Repeater (WDS) - prekid internet veze

poruka: 4
|
čitano: 3.919
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Repeater (WDS) - prekid internet veze

Do prije 2 mjeseca koristio sam samo jedan Gigaset SX763 router u mreži koji je bio zaštićen WPA2 enkripcijom i sve je radilo savršeno.
Mogao je raditi bez prestanka i nebi bilo nikakvih problema iako je wlanom konstantno na njega spojeno barem 3 računala, nekada i više + još mobilni uređaji.

Dobio sam još jedan isti takav router i složio sam Repeater mod (WDS).
Zbog WDS-a, moram sam promjeniti tip enkripcije u WEP kako bi se oni mogli međusobno povezati.
Glavnom je dodljenjea IP adresa 192.168.1.1 dok je drugom 192.168.1.2
i sve lijepo radi baš kako bi trebalo.

No problem je u tome što od tog trenutka kada je uspostavljen Repeater mod, često se došava da glavni router izgubi internet vezu i postaje potpuno nedostupan za pristup u njegove postavke preko Wifi-a (radi preko LAN-a). Upisivanjem IP adrese glavnog routera u preglednik, ne otvara njegove postavke, dok upisivanjem IP adrese drugog routera, bez ikakvog problema otvara postavke tog drugog routera.
Računalo ostane povezano samo na 2. router ali naravno uz limitirani pristup. (Limited Access)
Internet preko LAN-a te MAXTv i dalje nastave raditi bez ikakvog problema.

Za ovo nema pravila kada će se dogodit, nekada u roku od 1d, a nekada izdrži i preko tjedan dana.

Je li tko imao sličnog iskustva i zna li tko riješenje problema (zamjena routera ne dolazi u obzir)?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 1:37 (sisko93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Repeater (WDS) - prekid internet veze
bump
14 godina
offline
Repeater (WDS) - prekid internet veze

Na jednog SXa digni OpenWrt i baci ga u client mode. Time cak opet mozes koristiti WPA2 kljuc na prvom routeru.

 

Ako ti treba samo za internet to je OK jer se koristi NAT, a ako trebas dijeliti stvari po mrezi onda ga stavi u client bridge odnosno napravi bridge izmedu wlan i lan sucelja.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Repeater (WDS) - prekid internet veze

WPA2 mi i nije toliko bitan jer oko mene nema znalaca koji bi mogli probit WEP (da živim u gradu onda bi to već bila druga priča)

Dijelenje stvari po mreži nije toliko često ali se ipak nekada nešto i podijeli, uz to usb printer je stalno spojen na glavni router.

Glavni razlog zašto već nije stavljen OpenWrt je idijotska odluka t-coma da nas prisilno prebaci na VoIP, a nigdje nisam pronašao da je kod nekoga proradio taj us**ni voip na OpenWrt-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice