Sakrivanje wireless lozinke ?

poruka: 9
|
čitano: 2.699
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Sakrivanje wireless lozinke ?

Ovako, u stanu nas je četvero. Ja sam ajmo reći admin (jer je ugovor na mene), djelimo troškove interneta ali samo ja znam lozinku za spajanje na wireless (tako su se svi složili.) E sad, pošto se ti laptopi često nose iz stana u stan, vjerojatno da su ostali "lopovi" lozinku prepisali.

 

Zanima me kako dodatno zaštititi tu lozinku ? Problem je u tome što kada se ode na postavke mreže na koju sam spojen u "security" dio i kada se klikne na "show characters" od lozinke lako ju je i prepisati. Dajte mi neko rješenje za moj problem kako to riješiti jer mislim da nema smisla plaćati internet za još 10 ljudi, zar ne ?

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sakrivanje wireless lozinke ?

Promjeni lozinku i namjesti da se mora odabrat koja mac adresa se može spojit na ruter

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Sakrivanje wireless lozinke ?

u ruteru slozi access listu da sam ti laptopi mogu bit spojeni na net

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Sakrivanje wireless lozinke ?

Ali ne mogu nigdje naći gdje postaviti tu acess listu. Imam Thomson TG782 t-comov ruter. Gdje bi to moglo biti ?

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sakrivanje wireless lozinke ?

probaj se logat kao admin jer mozda su neke opcije skrivene za obicne korisnike...(e sad kak se logat kao admin to bus moro guglat jer nemam taj router)

 

probaj ovak;

 

username: administrator

Password: !tc0Mht[VAS ACCESS CODE]

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sakrivanje wireless lozinke ?

Logiran i jesam na taj način ali svejedno ne vidim tu opciju na mom home networku. Ako ima netko sa ovim ruterom a da zna postupak neka se javi, bio bi zahvalan.

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
13 godina
neaktivan
offline
Sakrivanje wireless lozinke ?

Bump

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sakrivanje wireless lozinke ?
speedfreak18 kaže...

Bump

 Zašto nemate flat internet?

12 godina
offline
Sakrivanje wireless lozinke ?

napravi guest acc na kompu i na admin acc stavi šifru pa kad koristiš guest acc nećeš moć prepisat lozinku ali opet se možeš žično spojit na router, logirat se na njega i opet prepisat lozinku. ili zs spajanje na wifi koristiš wps kod koji piše ispod routera(sa kojim se može lako doć do tvoje "tajne" lozinke. tako da nema smisla skrivat lozinku od ukućana...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice