Problem s postavljanjem printer servera na sx763

poruka: 22
|
čitano: 19.340
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problem s postavljanjem print servera na sx763

Dakle imam Siemens gigaset sx763 i već dva dana muku mučim s postavljanjem print servera, u postavkama samog routera USB je ukopčan i printer je uredno detektiran (Radi se o HP OfficeJet-u 5610) ALI! nikako nemogu detektirati ili dodati printer na laptopu(ili bilo kojem drugom kompu s windowsima).

 

Ako je itko uspio ili zna rješenje mog problema molit ću da pomogne :D Hvala unaprijed

 

P.S. ISP je t-com ako to išta znači

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2011 16:24 (tin_95).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
tin_95 kaže...

Dakle imam Siemens gigaset sx763 i već dva dana muku mučim s postavljanjem printer servera, u postavkama samog routera USB je ukopčan i printer je uredno detektiran (Radi se o HP OfficeJet-u 5610) ALI! nikako nemogu detektirati ili dodati printer na laptopu(ili bilo kojem drugom kompu s windowsima).

 

Ako je itko uspio ili zna rješenje mog problema molit ću da pomogne :D Hvala unaprijed

Pa to nebi trebao biti problem. Odabereš dodavanje novog printera (lokalnog), kreiraš novi port (Standard TCP/IP), pišeš IP adresu routera i na kraju instaliraš driver.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
I onda idem printat probnu stranicu i ništa se ne događa -_-
15 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
tin_95 kaže...
I onda idem printat probnu stranicu i ništa se ne događa -_-

 -dali ga driver za vrijeme instalacije uopće vidi kao mrežni printer? Dali driver podržava mrežu? ...

-postavke u routeru, ne znam za taj model kako se konfigurira ali obično print server zahtijeva podešavanje IP za printer? To što ga detektira je jedan korak, ipak (vjerojatno) treba u opcijama aktivirati print server (je rmože biti i USB-HDD ili sl.)

- pa i USB kabel dali je USB.2.0?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
ihush kaže...
tin_95 kaže...
I onda idem printat probnu stranicu i ništa se ne događa -_-

 -dali ga driver za vrijeme instalacije uopće vidi kao mrežni printer? Dali driver podržava mrežu? ...

-postavke u routeru, ne znam za taj model kako se konfigurira ali obično print server zahtijeva podešavanje IP za printer? To što ga detektira je jedan korak, ipak (vjerojatno) treba u opcijama aktivirati print server (je rmože biti i USB-HDD ili sl.)

- pa i USB kabel dali je USB.2.0?

Možda, debelo nagađanje, da pokušaš restartati router.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
mario.L_hr kaže...
ihush kaže...
tin_95 kaže...
I onda idem printat probnu stranicu i ništa se ne događa -_-

 -dali ga driver za vrijeme instalacije uopće vidi kao mrežni printer? Dali driver podržava mrežu? ...

-postavke u routeru, ne znam za taj model kako se konfigurira ali obično print server zahtijeva podešavanje IP za printer? To što ga detektira je jedan korak, ipak (vjerojatno) treba u opcijama aktivirati print server (je rmože biti i USB-HDD ili sl.)

- pa i USB kabel dali je USB.2.0?

Možda, debelo nagađanje, da pokušaš restartati router.

IP za printer je isti kao i onaj za router i nemože se mijenjati, print server je aktiviran i usb je 2.0. Nisam te baš previše skužio ovo za driver al pretpostavljam da je u redu pošto sad vidim da je printer online. I probao sam restartati router :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2011 16:55 (tin_95).
13 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
tin_95 kaže...
mario.L_hr kaže...
ihush kaže...
tin_95 kaže...
I onda idem printat probnu stranicu i ništa se ne događa -_-

 -dali ga driver za vrijeme instalacije uopće vidi kao mrežni printer? Dali driver podržava mrežu? ...

-postavke u routeru, ne znam za taj model kako se konfigurira ali obično print server zahtijeva podešavanje IP za printer? To što ga detektira je jedan korak, ipak (vjerojatno) treba u opcijama aktivirati print server (je rmože biti i USB-HDD ili sl.)

- pa i USB kabel dali je USB.2.0?

Možda, debelo nagađanje, da pokušaš restartati router.

IP za printer je isti kao i onaj za router i nemože se mijenjati, print server je aktiviran i usb je 2.0. Nisam te baš previše skužio ovo za driver al pretpostavljam da je u redu pošto sad vidim da je printer online. I probao sam restartati router :)

Pogledaj pod properties, šta tamo piše.

 

Ne kužim jeli možeš ili ne možeš printati?

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
offline
Problem s postavljanjem printer servera na sx763

Nemogu printati, ovo je malo čudno o.O

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
tin_95 kaže...

Nemogu printati, ovo je malo čudno o.O

Probaj ugasiti pa upaliti printer.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
Sad komp kaže da je našao "poteškoće"
13 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
tin_95 kaže...
Sad komp kaže da je našao "poteškoće"

Kakve?

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
offline
Problem s postavljanjem printer servera na sx763

Hmm

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
tin_95 kaže...

Hmm

Koje su ti postavke mreže: Public, Work ili Home Network?

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
home
15 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
tin_95 kaže...
..

vidim da je printer online...

- dakle reagira indikator (ikona-driver) kad pališ-gasiš sam printer? - to znači da je sve OK, što se tiče instalacije.

iz Iskonovih manuala, str-122+.. vidi postavke, print server ne podržava dvosmjernu komunikaciju, ako je negdje opcija treba je isključiti (u driveru).

Vjerojatno koristiš Win7, neki kažu da je problem firmware (nije logično), pod XPom kažu da prvo kreiraš port... Ideja, browsaj win.explorerom mrežu, dali vidiš printer? Ako ga vidiš desni klik -connect. ..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
Ikona ne reagira, i nevidim printer u win.exploreru. I onaj windowsow "rješavatelj problema" kaže da se nemože spojit s printerom preko mreže
13 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
tin_95 kaže...
Ikona ne reagira, i nevidim printer u win.exploreru. I onaj windowsow "rješavatelj problema" kaže da se nemože spojit s printerom preko mreže

Kakve su ti opcije za šeranje kod mrežne veze i ostale postavke? Omogući otkri network discovery i šeranje printera i fileova.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
protjeran
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7

ja imam isti problem. na win 7 ne radi,a na xp radi. pošto imam dual boot i zbog "savršenog win 7 " ništa ne mogu raditi,za posao koristim xp. tako i print

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
15 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7
opcom kaže...

ja imam isti problem. na win 7 ne radi,a na xp radi. pošto imam dual boot i zbog "savršenog win 7 " ništa ne mogu raditi,za posao koristim xp. tako i print

 -to je također info koji se nalazi na netu, da na sedmici ne radi.. ipak, nema smisla. Mreža je mreža... Mora biti povezano s Home-Pro, mrežnim servisima ili AV-firewall..

 

Ako je stvarno firmware nekompatibilan sa sedmicom, tad treba koristiti XPmode.. to bi trebalo biti 'bezbolno'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2011 17:44 (ihush).
12 godina
offline
Re: Problem s postavljanjem printer servera na sx7

omogućeno i uključeno

probat ću s xp modeom, samo da ga skinem

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2011 17:42 (tin_95).
12 godina
offline
Problem s postavljanjem printer servera na sx763

imam isti problem, komp ne može komunicirat sa mrežnim printerom. iako imam se555, sve bi trebalo bit isto (i je isto). printer je laserski samsung ml-1610. da li vam je u međuvremenu problem riješen?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem s postavljanjem printer servera na sx763

problem sam riješo. bio je problem u samom startu tj pod protocol treba stavit LPR a ne Raw. U slici je zaokruženo sve ono kako mora bit.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice