Router treba restart svaki dan

poruka: 11
|
čitano: 11.240
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Restart routera svaki dan u isto vrijeme

Pozdrav, bit cu kratak i jasan. 
Radi se o VIP homebox mrezi, router ZTE MF283+
Situacija je takva da router svaki dan u otprilike isto vrijeme prestane davati internet za sve laptope osim jednog - najnovijeg koji je spojen bezicno, ostali laptopi koji su spojeni bilo zicno bilo bezicno imaju mrezu, ali ne i pristup internetu
Zanimljivo je da mobitel spojen bezicno ima onaj usklicnik kod wifija i preko preglednika ne ucitava stranice, pise da nema internetske veze, no messenger radi normalno !

Sve navedeno se javlja u otprilike isto vrijeme svaki dan - jel moguce da router ima poteskoce s dobivanjem nove IP adrese? Promjena postavki DNS-a mi je onemogucena preko user accounta na routeru.


Cijelo to vrijeme kad nestane interneta i imaju ga samo odredeni uredaji, kao sto sam gore napisao: sve lampice na uredaju normalno svijetle, routeru se moze normalno pristupiti preko 192.168.0.1 gdje pise da je internet uredno spojen, te se pinganjem preko cmd-a dobiva uredan odziv od routera, medutim ne dobiva se nikakav odziv od internetskih lokacija.

 

Na kraju, pomogne jedino restart i sve se vrati u normalu, do drugog dana kad opet pocnu takvi problemi, i nemam zivce stalno restartati.

 

Iskreno gadi mi se od pomisli da ja to moram objasniti sluzbi za korisnike, jer ce oni doci, vidjeti da sve radi, izmjeriti da ima signala i sluzbeno ce sve biti u redu.

Postoji li mogucnost da sam otklonim kvar, dal je problem u routeru, ili postoji mogucnost da ga neki uredaj zablokira/optereti? Kako objasnjavate da odjednom internet prestane raditi za sve laptope osim jednog, te na mobu za sve stranice osim aplikacije messenger?

Extra wurst
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 23:57 (Extra protection).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Restart routera svaki dan u isto vrijeme

-ako je modem (router) ispravan, problem je u tvojoj mreži (postavke, uređaji..).

-ako je neispravan (svakakvih kvarova ima, moguće i ovako nešto..) reklamiraj operateru.

- .. ne treba prčakti postavke npr DNS u routeu, on te podatke povlači od ISPa, na računalu podesiš, (za DNS) npr ip routera 192.168.1.1 .. ili neki kao google, 8.8.8.8 kao i DCHP za dodjeljivanje ip uređajima na mreži, rezervacija-leasing time, ili ručno na svakom uređaju s isključenim dhcpom.. Kako ćeš podesiti mrežu, to je tvoja stvar. Ako jedan uređaj u mreži ima internet, tad je linija OK, tad modem radi, .. tad je 99% problem s tvoje korisničke strane, odnosno, bio bi vrlo neobičan kvar koji bi jednom računalu dodjeljivao ispravne podatke a drugima ne.. odnosno, možda si nešto podešavao, uđi u postavke routera i vidi, npr mac filtering.. ili još 'bolje' resetiraj ga. Povući će sve potrebno od ISPa ili ćeš tad podesiti postavke linije (user-pass za modemsku konekciju, stari način).

-sve postavke routera imaš u manualu ili pitaš operatera.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Router treba restart svaki dan

U tom routeru su izgleda duhovi :

 

https://www.bug.hr/forum/topic/razni-mrezni-problemi/problem-spajanjem-wifi/243785.aspx

 

Sretno sa citanjem i sa rjesavanjem problema...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Router treba restart svaki dan
I kod mene isti problem, samo bih nadodao da na kompovima spojenim kablom prestane radit svakih dan-dva, a na wifiju u isto vrijeme na nekim kompovima radi, na drugim ne.
Meni najzanimljivije je da na mobitelu messenger ima normalan pristup internetu, dok sve ostale aplikacije i preglednici nemaju??? Ko da su blokirani neki protokoli, a neki ne?
All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Router treba restart svaki dan

ponovo problem sa internetom 

imam isto vipov zte 283+ 4g 

no sad sve češće imam promlem ,sve ima internet pristup,mobitel ,laptop

samo komp nema,nakon resetiranja sve u redu

evo slika

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Router treba restart svaki dan
valisaurea kaže...

ponovo problem sa internetom 

imam isto vipov zte 283+ 4g 

no sad sve češće imam promlem ,sve ima internet pristup,mobitel ,laptop

samo komp nema,nakon resetiranja sve u redu

evo slika

 

 Svi ocito imamo isti problem s tim ruterom, pise da ima neta, sve spojeno, ali neki uređaji imaju net, a neki ne. Nakon restarta, isto kao i tebi, sve u redu.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
6 godina
protjeran
offline
Router treba restart svaki dan

konfiguracija mreze je problem...desni klik na ikonicu mreze, pa postavke, pa postavke adaptera, pa properties od tcp4 i tamo si podesite mrezu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Router treba restart svaki dan

Imal par puta sličan problem ... samo je kod mene bilo da kad u task manageru ugasim "install shield" koji kao nije potreban u radu win nego samo za update, izbaci mi u mozilli grešku sa proxyem i isto nece connect.

Pa jbg ak si kaj oko toga petljal ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 16:04 (brijalec).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Router treba restart svaki dan
Gorstak79 kaže...

konfiguracija mreze je problem...desni klik na ikonicu mreze, pa postavke, pa postavke adaptera, pa properties od tcp4 i tamo si podesite mrezu...

 kako podesiti mrežu

6 godina
protjeran
offline
Router treba restart svaki dan

ako imas na svim uredjajima automatiku i to radi problem, probaj rucno definirati adrese svakog pojedinog uredjaja. Npr, stavis prvu cifru razlicitu za svaki uredjaj, npr, 192.168.0.2, pa drugi 192.168.0.3 i tako svaki uredjaj. drugu stavku ostavi kod svih istu, defaultnu koja je, a treca ti mora biti adresa rutera, ona je obicno 192.168.0.1 ili 192.168.1.1, kako koji ruter...dns mozes recimo stavit guglov, 8.8.8.8 i 8.8.4.4 ili neki drugi po svojoj zelji...

Moj PC  
0 0 hvala 2
10 godina
offline
Router treba restart svaki dan

"Automatika" je DHCP i to 99% da ne radi probleme. Ako će sam dodavati IP adrese, samo će IP conflict napravit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 17:53 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice