Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

poruka: 24
|
čitano: 14.761
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

Imam problem kod spajanja mog PC-a na kućnu mrežu putem wirelessa u njemu je PCI-e Canyon CNP-WF511. Imam scientific atlanta router od Bnet-a i na njega spojen Lynksis WRT54GC v3. Moj problem je u tome da se ne uspijevam spojiti na internet sa kompom tj nakon što pritisnem connect i upišem password on javi da je connected, ali kad hoću otvoriti neku web stranicu ništa se ne događa. Tu istu karticu imao sam u drugom PC-u koji se spojio bez problema. Sada pišem sa laptopa koji je isto spojen na tu mrežu  bežično i nema nikakvih problema. Više sam polu lud i neznam što da isprobam da bi se connect-ao.

Prilažem 3 slike koje pokazuju što Pc prijavljuje.

Nadam se da netko ima rješenje za moj problem.

Unaprijed hvala!

3 3
1 1
2 2
4 4
5 5
e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2011 23:01 (Fixcar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

Nešto ti ne valja sa postavkama na PCju. Na oba kompa - start - run - cmd (upali command prompt). Tamo upiši ipconfig /all i kopiraj output ovdje.

 

A ne znam jel ovo točna informacija:

 

Za one koji imaju problema s MAC-om... ovaj modem ScientificAtlanta pamti prvu MAC adresu koja se na njega spoji nakon paljenja i ostale MAC adrese više "ne prizna" (nagrada za onoga tko je to smislio). Uglavnom, kad prištekate drugi uređaj (npr. router) treba ugasit i upalit modem.

 

Možda te i to zeza. Za početak, daj ispis sa ipconfig /all

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

Ovo je sa PC-a koji se neda spojit sad cu za minutu i sa laptopa postat

edit: evo link ak se ne vidi LINK

Evo i sa laptopa u 2 komada

Do Ethernet

Od Ethernet

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2011 23:16 (Fixcar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

To sam si i mislio - ne valjaju ti postavke na PCju.

 

Control Panel - Network options - adapter settings. Nađi ethernet (LAN) adapter, desni klik - propeties. IPv4 settings. Tu probaj stavit automatski da pokupi ili prepiši postavke sa laptopa sa tim da adresa kompa (local IPv4 adress) ne bude ista već različita. Dakle, 192.168.1.101 ili sl. Ugl, zadnji broj mora biti drugačiji.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu
Sum_of_all_fears kaže...

To sam si i mislio - ne valjaju ti postavke na PCju.

 

Control Panel - Network options - adapter settings. Nađi ethernet (LAN) adapter, desni klik - propeties. IPv4 settings. Tu probaj stavit automatski da pokupi ili prepiši postavke sa laptopa sa tim da adresa kompa (local IPv4 adress) ne bude ista već različita. Dakle, 192.168.1.101 ili sl. Ugl, zadnji broj mora biti drugačiji.

Ne mogu naći takve postavke :(

EDIT Našao sam i stavio da automatski pokupi postavke sad ću restart napravit pa javim kaj bude bilo

 

 

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2011 23:37 (Fixcar).
15 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu
Sum_of_all_fears kaže...

..

 

A ne znam jel ovo točna informacija:

 

Za one koji imaju problema s MAC-om... ovaj modem ScientificAtlanta pamti prvu MAC adresu koja se na njega spoji nakon paljenja i ostale MAC adrese više "ne prizna" (nagrada za onoga tko je to smislio). Uglavnom, kad prištekate drugi uređaj (npr. router) treba ugasit i upalit modem.

 

..

 točno je. Bnetova prevencija od spajanja čitavog kvarta na flat. Gašenje-paljenje i radi.

Zato se na taj modem dodaje router s WAN portom (može i clining MACa), može i dailup za Carnet itd..

 

autoru, postavi DHCP-auto. I podesi router ako već nisi. Samo jedan router treba imati aktivan DHCP, to nek radi bnetov...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2011 0:01 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

Opet isti problem. Evo ipconfig nakon promjena postavki.

LINK

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

IPv4 adresa ti ne valja...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

Morat ćeš ovo popuniti sa sljedećim postavkama. Prvo stavi da sve ručno podešavaš tj. da možeš pisati u ova polja.

 

IP address - 192.168.1.101

subnet mask - 255.255.255.0

default gateway - 192.168.1.1

 

primary dns - 8.8.8.8

secondary dns - 8.8.4.4

 

I klikni na apply. Možda posluži disable/enable LAN adaptera. Ako i dalje ne radi, restartaj ruter (ali nakon promjene postavki!)

 

BTW, ovo su adrese googletovih DNS servera. Ako nekog muči sporo loadanje youtube videa, može koristiti ove servere i u 90% slučajeva rješava problem sa sporim loadanjem. Meni je upalilo.

 

[edit] googletove upute za promjenu DNS servera, ti osim ovog promijeni i IP adrese (ovo 192.168....)

 

Example: Changing DNS server settings on Microsoft Windows 7

  1. Go the Control Panel.
  2. Click Network and Internet, then Network and Sharing Center, and click Change adapter settings.
  3. Select the connection for which you want to configure Google Public DNS. For example:
    • To change the settings for an Ethernet connection, right-click Local Area Connection, and click Properties.
    • To change the settings for a wireless connection, right-click Wireless Network Connection, and click Properties.
    If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.
  4. Select the Networking tab. Under This connection uses the following items, select Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) or Internet Protocol Version 6 (TCP/IPv6) and then click Properties.
  5. Click Advanced and select the DNS tab. If there are any DNS server IP addresses listed there, write them down for future reference, and remove them from this window.
  6. Click OK.
  7. Select Use the following DNS server addresses. If there are any IP addresses listed in the Preferred DNS server or Alternate DNS server, write them down for future reference.
  8. Replace those addresses with the IP addresses of the Google DNS servers:
    • For IPv4: 8.8.8.8 and/or 8.8.4.4.
    • For IPv6: 2001:4860:4860::8888 and/or 2001:4860:4860::8844
  9. Restart the connection you selected in step 3.
A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2011 0:05 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

... eh, pošto je WLAN u pitanju, može biti potrebno podesiti enkripciju i napraviti novu konekciju (obrisati staru)..

- Ako možeš ili moraš, privremeno se spoji LANom (žicom).

- Ako nisi prije podesio dodatni router, prvo njega spoji na PC i podesi, isljuči DHCP i postavi IP na neku slobodnu adresu, npr .100 ili sl. Tek nakon tog spoji oba routera (i po potrebi resetiraj bnetov).

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

A što trebam upisati pod IPv6 adress i ovo kaj je prazno na slici?

 

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

Ne IPv6, moraš ići na IPv4. Ruter ti vjerojatno ne podržava IPv6 i ako da, to je nepotrebno kompliciranje. Tamo gdje si izabrao IPv6, odaberi IPv4 i upiši one postavke koje sam prve dao.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu
Sum_of_all_fears kaže...

Ne IPv6, moraš ići na IPv4. Ruter ti vjerojatno ne podržava IPv6 i ako da, to je nepotrebno kompliciranje. Tamo gdje si izabrao IPv6, odaberi IPv4 i upiši one postavke koje sam prve dao.

Pod IPv4 sam već upisao te postavke ali u onom na engleksom piše i za IPv6 pa sam i to išao

 

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

IPv6 nije obvezan i ne treba ti. Samo popuni IPv4 kako treba.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu
ihush kaže...

... eh, pošto je WLAN u pitanju, može biti potrebno podesiti enkripciju i napraviti novu konekciju (obrisati staru)..

- Ako možeš ili moraš, privremeno se spoji LANom (žicom).

- Ako nisi prije podesio dodatni router, prvo njega spoji na PC i podesi, isljuči DHCP i postavi IP na neku slobodnu adresu, npr .100 ili sl. Tek nakon tog spoji oba routera (i po potrebi resetiraj bnetov).

 

 

Hm ima mi to sve smisla ali to ne želim raditi sada. Naime u sobi u kojoj mi se nalaze oba rutera više nema ničega osim njih samih jer sam danas izvadio sve stvari i premjestio ih u drugu sobu jer bojam tu sobu pa da mi ne smetaju. Inače je taj PC spojen žicom i sve mi normalno radi isto kao i na laptopu ali sam sad htio bit spojen wirelessom da mogu lol igrat. Možda bi sad spajao opet da imam toliko dugačak ethernet kabel.

Svejedno hvala. Probat ću to sredit ovako kako je xD

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu
Sum_of_all_fears kaže...

IPv6 nije obvezan i ne treba ti. Samo popuni IPv4 kako treba.

Podesio IPv4 i napravio restart i komp i rutera i opet isto.{#}

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

Daj SS IPv4 postavki i ipconfig /all. Jesi obrisao wireless profil?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

Evo ipconfig /all

    Postavke IPv4

Probao sam obrisati i profil. Opet ništa

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

mozes li preko toga racunala otvoriti postavke bežičnog rutera??

ako mozes, (ako nemozes ovo pogledaj na drugom racunalu) pogledaj pod Setup -> Basic Setup skroz dolje koji je broj postavljen za Start IP Address

 

Zatim u Wireless Network Connection postavkama na racunalu podesi da ti IP bude sto manja, ali iznad Start IP Address i da ti nijedno racunalo u kuci ne koristi tu istu ip.. evo kako bi trebalo izgledati:

 

IP address: 192.168.1. (start ip address +1)

Subnet mask: 255.255.255.0

Gateway: 192.168.1.1

 

i stavis ovaj sendori DNS koji ima i zastitnu ulogu od malware stranica:

 

Preferred DNS server: 216.146.35.240

Alternate DNSserver: 216.146.36.240

 

.. i obavezno iskljuci LAN!

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2011 2:19 (sisko93).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

Hvala vam svima puno. Problem nažalost nisam popravio ali sam završio sa uređivanjem sobe te sma opet na žici a mi je sada svejedno!{#}

Ide LOCK

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje.
Najprije pozdrav svima na forumu jer sam novi član.
Problem je bratićev komp koji se neće wireless spojiti na niti jednu mrežu. Windows XP je clean install i driveri proizvođača s neta novi. prepozna mi sve mreže u dometu i kada odaberem connect on vrti i ne spoji se i niti nema nikakve poruke. Ako u postavkama routera uklonim WPA2 zaštitu i ostavim mrežu otvorenu spoji se. Molim za pomoć i sugestije

laptom Gericom Blockbuster Excellent 7000, router TP-Link ne znak točno koji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2011 13:48 (vupti).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu
vupti kaže...

Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje.
Najprije pozdrav svima na forumu jer sam novi član.
Problem je bratićev komp koji se neće wireless spojiti na niti jednu mrežu. Windows XP je clean install i driveri proizvođača s neta novi. prepozna mi sve mreže u dometu i kada odaberem connect on vrti i ne spoji se i niti nema nikakve poruke. Ako u postavkama routera uklonim WPA2 zaštitu i ostavim mrežu otvorenu spoji se. Molim za pomoć i sugestije

laptom Gericom Blockbuster Excellent 7000, router TP-Link ne znak točno koji.

Znaš li možda koji model Wireless kartice koristi taj laptop?

 

Koristi li laptop metodu spajanja na wireless preko windowsa (wireless zero config) ili posjeduje nekakav software za spajanje na wlan (Ralink ili nešto slično)?

13 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na kućnu mrežu
vupti kaže...

Ako u postavkama routera uklonim WPA2 zaštitu i ostavim mrežu otvorenu spoji se.

Jesi li probao umjesto WPA2 staviti WPA ili WEP zastitu?

 

postoji mogucnost da wireless kartica u laptopu ne podrzava WPA2 jer je to ipak "malo novija" zastita!

Tko se zadnji smije, nije skužio!
15 godina
offline
Problem sa spajanjem na kućnu mrežu

- XP, SP 1-2-3? Ako je bez SP3 treba nadogradnju, mislim da SP2 bez patcha (2005.) ne podržava WAP2.

- podešavanje, ali lakše (brže) je obrisati postojeću konekciju i ponovo se spojiti na wpa2...

- koristi WZC, ne utils od adaptera.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice