogu raditi smetnje) ili SIM karticu koju stavljaš u taj modem stavi u neki mobitel i pusti WLAN signal s njega. Ako i dalje imaš visoki ping, onda je ili do samog mobilnog intereneta, na što ne možeš utjecati ili do USB Wlan sticka (po meni, malo vjerojatno).

PSN - DeniZg80
10 godina
offline
Re: Kako pojačati kućni WLAN signal?

U svakom slučaju za stabilnu vezu uvjek uzeti uređaje (pa i usb-stick) sa vanjskom antenom !

...ovi sa unutrašnjim antenama su dovoljni samo za komunikaciju u prostoriji , dakle  ruter<>PC i slično.

10 godina
neaktivan
offline
Kako pojačati WLAN signal?

Hvala na pomoći, 
Naravno, probat ću sva riješenja pa onda vidim 
Po vama dali ima smisla probat kupit router ko ovaj ili nešto kao ovo, svaka ideja je dobro došla da se smanji taj jebeni ping 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako pojačati WLAN signal?
hrczZ kaže...

Hvala na pomoći, 
Naravno, probat ću sva riješenja pa onda vidim 
Po vama dali ima smisla probat kupit router ko ovaj ili nešto kao ovo, svaka ideja je dobro došla da se smanji taj jebeni ping 

 Sigurno je da će ti ruter bolje raditi od sticka. 

Uostalom, stick iz tvog linka je samo prijemnik i ne može bežičnim putem dati mrežu drugim uređajima, koliko vidim.

PSN - DeniZg80
10 godina
offline
Re: Kako pojačati WLAN signal?
DeniZg kaže...

 Sigurno je da će ti ruter bolje raditi od sticka. 

Uostalom, stick iz tvog linka je samo prijemnik i ne može bežičnim putem dati mrežu drugim uređajima, koliko vidim.

 ...ako se ne varam krivo si se izrazio...svaki wifi uređaj je simplex primo-predajnik  a  na mobilnim mrežama (../3G/4G) duplex primo-predajnik. Svakako da je ovaj prvi na linku bolji a stick kao što si i rekao nema 2,4GHz WiFi već samo mobilnu mrežu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.1.2015 0:20 (AF139).
10 godina
neaktivan
offline
Kako pojačati WLAN signal?

I ovaj stick ima mogućnost sajanja 10 Wi-Fi uređaja tako da mi dođe na isto
Bilo koje riješenje bi bilo super ali samo da se smanji ping
Ali mislim da je problem u onom malom uređaju koji ne radi dobro jer kad u mobitel stavim karticu i djelim Hotspot i spojim se preko kompa ping je 100 i moguće je igrasti i najviše skaće do 120
Vjerovatno je u tom uređaju problem i danas cu ic to da mi daju novog jer je pod garancijom..
Hvala na riješenju s dijeljenjem preko mobitela, iskreno nisam se tog sjetio ali gaming je moguć sad bar na neko vrijeme 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako pojačati WLAN signal?
hrczZ kaže...

I ovaj stick ima mogućnost sajanja 10 Wi-Fi uređaja tako da mi dođe na isto
Bilo koje riješenje bi bilo super ali samo da se smanji ping
Ali mislim da je problem u onom malom uređaju koji ne radi dobro jer kad u mobitel stavim karticu i djelim Hotspot i spojim se preko kompa ping je 100 i moguće je igrasti i najviše skaće do 120
Vjerovatno je u tom uređaju problem i danas cu ic to da mi daju novog jer je pod garancijom..
Hvala na riješenju s dijeljenjem preko mobitela, iskreno nisam se tog sjetio ali gaming je moguć sad bar na neko vrijeme 

Nadam se da ćeš uspjeti dobiti novi uređaj na osnovu objašnjenja da ti je loš ping.

Isto tako, nekako sumnjam da će ti i novi uređaj biti puno bolji. Ako imaš mogućnost, radije ishodi povrat novca i uzmi pošteni ruter.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.1.2015 12:39 (DeniZg).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako pojačati WLAN signal?

Ma ima jos jedan problem jer ne pokazuje potrosini promet fdo kraja mjeseca nego se resetira na 4GB
Mene samo zanima jel  uzimajuci router dolazi do mogucnosti smanjenja pinga da bezveze ne bacam 300 kn -.-

11 godina
offline
Re: Kako pojačati WLAN signal?
hrczZ kaže...

Ma ima jos jedan problem jer ne pokazuje potrosini promet fdo kraja mjeseca nego se resetira na 4GB
Mene samo zanima jel  uzimajuci router dolazi do mogucnosti smanjenja pinga da bezveze ne bacam 300 kn -.-

 Ako ti na mobitelu radi prihvatljivo, sa pravim ruterom može biti samo još bolje.

U krajnjem slučaju, možeš vratiti i taj novi ruter s izgovorom da ne radi dobro, zamijeniti ga za nešto drugo ili prodati u oglasniku.

PSN - DeniZg80
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako pojačati WLAN signal?

hahaahhaha kod tebe uvjek rijesenje ili bar nesto pozitivno :D 
Hvala na trudu pa javim kak je proslo

LP uzivaj

11 godina
neaktivan
offline
Kako pojačati WLAN signal?

imam dva tp-linka,jedan je sa jednom antenom a drugi je sa dvije antene,da li se kako mogu spojiti ta dva u jednu cjelinu da bude wifi jači

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako pojačati WLAN signal?

...općenito NE

.....možemo samo nagađati ,  jer nisi naveo ni tip tih uređaja, ni lokaciju , ni kakvi su korisnici ni kako dobijaš Internet (koji ISP i koji ruter) koji želiš bežično proširiti na veći prostor (snaga se nemože pojačati)... ali paralelno spajanje je nemoguće.

Jedino predpostavljamo da je taj sa jednom antenom samo "b,g" mod a drugi sa dvije antene "b,g,n" mod i ako su to ruteri dobijeni od ISP imaju snagu 100mW max.

6 godina
offline
Kako pojačati WLAN signal?

Kupila sam ova 2 powersticka tp 7982 iali wlan mi je dosta manji nego sa routera,kako da ga dodtno pojacam?npr s rotera je skoro 100 a s ovog 50tak

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako pojačati WLAN signal?

Pošto taj TP7982 nepoznam a google  ne precizira stavi link na taj proizvod da bi znali o čemu se radi ... range extender , wifi usb adapter ili nešto treće ?

Tih 100 i 50 su metri , mW ili Mbps ?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice