Ne mogu povezati internet sa laptopa na PC

poruka: 8
|
čitano: 1.988
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ne mogu povezati internet sa laptopa na PC

Pokušavam spojiti internet na PC koristeći laptop (koji ima wireless pristup). Dakle uredim postavke prema uputama iz Windows Help (Internet Connection Sharing, konkretno), no čim uštekam kabel, krepa mi pristup internetu na laptopu. Kad ga ištekam, odjednom proradi. Tako da u principu ne znam jesam li uopće uspjela spojiti PC na internet. Nikako na zelenu granu.

 

Ne znam koliko je bitno, no na laptopu imam Vistu, a PC piči na Win 8.1. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu povezati internet sa laptopa na PC

-fali samo par sitnica, kao DHCP/routanje.. jer kad spojiš dvije mreže komp. ne zna kamo.. moraš mu reči.

-po opisu, koristiš crossover kabel? za spajanje dva PCa.. moraš ručno postaviti IP. Pingaj ih, sheraj file, vidi da radi LAN..

-nakon tog (recimo da je to conn.sharing wizzard obavio) ide routanje, tj LAN mreža se routa na WLAN. Možda samo ponoviti postupak.

.. verzije OSeva su najsporednije, razlika može biti samo u mjestu gdje se neka postavka nalazi ili wizardima..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Ne mogu povezati internet sa laptopa na PC

Može li se to kako jednostavnije reći? :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu povezati internet sa laptopa na PC
pussycat kaže...

Može li se to kako jednostavnije reći? :D

-za svaku nepoznatu riječ; dblclick  +desni klik + google -> odgovor. Ili pitaš.

-znaš li što je crossover kabel u odnosu na 'normalan' patch/straight?

-znaš li kako se u postavkama mreže-adaptera podešava npr IP? Po (nepotpunom) opisu, upravo to nedostaje.

... z žicu podesiti fix IP npr: PC-1: 192.168.1.101, PC2: 192.168.1.102 ... kad se spoji kabel, ping (u CMDu naredba ping, s PC-1 pingaš PC-2 tj napišeš ''ping 192.168.1.102'' i rezultat je odgovor dali mreža radi ili ne). KAd ta žičana mreža proradi, tad je wizardom bridgaš-rutaš tj networg sharingaš.. i preko wlana drugi PC dobije izlaz, kroz prvi PC. To je routanje, najbanalniji primjer je željeznička pruga-skretnica. Ništa strašno teškog, ako se zna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu povezati internet sa laptopa na PC

Čini mi se da imam patch kabel - onaj žuti koji se dobije sa routerom. IP znam podesiti, nije problem. No problem bi (možda) bila činjenica da nemam pristup routeru - kod susjeda je. Ne, ne kradem čovjeku, nego plaćamo pola-pola. Hoće li promjena IP adrese utjecati na povezivanje između routera i laptopa? Pinganje također nije problem, već sam našla na netu kako se radi. Pokušat ću sa promjenom IP adrese, pa vidjeti što će biti. Hvala na savjetima! :) 

 

P.S. Kako wizardom postaviti mrežu?

 

EDIT: Evo zanimljivosti kod pinganja: kod prvog pokušaja dobila sam 50% uspješnosti (4 Packets sent, 2 received). Ponovila sam pokušaj i dobila 100%. Nije mi jasno kako ni zašto, ali eto.

 

EDIT2: Kada u Network and Sharing Center pokušam uključiti Network Discovery, izbaci mi poruku "The specified service does not exist as an installed service".

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 19:43 (pussycat).
15 godina
offline
Re: Ne mogu povezati internet sa laptopa na PC

-mreža ne mora uvjek raditi, ponekad je zagušena-uspavana.. to je OK.

-za direktno spajanje treba cross, ali sad većina opreme prepozna MDIX (tako da može raditi bilo koja kombinacija), jedino što taj podatak nemaš za npr mrežne kartice.. pa je 'ćorava koka' - možda radi.

kad proradi 'lokalna mreža' PC-Lap, npr da možeš shareati neki file, tad nastaviš s internet sharingom wlana.. nije potreban pristup routeru jer to odrađuje wlan Lapa.. jedino fixni IP ne smije biti u koliziji s postojećim (isti ip-zauzet..). DNS i GW možeš prepisati s wlana tj postavke routera, ili ip-laptopa, jer kroz njega ide.. ali to će obaviti wizard..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 19:46 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Ne mogu povezati internet sa laptopa na PC

Treba li preko wizarda odabrati "Connect to a network", ili "Set up a connection or network", odnosno koju od ponuđenih opcija?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu povezati internet sa laptopa na PC

-nemam ideju.. klikaj, probaj.. previše raznih verzija da bi znao na što se odnosi, pogotovo jer se ne sjćam da sam ikad trebao takav mrežni share, razlikuju se u verzijama windowsa itd..

-zapravo i to ovisi o wlan driveru, ali predpostavljam da danas svaki to omogućuje.

-probaj ugooglati tih par ključnih riječi, sigurno ima konkretan howto.

-važnije, jesi li spojila ta dva računala, radi li mreža između njih? To je preduvijet.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice