Problem sa spajanjem na PSN

poruka: 9
|
čitano: 4.006
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa spajanjem na PSN
Pozdrav , imam ovakvu situaciju pomalo kompliciranu pa ću nastojat biti što jasniji :)

Imam normalan pristup netu( surfam na racunalu bez problema) ali kad se krenem spajati na PSN na playstationu baca mi grešku. Čak i ako idem na store preko računala ili mobitela baca mi access denied .
Kopao sam po webu i nakon isprobavanja raznih solucija (reset svih uređaja ,otvaranje nekih portova tcp/udp ,promjena ip adresse) ništa nije pomoglo.

Saznao sam da je moj ip na nekim spam blacklist?? (nikad cuo za to 😕) i da je to mozda razlog što ne mogu pristupit PSN računu s bilo kojeg devicea. Zvao sam providera i promjenili su mi ip ali je opet i taj ip nekako na toj blacklisti.

Sad se pitam jeli moguće da me identificiraju po mac adressi routera ili tako nesto?

Da ne zaboravim spomenuti da se logiram normalno ako napravim hotspot na mobu i onda sa playke se spojim na mob.

Router je TWG-850-4 a u njega je zaštekan TG782i sa staticnim ip

Mreže mi nisu jača strana tako da sve ideje su dobro došle 🙂
...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na PSN

O kojem se ISP-u radi? IP završava na blacklisti kada netko širi SPAM s te IP adrese. Probaj se spojiti preko VPN, pa vidi možeš li pristupiti PSN-u onda.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 12:54 (Marko :D).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na PSN
Na bnetu sam nisam pokusavao sa VPN (nemam iskustva sa tim) preko proxya jesam ali ostane na loading screenu na racunalu.
...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na PSN

Probaj onda s VPN-om. Instaliraj Windscribe VPN i poveži se, pa pokušaj učitati PSN. Ovaj VPN je ograničen na 2 GB prometa, ali nema veze. To je više nego dovoljno za isprobavanje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na PSN
Evo jesam i funkcionira preko VPN-a. Što to znači u teoriji? dok me ne sklone sa tih black lista ili zaborave da ne mogu se logirati i postoji li nacin za popraviti to?
...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na PSN

Tako je. Jedino što ti možeš napraviti jest zatražiti službu za korisnike da ti daju IP koji nije na blacklisti ili ako imaš dinamičku IP adresu, to možeš učiniti resetiranjem routera. Drugo rješenje je da si kupiš neki anoniman i neograničen VPN pa surfaš preko njega.

 

Stanje svoje IP adrese možeš provjeriti na http://whatismyipaddress.com/blacklist-check. Ova stranica provjerava najpoznatije IP blackliste i traži jel tvoja IP adresa među njima. Na ProjectHoneypot.org možeš provjeriti kakav se SPAM slao s tvoje IP adrese, ali stranica im je trenutno down zbog održavanja. Imaj na umu da ćeš rijetko pronaći neku skroz čistu IP adresu. Moja trenutna IP adresa, se trenutno nalazi na 5 blacklisti prema gornjem linku, dok ProjectHoneypot.org moju IP adresu ne pronalazi u bazi.

 

Također, možeš probati pisati PSN podršci i pitati ih može li se što učiniti po tom pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 13:42 (Marko :D).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na PSN
Hvala na pomoći Evo riješeno rekli su mi da je uključena bila neka opcija da i ja i cimeri (ko se spoji vec ) imamo isti ip i da cak i ako iskljucim pa uključim router ostaje ista adresa . Sada su podnjeli zahtjev da se ta podstavka promjeni navodno kroz dan dva će se riješit. Napisat ću samo greške ispod koje su bile možda pomogne još nekom tema 🙂

NW-2304-9 (PSTV/ Vita)
80710016 (PS3)



...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na PSN

Znači da si imao statičku IP adresu. Sad te prebacuju na dinamičku. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na PSN

Imao si javnu IP adresu koja se dijelila :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice