Nepoznati mobilni uređaji na kućnoj mreži

poruka: 10
|
čitano: 4.912
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Nepoznati mobilni uređaji na kućnoj mreži

Pozdrav svima,

jučer sam primjetila da su mi se na mreži počeli pojavljivati razni nepoznati mobilni uređaji. Pojave se naprimjer na par minuta pa nestanu. Kada kliknem na njih i pokušam doznati nešto više detalja prikazuje mi samo njihovu MAC adresu dok IP adresu navodno nemaju. U postavkama routera (Zyxel) pod wireless se ne pojavljuju, a pratila sam istovremeno mrežu na kompjuteru i routeru. Promijenila sam wi-fi lozinku, naziv SSID, postavila SSID na skriveno, ali oni se i dalje pojavljuju. Zna li netko o čemu se tu radi, dali su to samo pokušaji spajanja na moju mrežu i ako nisu samo pokušaji kako da ih djelotvorno spriječim?  Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nepoznati mobilni uređaji na kućnoj mreži

...ako ih nema na tvom ruteru onda nema problema, neznam gdje u kom programu te druge vidiš ali pretpostavljam da su to drugi korisnici wifi u tvom dometu.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati mobilni uređaji na kućnoj mreži

Vidim ih u Windowsu u dijelu Network u kojem inače vidim samo računala iz moje kućne mreže koja su spojena žičano ili wirelessom, dok mobitele na taj način vidim samo kada ih spojim žicom. Tako da mi to nema smisla. Do sada toga nije bilo, jučer su se počeli pojavljivati.

Vidim ih i preko android aplikacije Fing koja daje pregled svih uređaja spojenih na mrežu. 

 

Evo, dodala sam i snimak kako to izgleda. Nekad je ovaj, a ima ih i drugih sa različitim nazivima. Molim pomoć ili savjet

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 15:04 (DiVanzemaljac).
16 godina
neaktivan
offline
Nepoznati mobilni uređaji na kućnoj mreži

Spajaš li se tim računalom wirelessom na ruter?

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati mobilni uređaji na kućnoj mreži

S ovim se spajam žicom i s drugim također žicom. Wireless koristim za mobitele i povremeno laptop.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati mobilni uređaji na kućnoj mreži
DiVanzemaljac kaže...

S ovim se spajam žicom i s drugim također žicom. Wireless koristim za mobitele i povremeno laptop.

 Onda nije, onda imam još jednu ideju. Imaš li bluetooth na kompu? Možda vidi mobitele u rangeu pa ih stavlja u PAN.

Kublach
10 godina
neaktivan
offline
Nepoznati mobilni uređaji na kućnoj mreži

Evo ti dobro objašnjenje. Pogledaj post od Tom Tancredi.

 

 

 Ipak, preporučam da testiraš tu teoriju. Kada primjetiš takav uređaj na networku, brzo promjeni šifru za wifi, pa vidi da li će se opet pojaviti. Ako se pojavi to je to. Treba vremena da se šifre probiju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 19:10 (dai53nja).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati mobilni uređaji na kućnoj mreži

Da, čitala sam ovo. Sad ću sve moguće isprobat...

 

Par dana sam nešto radila na jednom virtualnom računalu koje je bilo cijelo vrijeme upaljeno. Kako sam krenula sistemom eliminacije i ugasila tu virtualku nepoznati mobiteli su nestali i ne pojavljuju se. Zasad...

 

 

 

 

Ne, evo ih opet. Dok su bili "spojeni" sam promijenila SSID i wifi lozinku i opet uzalud. Svaka ideja je i dalje dobrodošla.

 

P.S. nemam bluetooth

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 21:06 (DiVanzemaljac).
8 godina
neaktivan
offline
Nepoznati mobilni uređaji na kućnoj mreži

Misterij riješen! Netko me je ARP spoofing- irao :-). Dakle, riješenje je bilo promijeniti status ARP tablice u statičnu tako da dotični više nema mogućnost djelovanja na adresu routera. 

 

 

Fora!

 

Promijenila sam unos u Arp tablici da bude na static, a sad je opet na dynamic. Kada sam probala opet kaže Access denied. Probala sam i kroz cmd admin. Ima li netko ideju kako da unos promijenim na static i da se više ne mijenja. Čitala sam da se može pomoću Netsh naredbe, ali mi ne uspijeva vjerojatno nešto krivo upisujem kod naziva interface-a ili sl.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 14:39 (DiVanzemaljac).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati mobilni uređaji na kućnoj mreži

 U nedostatku kvalitetnog savjeta i pošalica je svakako dobrodošla!

 

Naime, pošto se u dotičnoj situaciji radilo o programu iz Linux kolekcije najvjerojatnije koji skenira  i probija se u sustav preko otvorenih ulaznih portova dovoljno je bilo blokirati u firewall-u ulazne portove kako bi spriječili neželjene upade u sustav.

  Eto, čini se da za svaki problem postoji rješenje i da pomoći ipak ima.

  

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice