Network adapter

poruka: 16
|
čitano: 3.083
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Network adapter

 Dakle kupujem novi komp inace sam uvijek imao laptop, ali sad zelim nesto bolje. Router je dosta daleko od moje sobe pa provođenje kablova nije moguće pa me zanima kakav da network adapter kupim da se mogu na wifi spojit i da radi sa windowsom 10. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Network adapter

Ako ti je laptop iz tvoje sobe radio ok  na wifi do rutera  uzmi neki USB wifi adapter koji podržava B,G i N mod. i ima vanjsku antenu ( oni što imaju unutarnju i izgledaju kao memory stick su lošijeg dometa).

Uz wifi adapter ti treba i usb-kabal sa postoljem (uz neke se i dobije)...dakle da izgleda kao ovaj : http://www.tp-link.com/sa/products/details/cat-11_TL-WN722NC.html

7 godina
neaktivan
offline
Re: Network adapter
AF139 kaže...

Ako ti je laptop iz tvoje sobe radio ok  na wifi do rutera  uzmi neki USB wifi adapter koji podržava B,G i N mod. i ima vanjsku antenu ( oni što imaju unutarnju i izgledaju kao memory stick su lošijeg dometa).

Uz wifi adapter ti treba i usb-kabal sa postoljem (uz neke se i dobije)...dakle da izgleda kao ovaj : http://www.tp-link.com/sa/products/details/cat-11_TL-WN722NC.html

 E hvala puno mislio sam si kupit ovaj: https://www.links.hr/hr/mrezna-kartica-adapter-usb2-0-asus-usb-n14-n300-802-11b-g-n-2x-antena-za-bezicnu-mrezu-053503108 meni se cini ok.

10 godina
offline
Re: Network adapter

Da   ....odgovara ...... (samo ako neide uz njega trebaš još usb-kabal).

7 godina
neaktivan
offline
Re: Network adapter

Hvala na pomoći jedino znaš li možda otprilike sa koje najvece udaljenosti uređaj ovakvih specifikacija hvata signal?

10 godina
offline
Re: Network adapter

Nije problem ni sa 1km udaljenosti primat signal ako imaš optičku vidljivost i taj drugi ima usmjerenu antenu prema tebi ....samo problem je to koristiti za konstantnu komunikaciju bez prekida ako u okolici tebe ili njega ima puno wifi korisnika koji svojim signalima (jačim) pokrivaju vaše signale.

 

Dakle tada se moraju izabrati kanali na kojima ima manje korisnika i koristiti usmjerene antene da dio tih koji smetaju svojim jačim signalima opadne.

 

U stambenim zgradama se dešava uslijed većeg broja wifi korisnika da ljudi bježe sa 2,4GHz na drugi band tj. 5GHz gdje zasad ima nešto manje gužve jer usmjerene antene u stambenim prostorima nemaju svrhe a usput na 5GHz su zidovi veći problem pa nije ni to za zanemariti.

 

Još napomena da je domet veći  kod moda sa manjom brzinom tj. najveći sa "b" a najmanji sa "n" modom samo brzina je drastično manja.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Network adapter
Malo sam jos istrazivao po netu i dosao sam do zakljucka da bi ovo mozda moglo biti ucinkovitije zato sto se radi o povezivanju putem ethernet kabla: http://www.futura-it.hr/katalog/mrezna-oprema/poe-i-mrezni-adapteri/tpl-tl-pa4010pkit-(1)/ samo ako itko možda zna hoće li to raditi na udaljenosti od 2 kata(moja soba je tocno 2 kata iznda routera i mobitel i laptop uvijek imaju dvije ili tri crtice signala)
10 godina
offline
Re: Network adapter

To nisu wifi uređaji  već "powerline" koji preko el. instalacije u kući komuniciraju međusobno. Jedan dođe kod rutera a drugi u prostoriju gdje ti je PC. Spaja se prvi sa lan-kablom na ruter a drugi sa lan kablom na PC. Preporučavam da najprije probaš (dogovoriš u trgovini povrat ako neradi) jer stariji tipovi su imali problema ukoliko nije ista faza (R.S.T) na utičnici adaptera kod rutera i kod adaptera kod PC...ili ako taj drugi kat nije na istom el. brojilu. Kažu da sa ovim novijim uređajima nema više tih problema.

 

ps: Ima powerline adaptera koji imaju na izlazu i LAN i WIFI pa bi u sobi mogao koristiti i smartfon ili tablet . Ovaj sa tvog linka je samo sa LAN izlazom.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Network adapter
AF139 kaže...

To nisu wifi uređaji  već "powerline" koji preko el. instalacije u kući komuniciraju međusobno. Jedan dođe kod rutera a drugi u prostoriju gdje ti je PC. Spaja se prvi sa lan-kablom na ruter a drugi sa lan kablom na PC. Preporučavam da najprije probaš (dogovoriš u trgovini povrat ako neradi) jer stariji tipovi su imali problema ukoliko nije ista faza (R.S.T) na utičnici adaptera kod rutera i kod adaptera kod PC...ili ako taj drugi kat nije na istom el. brojilu. Kažu da sa ovim novijim uređajima nema više tih problema.

 

ps: Ima powerline adaptera koji imaju na izlazu i LAN i WIFI pa bi u sobi mogao koristiti i smartfon ili tablet . Ovaj sa tvog linka je samo sa LAN izlazom.

 Hvala to me baš zanimalo hoce li biti problema ako nisu na istom brojilu. Još sam to istraživao na netu i ljudi vecinom kažu da nema problema s tim ali još cu vidjeti. Ovo za lan i wifi nisam znao hvala na toj informaciju dobro bi mi došlo takvo nešto.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Network adapter
Nemoj powerline. Radije investiraj u dobar wifi AP i par metara kablova nego u to. Samo problemi sa njima.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Network adapter
Sum_of_all_fears kaže...
Nemoj powerline. Radije investiraj u dobar wifi AP i par metara kablova nego u to. Samo problemi sa njima.

 Briješ da bi mi to bolje radilo? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Network adapter

Radit će sigurno bolje od powerlinea ali ipak žica je žica. Ja bi provukao kablove i doviđenja.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Network adapter
Pozz evo ovako imam ruter od t coma(zte) u prizemlju kuce i trebam internet za 2 kata povise da radi bez problema..trebam neki uredaj koji bi pojacao signal a da je taj uredaj provjeren..koristio bi interenet za mobitele i spajanje na ps3..sta manje kabela po mogucnosti..
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Network adapter
Sum_of_all_fears kaže...

Radit će sigurno bolje od powerlinea ali ipak žica je žica. Ja bi provukao kablove i doviđenja.

 

A i meni se to više sviđa ali sa obzirom na udaljenost nisam siguran dal je to moguće. Jedino pokraj moje sobe je potrgana uticnica u koju mi se stari modem spajao ako to samo popravim to bi trebalo radit ako premjestim router gore? sa te udaljenosti stvarno nebi bio problem provesti žice..

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2016 11:12 (ElNenad).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Network adapter
Moze neko pomoc?
13 godina
neaktivan
offline
Network adapter

Mjenjao sam modem i sad mi piše network 2 a prije mi je pisalo network kako staviti da opet piše network

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice