Router se ne povezuje na int.

poruka: 9
|
čitano: 1.576
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Router se ne povezuje na int.
Pozdrav
Znaci osoba x je kupila antenu i router i hoce se spojiti na susjedov wifi (ima pristup) , znaci racunalo je spojeno na router koji ima antenu ,racunalo ga prepoznaje normalno ali ne moze se spojiti na wifi , ja to nisam nikad vidio jer ako se netko spaja na wifi vecinom rade to sa usb antenom ili preko mrezne kartice sa antenom ali ne preko routera ,pa me zanima sta bi mogao biti problem
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Router se ne povezuje na int.

Osoba x je trebala kupiti Access point a ne router. Access point i staviti ga u klijent nacin rada. Ili staviti taj router u klijent mod ako ga ima a sumnjam da ima...

 

15 godina
offline
Re: Router se ne povezuje na int.

znači ... da osoba x ne zna dovoljno.

 

npr, ali ima wlan adapter (nevažno dal je USB..) to je to, njime se spoji na susjedov wlan server (wifi). Ako je u dometu signala, ako nije, neće ni routerov wlan imati signal (osim možda bolje pozicije .. sreća).

 

- većina routera može biti AP/repeater, pročitati manual. Ako taj model to ne podržava, možda zamijeniti ili vratiti u trgovinu kao višak (jer ima wlan..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Router se ne povezuje na int.
Ipak mislim da je AP posto "sam sebe vidi " kad ide na wifi dostupne mreze ,a i kaze da mu je to netko rekao da uzme tko se kuzi ,pa je valjda ap samo je on mislio da je router , znaci ukljuciti client mode i to je to
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Router se ne povezuje na int.
loky4i4 kaže...
Ipak mislim da je AP posto "sam sebe vidi " kad ide na wifi dostupne mreze ,a i kaze da mu je to netko rekao da uzme tko se kuzi ,pa je valjda ap samo je on mislio da je router , znaci ukljuciti client mode i to je to

- tko koga vidi? sam sebe u dostupnim mrežama..?

- tko mu je rekao i zašto bi se itko kužio...?

- zašto bi on mislio da je nešto router, na kutiji piše pekmez, čips, .. ne mislim da je unutra čokolada. Pogotovo kad ne znam o čemu se radi, ako nešto piše, ne predpostavljam da je to nešto drugo. Zašto sad ti misliš da je AP?

- ne znači ništa, nego vidjeti što ima, što piše na kutiji, pa i u manualu koji upravo zato postoji. Uobičajeno par sličica za klik-next.. dovoljno lako da i prosječni amer može sam. Osim ako nije kupio npr vešmašinu.. tad je malo teže.

 

- pretpostavke su problem. (predpostavka, on wlan adapterom vidi svoj router ili AP.. naravno, to je normalno ali je ipak predpostavka..)

- fizički rezlike između routera-APa (i hrpe malih kutija) su zanemarive. Generalno router ima swich-4xport.. AP jedan port (LAN) kao najlakše vidljiva razlika. Sve ostalo je stvar softwarea (firmware uređaja) i defaultnih postavki.

 

Ljudi, dajte malo.. pa ovo su banalne stvari. Upališ, radi. Ako je čitanje manuala problem, 99% postoji YT video..

 

Dali će se spojiti? Čak kad sve podesi, odgovarajuća oprema, možda.. jer wlan signal, smetnje, ... možda je samo problem signal. Ali to mora netko tko zna provjeriti.

Ili, ako wllan adapter lovi susjedov wlan, i njega mora vidjeti (kao što vidi sam sebe.. što god to bilo). Ako je signal stabilan, spoji se i gotovo.. (router-AP kao višak, može se iskoristiti npr za bolji signal itd..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Router se ne povezuje na int.
Jbg nisam bio tamo rekao je router , i da ne moze spojiti na internet ,te da ga vidi u dostupnim mrezama meni je bilo cudno da se spaja sa routerom pa sam zato pitao ovdje
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Router se ne povezuje na int.
ihush kaže...
...

 

Ljudi, dajte malo.. pa ovo su banalne stvari. Upališ, radi. Ako je čitanje manuala problem, 99% postoji YT video..

 

Dali će se spojiti? Čak kad sve podesi, odgovarajuća oprema, možda.. jer wlan signal, smetnje, ... možda je samo problem signal. Ali to mora netko tko zna provjeriti.

Ili, ako wllan adapter lovi susjedov wlan, i njega mora vidjeti (kao što vidi sam sebe.. što god to bilo). Ako je signal stabilan, spoji se i gotovo.. (router-AP kao višak, može se iskoristiti npr za bolji signal itd..)

 Pa dobro ako stavi ap u client mode nije bas da ce biti upalis i radi... MOras mu reci na koju mrezu da se spoji i ukucati podesiti sigurnosne postavke ako ih imas ali da je nuklearna fizika i nije ...

 

15 godina
offline
Re: Router se ne povezuje na int.
Torent kaže...
..MOras mu reci na koju mrezu da se spoji i ukucati podesiti sigurnosne postavke ako ih imas ali da je nuklearna fizika i nije ...

 

- jel da mu dam i pin svoje kartice? Ako nema te podatke, što tad? Ako je SSID skriven, ako ne zna pass.. ako nema struje može generator?

ali, svi novi uređaji (već duže vrijeme), defaultne postavke rade u 99% slučajeva bez ikakve potrebe izmjene. To je jedna od zakonskih obveza (zamjena starijih modem-routera..) npr wpa2.

naravno uz obavezni RTFM (umjesto da prijatelj prijatelja tipka temu.. a netko je nešto rekao).

Kod APa 'samo treba spojiti se'.. kod routera promijeniti mod rada nakon čitanja ili nasumičnog traženja kroz menije ako postoji. + yt video za današnje juzere.

 

bitniji dio, i bez APa ako lovi signal može, jer (nagađanje-predpostavke) kupio je usb.. (wlan adpater). Morao bi bar na trenutke vidjeti ciljanu mrežu... teoretski je prijem jednak (naravno, ne u praksi..) APu i bilo kojem wlanu. Ako to uspije, tad će sve ostalo biti lakše. Ako ne uspije tad je možda žica jedino rješenje (ili konkretan antenski sustav).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Re: Router se ne povezuje na int.

Pa i ja pretpostavljam da mu je susjed sve to dozvolio i dao pristupne podatke ;) Nije tesko al nije buš pnp ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice