Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler

poruka: 14
|
čitano: 6.294
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler

U stanu imam jako čudan problem, naime svaki puta kada se bojler upali ili ugasi u kupaoni, internet veza pukne na par minuta. Nije mi jasno zašto se to događa, također kad se to dogodi, veza na laptopu se vrati jako brzo, dok na cimericinom MacBooku nema pristupa internetu sljedećih sat vremena.

Svaka pomoć bi bila više nego dobrodošla!

LoL EU west : citizen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler

Jedno od mogućih objašnjenja bi bilo da dolazi do nekog iskrenja u kontaktima termostata u bojleru, koje kao RF smetnja ometa Wi-Fi signal. Bilo bi dobro pozvati nekog servisera / električara da to provjeri, jer ukoliko postoji iskrenje, ono može dovesti do pregaranja tog kontaktnog mjesta, a možda i veće štete.

 

Zašto se različiti laptopi različito ponašaju, ne znam, možda smetnja postoji u manjoj mjeri cijelo vrijeme dok je grijač u bojleru uključen, a jednom laptopu to smeta više nego drugome?

KaeR
15 godina
offline
Re: Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler
makaweli kaže...

U stanu imam jako čudan problem, naime svaki puta kada se bojler upali ili ugasi u kupaoni, internet veza pukne na par minuta. Nije mi jasno zašto se to događa, također kad se to dogodi, veza na laptopu se vrati jako brzo, dok na cimericinom MacBooku nema pristupa internetu sljedećih sat vremena.

Svaka pomoć bi bila više nego dobrodošla!

Imaš li možda internet po stanu preko powerline adaptera? jeli ruter uštekan u jedan od njih?

[M|C] jokaCRO ingame
13 godina
offline
Re: Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler

Pa ne iskri na kontaktu releja, iskra služi za paljenje plina :) i da, prilično ometa RF pojas, meni npr. DVB-T slika zatitra na TV-u kad se to desi. Samo mi nije jasno što iskri kad se bojler gasi!? I nisi objasnio, da li puca wireless ili internet konekcija modema? Kod cimerice probaj disable/enable mrežene kartice kad se to desi. Kao što i ovi ostali kažu, moraš nam dati više podataka o toj svojoj kućnoj mreži i instalaciji.

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
15 godina
offline
Re: Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler
PaoloDP kaže...

Pa ne iskri na kontaktu releja, iskra služi za paljenje plina :) i da, prilično ometa RF pojas, meni npr. DVB-T slika zatitra na TV-u kad se to desi. Samo mi nije jasno što iskri kad se bojler gasi!? ...

Ja sam mislio da je riječ o električnom bojleru, jer tada u slučaju nekog kvara može iskriti cijelo vrijeme dok grijač radi, a najjače naravno u trenutku uključenja / isključenja.

KaeR
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler
PaoloDP kaže...

Pa ne iskri na kontaktu releja, iskra služi za paljenje plina :) i da, prilično ometa RF pojas, meni npr. DVB-T slika zatitra na TV-u kad se to desi. Samo mi nije jasno što iskri kad se bojler gasi!? I nisi objasnio, da li puca wireless ili internet konekcija modema? Kod cimerice probaj disable/enable mrežene kartice kad se to desi. Kao što i ovi ostali kažu, moraš nam dati više podataka o toj svojoj kućnoj mreži i instalaciji.

Veza puca samo kad se bojler pali, pogrješio sam. Internet konekcija puca, a ne wireless, sad kad sam router uključio na utičnicu koja je udaljenija od bojlera (imamo 2 telefonske utičnice) veza više ne puca kad se bojler pali, no problem sa sporim internetom je konstantan. Dakle piše da je spojen na wireless i da ima internet konekciju, ali neta nema, ne mogu pingat DNS servere ni pristupiti modemu, to se događa svako malo. Također ako sam sam na netu, ako jee njen Mac ugašen, meni internet radi manje više stabilno, no čim se ona priključi moj internet na laptopu krene štekat. Pokušao sam mijenjat wireless channelle, flushat TCP/IP stack, stavio sam statičko dodijeljivanje IP adrese mom i njenom prijenosniku u postavkama rutera (DHCP je aktivan za otale uređaje), nema IP conflicta.. Stvarno ne znam što bi moglo biti.

LoL EU west : citizen
13 godina
offline
Re: Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler

Pretpostavljam da se radi o ADSL-u (nije CMTS - B.Net). Parice su ti jako osjetljive na ta iskrenja. Obično dolazi do smetnji kod kotakata u utičnici, tako da bi bilo najidealnije spojiti žicu na žicu u utičnici. Dalje, ovaj problem koji imaš.. nisi spomenuo da li si probao mjenjati enkripciju za wireless? Čudno je da ti komp pokazuje da imaš pristup internetu ako nemaš ni modemeu, ali to kod Windowsa zna kasniti i sl. Kod tebe je očito problem između laptopa i modema u vezi. Probaj utp kabelom testirati to. I što znači štekat internet? Spor, puca konekcija ili.. najbolje ti je pustiti pingove prema modemu, prema npr. google-u i pratitit što se dešava kad se MAC spoji. Ja sam radio godinu i pol kao mrežni tehničar pa sam svašta vidio :)

 

P.S. Bojler ti je vjerovatno loše uzemljen, probaj također i modem uključiti u drugu utičnicu za struju, možda su na istom osiguraču, tj. istoj grani el. mreže.

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 11:33 (PaoloDP).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler
PaoloDP kaže...

Pretpostavljam da se radi o ADSL-u (nije CMTS - B.Net). Parice su ti jako osjetljive na ta iskrenja. Obično dolazi do smetnji kod kotakata u utičnici, tako da bi bilo najidealnije spojiti žicu na žicu u utičnici. Dalje, ovaj problem koji imaš.. nisi spomenuo da li si probao mjenjati enkripciju za wireless? Čudno je da ti komp pokazuje da imaš pristup internetu ako nemaš ni modemeu, ali to kod Windowsa zna kasniti i sl. Kod tebe je očito problem između laptopa i modema u vezi. Probaj utp kabelom testirati to. I što znači štekat internet? Spor, puca konekcija ili.. najbolje ti je pustiti pingove prema modemu, prema npr. google-u i pratitit što se dešava kad se MAC spoji. Ja sam radio godinu i pol kao mrežni tehničar pa sam svašta vidio :)

 

P.S. Bojler ti je vjerovatno loše uzemljen, probaj također i modem uključiti u drugu utičnicu za struju, možda su na istom osiguraču, tj. istoj grani el. mreže.

Ovo da šteka, znači da mi windows pokazuje da je Internet access tu, nema limited konekcije niti išta tako. Kad stranice na browseru postanu non responsive, ako u tom trenutku pokušam pingat bilo IP adresu bilo DNS server, par paketa se zagubi, par dođe na odredište. Znači windows mi govori da imam pristup internetu, međutim ne mogu učitati nijednu stranicu. To se događa samo kad je i MacBook spojen na mrežu. Nisam pokušavao sa UTP kablom, to ću pokušati kad dođem u stan večeras ili najkasnije sutra.

Radi se o Amisovom ADSL-u, bila mi je tehnička podrška, mjerili su mi smetnje na parici, rekli su da je katastrofa, al svejedno ovaj problem s mrežom mi se ipak čini kao pogreška u komunikaciji računala sa samim routerom, a ne prema van.

LoL EU west : citizen
13 godina
offline
Re: Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler

Da, ovo što si napisao da par pakera prođe, a ostali se zgube ti govori da je problem u komunikaciji mrežne kartice i routera. Probaj promjeniti enkripciju, ili isključi ju skroz za test. Ako primjetiš da je do toga problem, onda možeš to riješititi sa filtriranjem mreže sa MAC adresama... Sa jačinom wireless signala je sve ok? A ovo što se tiče smetnja na parici.. pravilo ti je; što krači kabel, što manje konektora ovisi čak i debljina kabela, tj. kvadratura, loš filter (spliter), loš modem.. Tebi dolazi loš signal iz mreže već kako kažeš, ali možda se da još nešto malo popraviti optimiziranjem kućne instalacije. Za početak ti predlažem da raskopaš utičnicu i spojiš žicu na žicu fino, te utičnice stvarno znaju šrot biti. Probaj ovo testirat prvo pa javi. 

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
15 godina
neaktivan
offline
Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler

Isključio sam enkripciju i uključio filtriranje preko MAC-a, na laptopu mi internet radi odlično, međutim na Mac-u je katastrofa. Pokušao sam s Mac-a pingat IP adresu računala (u istoj su mreži) i postoje pingtime spikeovi do 300ms, također oko 20% paketa ni ne dođe na odredište. Prilikom pinganja DNS servera na Mac-u, 70% je packet loss..

LoL EU west : citizen
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler

Sigurno bojler nije uzemljen pa baca elektricitet na sve strane i tu dilazi do pucanja veze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler

Zanimljivo... Siguran si da je sa WiFi signalom sve u redu na oba kompa? A kakvo je stanje kad makneš i filtriranje po MAC-u? A ništ.. a koji modem imaš? Pa ne može biti toliki krš da ne može vrtit dva uređaja odjednom :) U pravilu, ja stavljam uvijek WPA/WPA2 mixed PSK mode za enkripciju. No imao sam raznih slučajeva gdje na nekim kompovima radi samo WEP enkripcija.. Ali to je samo sa lošim routerima. Ako ništa drugo, možeš kupit neki TP-Link wireless router i ugasit wireless na ADSL modemu. To je krajnja opcija naravno.

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler
PaoloDP kaže...

Zanimljivo... Siguran si da je sa WiFi signalom sve u redu na oba kompa? A kakvo je stanje kad makneš i filtriranje po MAC-u? A ništ.. a koji modem imaš? Pa ne može biti toliki krš da ne može vrtit dva uređaja odjednom :) U pravilu, ja stavljam uvijek WPA/WPA2 mixed PSK mode za enkripciju. No imao sam raznih slučajeva gdje na nekim kompovima radi samo WEP enkripcija.. Ali to je samo sa lošim routerima. Ako ništa drugo, možeš kupit neki TP-Link wireless router i ugasit wireless na ADSL modemu. To je krajnja opcija naravno.

Enkom A1521-l je ruter. Signal je odlican, al evo kad spojim Mac na UTP kabl radi savršeno, znači da komunikacija između Mac-ovog network kontrolera i rutera iz nekog razloga ne radi.
Hvala na pomoći!

LoL EU west : citizen
11 godina
neaktivan
offline
Neobjašnjivo pucanje veze kad se pali bojler

Pozdrav, 

 

Bojler MORA, MORA biti uzemljen, u suprotnom je to opasno po život. Sumljam da bi i jedan električar zaboravio uzemljiti bojler. Isto kao i radijatori, plinske instalacije, vodovodne cijevi, sve to mora biti uzemljeno kvalitetno. 

 

 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice