Puno Wifi korisnika

poruka: 17
|
čitano: 6.531
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Puno Wifi korisnika

Pozdrav 

 

Imam problem sto se tice mog povezivanja na wifi. Naime živim trenutno u kući u kojoj iznajmljujem apartmane pa imam veliki broj korisnika u isto vrijeme oko 20.

Koristim internet od t-coma brzine 50Mbit i njihov bijeli ZTE router. Dakle problem je u tome sto mi se gosti žale da im se vrlo često wifi veza isključi tj da ih izbaciva. Znam da je problem u velikom broju korisnika samo ne znam kako taj problem riješiti. Unaprijed hvala

call of duty mw2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Puno Wifi korisnika

Kao i sve u životu - potrošiš više novaca.

 

Konkretno - treba ti neki dovoljno dobar access point i/ili odgovarajući router koji može podnesti oveći broj konekcija. Sve tplinkove i slično odmah prekriži. Treba ti nešto poluprofesionalno. Mikrotik, Linksys, Netgear...Ovako nešto je minimum.Link dead, novi. Nemam drugih prijedloga jer mikrotik hrvatska sajt ne radi  a jedino ti za njih mogu garantirati da rade kako spada. Uglavnom, tražiš skuplji router sa a/b/g/n/ac mrežom, vanjskom antenom i PPPoE podrškom.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 8:22 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
Puno Wifi korisnika

Hvala stari al si mi dao link od monitora 

Mislio sam da je moguće u postavkama routera podesiti propusnost na neki način kad su svi u isto vrijeme spojeni da dobiju istu brzinu npr. ja trenutno imam 50Mbit

ako je 1 uređaj spojen on ce imati max znaci 50Mbit a npr ako se 2 uređaja spoje onda ce svaki imat po 25Mbit isto vrijedi i dalje 5 uređaja 10Mbit, 10 uređaja 5Mbit itd. da svi imaju jednako jer smatram da je tako najpoštenije također imam 4 wifi extendera TP-link tako da je cijela kuća pokrivena iako im propusnost dosta pada na 10Mbit to ne bi trebao biti problem, bitno je da ne prekida veza

call of duty mw2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Puno Wifi korisnika

Taj model je nestao iz shopa pa prebacuje na fenix.hr

 

Ovo je ispravan link.

Pogrešan router, na fenix.hr je bilo navedeno da ima WiFi a ustvari nema . Treba ovaj RB.

 

To sa brzinom možeš podesiti na normalnom routeru (ovo što sam ti sad dao link) ali ne i na jeftinim kantama (ZTE, Speedport) koje daju operateri. Tebi nije problem max brzina, problem ti je u tome što router ne može podnesti takvo opterećenje mreže sa toliko velikim brojem otvorenih konekcija i naravno da puca.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 15:51 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
Puno Wifi korisnika

A da li bi mi možda neki dobar access point pomogao ili čitam da postoji wifi repeater koji na jednom kraju ukopcas u utičnicu i ma drugom kraju u istoj kući ukopcas u utičnicu pa putem instalacija u kuci ima odličnu propusnost. 

call of duty mw2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Puno Wifi korisnika

Nisam siguran da li ti mene razumiješ...

 

Problem je što tvoj router koji radi routanje, NATiranje i generalno se brine o tome da svi imaju izlaz na internet je preslab i prespor. Kad se nakači hrpa korisnika koja otvori hrpu konekcija (nema veze jesu li došli preko WiFija ili LANa), router se sav zblesira jer ne može hendlati toliko posla. Neće ti access point pomoći jer ti nemaš problema sa stabilnosti signala nego ti router ode u k kada svi hoće na net.

 

Repeateri i access pointovi ti služe da dovedeš wlan signal do pozicije x - oni ti neće pomoći u tome da svi imaju vezu na internet. Oni samo proslijede pakete (promet) prema glavnom routeru i onda on pukne od silnog posla. Jel sad jasnije?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Puno Wifi korisnika

Čovjeku treba wireless router, što ovaj koji mu ti predlažeš nije koliko vidim. Dakle, ne pomažeš mu!

15 godina
odjavljen
offline
Re: Puno Wifi korisnika

 

Ček, znači, ima neko jeftino smeće od router od svog ISPa i ti misliš da će mu wireless router pomoć u tome da 20+ clienta ide van preko tog prkna? Nema teoretske šanse da to radi kako spada.

 

Wifi router (btw, super ti taj pojam) će ti pomoći kada ti fali dobar i stabilan signal na nekom mjestu. Slaba je korist od toga ako imaš 20ak mobitela/laptopa spojenih na taj AP i oni žele van na internet a taj AP je spojen na neko Zyxel/Speedport/ZTE smeće. Ti routeri jedva drže 600-800 otvorenih konekcija....

 

Mora se riješiti routera od svog providera jer je očito da je preslab za takve zahtjevne radnje. Kad makne to, onda može razmišljati o APovima, "wireless routerima" i range extenderima.

 

[edit]

Btw, moguće da sam zaebo link, izgleda da su jučer malo refreshali ponudu. Sad za onaj router WiFi više nije naveden, ovaj ima. Ne znam tko od koga tu prepisuje ali nešto su gadno zaebali.

[edit 2] - sad i Mikrotik Hrvatska radi. Dobro da nisam jučer ištao što kupovati, sve su pomiješali

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 15:53 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Puno Wifi korisnika

Ko ovdje koga jebe ja ne znam. Ili se ne razumjemo...

 

Čovjeku treba wifi signal u svim sobama/apartmanima koje iznajmljuje. Ne treba mu LAN

Prema tome, na koji način će mu pomoći ovo što si mu ti predložio?

 

P.S. ne vidim gdje sam upotrijebio pojam wifi router... A i da jesam, jasno je na što mislim.

15 godina
offline
Re: Puno Wifi korisnika

-brzina-proustnost nije problem, nego broj korisnika/konekcija koje uređaj može podnositi (auto-autobus..) .. viša klasa može nuditi i tu mogućnost/ograničenje porpusnosti korisnika ali to je sporedno jednako kao što je sporedno imaš li sad npr 10 ili 50 mbps paket od tcoma i ne bi pomoglo da tražiš npr 100mbps.

za usporedbu, početnici s torrentima ubiju vezu, otvore previše konekcija.. a samo je jedan korisnik :)

 

router koji to treba hendlati mora biti nešto iz te klase (nevažno pri tome dali ima wlan server/wifi.. to može drugi uređaj, ono što već imaš AP...), jednostavno, oprema ISPa (modem) je za samu liniju (i do 5-10 korisnika), ostalo-routanje tvoja oprema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 15:59 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Puno Wifi korisnika

To je jasno ko dan. Nego stvar je u tome što je Sum_of_all_fears stavio link koji vodi do LAN routera, a čovjeku treba bežični pristup internetu u svim sobama/apartmanima.

Kad je to shvatio editirao je svoj zadnji post i stavio link za bežični router. Stvar riješena, nema potrebe za daljnjom raspravom....

15 godina
offline
Re: Puno Wifi korisnika
marko227 kaže...

..link koji vodi do LAN routera, a čovjeku treba bežični pristup internetu u svim sobama/apartmanima.

..

 -nevažno.. koliko ima LAN portova (rješavaš swichem) ima li wlan .. dodaš itd. (konkretne linkove ne provjeravam, ne petljam se u preporuku konkretne opreme jer... bolje ne).

-juzer već ima infrastrukturu APove.. ništa se ne mijenja za pokrivenost, jednostavno 'pravi' router (može imati samo tu funkciju) nevažno je pri tome npr dali ima jedan LAN port ili više (ugrađen swich), wlan.. obrnuto, može imati bilo koju dodatnu funkciju kao medija server, print server, dmz za web itd ako je to korisniku potrebno ili tu ulogu može obaviti drugi uređaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Puno Wifi korisnika

Klikni nekad na neki link pa provjeri o čemu se radi jer ovo kako si ti sad napisao i šta si napisao jednako je tome "sruši kuću i napravi novu, opremi je kao svemirski brod, nebitno je treba li to tebi sve, ona ima svoju funkciju koja ti vjerojatno neće trebati ali eto neka je..."

15 godina
odjavljen
offline
Puno Wifi korisnika

Ma jučer su nešto čačkali po mikrotik hr i fenixu, valjda su nove modele ubacivali pa onaj prvi koji sam linkao je magično nestao, drugi je bio naveden da ima WiFi ali nema i tek sad sam stavio pravi link - mikrotik sa wlanom. Mada, ako ćemo ispravno, bio bi i ovaj drugi dobar ("samo" router) jer APovi postoje.

 

Isto je neko nepisano pravilo kod takve skuplje opreme da što manje funkcija obavlja, to bolje jer se više bavi glavnim poslom (u ovom slučaju, routanje i dizanje konekcije, NAT...). Onda u posebnim škatulama imaš redom modem, router, firewall, switch i access point. To je kod ozbiljnijih i većih mreža must have.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Puno Wifi korisnika

Super znači kupim wifi router kao što je i bilo navedeno u linku i hvala gospodinu što mi je to predložio jer sam popušio novce bzvz i hvala Bogu da postoji mogućnost povrata robe jer ono što nitko ne navodi je da ukoliko nemaš router od ISP-a ne možeš koristiti max tv ni telefon kućni ukoliko nemaš više od 1 telefonskog priključka. O zovem t com i dođe njihov tehničar i kaže da to neće funkcionirat jer gubim 2 usluge a ukoliko spojim ovaj postojeći router na novi u linku opet svi podaci prolaze kroz router od ISP-a i opet dolazi do problema. 

call of duty mw2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Puno Wifi korisnika
Ti se ne trebaš rijesit HT rutera, nego ga stavit u bridge da preko njega radi konekcija prema centrali, maxtv i voip.
Treba bit ugasen DHCP i NAT na HT modem/router.

Onda ti treba http://www.mikrotik-hrvatska.com/routerboard-2011uias2hndin-routeros-l5-p-552.html

To ti netko mora slozit da radi kako ti hoces.
Na tom ruteru sto sam stavio link treba slozit NAT, PPPoE, DHCP server, WiFi, DNS itd.

Onda se to spoji za HT zteom i dalje odrađuje rutanje tvojih korisnika taj mikrotik.
Dok zte odrađuje samo VDSL konekciju prema cenzrali i propusta ti vlan za net.
I s tim Mikrotikom ti sigurno nece pucat od 20 korisnika.
Jer pteko togo di sam ja radio radi i vise od 50 i nitko se ne zali.
Izlaz je HT link uvijek bio.
I to to.
Nema se tu sta mudrovat previse.
U tom ruteru se moze stosta definirat kako da se meza ponasa.
Ali kazem mora to slagat netko tko zna stim
Nije samo kupis, ustekas jedbo s drugim i radi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Puno Wifi korisnika
cod__kiLL3r ti ocito nisi kolege gore shvatio, ni u kojem trenutku se nemozes rijesit HT rutera jer on mora bit za vezu prema centrali.
Ali sav poso treba prebacit na ruter koji kupis.
Ako i dalje ZTE odrađzje NAT, DHCP, i ostalo onda je to sto kupis opet cisti AP i opet si na istom.
Za WiFi u apartmanima treba dobra oprema i netko tko to zna slozit.
Inace nebude radilo.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice